Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
25. jún 2012

dievcence, netusite ako dlho mi vydrzi v chladnicke otvorene skaramelizovane salko? dikyyyyyy

jakelina
25. jún 2012

@aduskatt když ho dobře zavřeš, já na to dávám víčko z plasu, které bývá na těch z Penny, tak ho tam mám i dva týdny.

aduskatt
25. jún 2012

@jakelina super, vdaka🙂

aduskatt
25. jún 2012

mne sa dnes vobec, ale ze vobec nedari............dufam, ze ta torta bude dobra...najskor mi vytieklo cesto z rafika 😠 ale hadam aspon na dva platy to rozrezem.tak som dala piect nove cesto... a to mi zasa nevybehlo.no mna dnes asi urve 😝 😝 😝 akeby tu bol este iny smajl, ktory dupe nohou, tak by som si aj dupla

lucula73
25. jún 2012

@vlada111 prekrásna tortička,som ju musela uložiť,moja dcéra tu chodí tých ponikov kukať každú chvílku 🙂

janula.h
25. jún 2012

@simasa veľmi rada by som prišla ale z Prešova je mi ďaleko ☹ a ja nemám auto

dm1
25. jún 2012

@janula.h sak sa pridaj k @anibas a pojdete tym vlakom ona je tiez z presova 😉

dm1
25. jún 2012

@simasa akoze trenciansky kraj to by bolo ze ake uzasne to by som mala super blizko 😅

dadka212
25. jún 2012

@mmaky ja netuším, nikdy som to do mrazáku nedávala a tak s tým nemám žiadnu skúsenosť.....

eliska22
25. jún 2012

@simasa ja som bez auta, ale keď sa bude dať, tak nejako sa dopravím 😉

dajna11
25. jún 2012

@simasa juj ale že to by bolo iné obžerstvo na sladké.....určite by každá niečo priniesla a iné zasa neodolali 😀 😀 😀

dadka212
25. jún 2012

@simasa ja by som prišla ale prvé dva augustové týždne som na dovolenke....

mizulienka
25. jún 2012

ja by som tiez rada prisla, ale otec ma toto leto 2 vazne operacie, tak vam teraz neviem presne povedat, ci pridem, ale ak to bude vyzerat dobre, urcite rada pridem 😉

mariann2
25. jún 2012

@janulkamartinko okuliarky sú robené ručne, mám také okrúhle klieštiky, ktoré som ukradla manželovi a s nimi som drôtik stočila, je to veľmi ľahučké

kamini
25. jún 2012

@jakelina Děkuju, aaa, to bude nejspíš tím. Příště nechám plné množství mouky na dávku a přisypu jen kakao, snad to bude lepší 🙂

@lamps Děkuji moc*

maca77
25. jún 2012

@aduskatt ja si ráfik "zaisťujem" alobalom a dávam ešte na dno papier na pečenie .. nevytečie 😉

mariann2
25. jún 2012

@simasa aké stretko? rada by som prišla, len mi musíte dať vedieť termín, lebo už teraz mám plný kalendár tort na leto 😝

ajka82
25. jún 2012

@eliska22 ak by sa mne podarilo ist, tak by som to mohla zobrat cestou cez pezinok 😉 ale neviem povedat co a ako teraz, lebo mm ma toho vela v lete na praci, kedze su aj festivaly, plus jeho robota k tomu 😒

maca77
25. jún 2012

@vlada111 krásna tortička 😵

@dm1 náááááááádherá je svadobná 😵 😵 😵 aj tie srdcia 😉 ten podnos je krásny pod tortou .... môžem sa opýtať aká veľká bola tá svadobná? myslím priemer a celková váha.... díky 😉
... a s tými fotkami to je veru katastrofa .... ja som teraz odfotila moju svadobnú, no jednu poriadnu fotku nemám .. neviem čo som s tým foťakom robila 🙄 musím pýtať nevestu nech mi pošle nejakú krajšiu foto 😀

maca77
25. jún 2012

@anibas ty si bola komu ukradnúť trpaslíka zo záhrady? 😀 😀

anibas
25. jún 2012

žienky - práve mi doviezli PDT - p. Budzák - a už je aj čokoplastelína z tej firmy Irca a 5kg bude u neho stáť cca 29€.

maca77
25. jún 2012

joooooj a ja začínam mať výčitky svedomia ... dnes druhá odmietnutá objednávka .... na tento víkend.... ale keĎže som si v piatok večer respr v sobotu ráno o 2,00 povedala že do konca leta žiadna nová objednávka, tak sa snažíííím odmietať.... ale už fakt mám dosť... veĎ ani fotky sem hádzať nestíham 😅

njonja
25. jún 2012

@mizulienka @anibas, @janulkamartinko,@florentina, @mizulienka,@mrka2,@jakelina,@zuziq, @dajna11 dakujem 🙂 a tiez vsetkym ostatnym za lajky🙂
@vlada111 je krasna farebna!!!🙂 Deti take miluju!

dm1
25. jún 2012

@maca77 dakujem 😵 . veru vyslednu vahu neviem som ju nevazila bola darovana 😵. Ale spodok mal 28cm, stred asi 22cm a vrch 14. spodok a vrch bol plneny 3x a 4 platy a stred az 4x plneny a 5 platov. takze cez 10 kilov mala isto. som sa veru bala ze ten podnos to nezvladne ale nastastie vydrzal 😝

aduskatt
25. jún 2012

@maca77 mne rafik teraz pretiekol prvykrat..a papier som mala, ako vzdy....asi som urobila nejake riedke cesto........☹

dm1
25. jún 2012

@anibas super cena na cokoplastelinu. len cely kybel tak akurat na velku svadobnu torttu inak to asi bezne neminie clovek.

ajka82
25. jún 2012

@dada2007 natenko potiahnute rovnakou farbou ako pichliace, a pichliace vysulkane kuzeliky a poprilepovane

ajka82
25. jún 2012

@aduskatt ja uz si rafiky obalujem aj alobalom, podla rad tuto pritomnych zienok 😉 lebo ked som kupovala rafiky, tak mi zena v obchode povedala, ze staci polozit na plech an papier na pecenie a ked trosku vytecie, ze to nevadi... lenze mne ked ta troska vytiekla, co by nemala vadit, teplom ako cesto zacalo rast nadvihlo aj rafik a zacalo mi vytekat v rure...a bola som rada ze som si to vtedy vsimla a nejak zachranila do druhej formy, aj ked to nebol rovnaky tvar ako som chcela...

reruna
25. jún 2012

@simasa to stretko zní zajímavě, budu to muset prodiskutovat s mm, jestli by mě pustil 😀

aduskatt
25. jún 2012

@ajka82 mne teraz vytiekol prvykrat, ale veruze si uz aj ja dam alobal..........minule som mala len papier a nevytiekol ani kusocek.....ale vseobecne mam dnes debilny den☹...ked tortu dokoncim v poriadku a krasnu, tak si otvorim vino asik🙂.a to teda ze nepijem skoro vobec