Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
25. jún 2012

@wera.g s fixkami skúsenosti nemám a práškovou farbou môžeš maľovať aj na sucho a aj ju môžeš rozriediť v torške alkoholu a tak maľovať 😅

florentina
25. jún 2012

@vecernicci děkuji, určitě to někdy vyzkouším. Jsem z Prahy, no nechci si "fandit", ale zatím to vypadá, že bych to měla nejdál, ale do auta se nás vejde víc, tak jak už jsem řešila s @jakelina tak bychom se mohly sejít třeba v tom Brně všechny a odtamtud bych vás svezla. Jako určitě bychom tam na sebe musely počkat, všichni se tam asi ve stejnou dobu nedostaneme, ale tak já bych do toho klidně šla.

pipka
25. jún 2012

@mima595 dakujem no moji si vymysleli..teda najma ta starsia...ze chcu taku "kopčekovú" 😅 tak to musim v miskach piect...len neviem, ze v akych 😝 😅

kto tuto piekol?...sak si to nepamatam 😕 😒 😅

florentina
25. jún 2012

@wera.g já jsem si koupila černý jedlý fix a super byl tak dvě minuty...prostě ta úplně vrchní vrstva, pak už se s tím psalo blbě, je potřeba hodně tlačit. Mě se na psaní osvědčilo mnohem více dát trochu černé prachovky s kapičkou vodky a namáčet do toho špejle či párátka a psát tím...

mima595
25. jún 2012

@pipka - no ja som robila takuto:

vecernicci
25. jún 2012

@lifinka tady mrkni nějaké tam jsou http://www.flickr.com/search/?q=dj cake a tyhle jsou pěkný pro výpravčí http://www.google.cz/imgres?q=dort+pro+výpravčí...

pipka
25. jún 2012

@mima595 a je dotvarovana alebo cela z puncoviny?

mima595
25. jún 2012

@pipka - hore som ti pisala, že je z cesta..z 2 stvorcov, trosku orezana a minimalne puncovinou dotvarovana

vecernicci
25. jún 2012

@florentina já jsem z Hradce Králové, takže kousek od tebe, že bych si tě stopla někde u dálnice 😀

wera.g
25. jún 2012

@lamps a na sucho prosím ťa ako, normálne na štetec a tak? ešte som s nimi nerobila, len s gélovými a takými z drogérie som farbila poťahovku, ale rada by som spravila perleťové ružičky, kvietky a tak 😉 Ďakujem moc !
@florentina fíííha, tak to dobré vedieť, ďakujem moc, tak by som zbytočne kupovala 😅 hej hej, tak som skúšala - gélovku na špáradlo, len vynechávalo, tak som myslela, že by fixka bola lepšia 🙂

pipka
25. jún 2012

@mima595 jaaj sak jasne, citala som 😀 len to mi nejde do hlavy..ze stvorce a ake gulate 😅 😀

mima595
25. jún 2012

@pipka - kedze som mala 2 cesta, tak som na seba poukladal 3 kvadre asi 8 x 8 X 3 cm
ten pas, co som oderazala z boku, som nakrajala na podorys stvorec 8 x 8 cm / priblizne/ postavila na seba 3 tie "kvadre" naplnila, a potom som len z tych vrchnych casti orezala, zo spodnych iba minimalne, lebo aj na tej fotke od teba to dole nie je okruhle....
hore trosicku dotvarovala puncovinou a pomastila kremom

peroli
25. jún 2012

@janula.h pro obchodku bych udělala třeba nějakej kufřík
-nebo třídní knihu (něco jak je ten první obrázek),
-nebo třeba horskou dráhu jako jízdu životem (na jeden vozík dát rok ukončení na druhej aktuální rok.. případně na koleje napsat uběhlé roky..)
-nebo něco ve stylu toho čtyřlístku - taky vepsat ty roky a na zbylé dva dát nějakou tu obchodní tématiku.. minikufřík, písmenka "s.r.o." a pod..)..
-nebo něco ve stylu té čtvrté - kravata plus.. (co nosí ženský obchodnice??? zrovna mě nic nenapadá 😅 )..
-pátá dorta mluví sama za sebe..
-šestá je taky třídnice se jmény žáků,
-sedmá něco podobnýho jak ta druhá - symbolicky "šachovnice života",
-osmá je pokladna (to asi taky nemusím vysvětlovat)
-a ta poslední hodiny jakože "tak šel čas".. 😅 😉

dm1
25. jún 2012

@pipka to je od @dadka212 a ta to pecie v miskach z ikea na FB ma aj postup na to 😉

aduskatt
25. jún 2012

@wera.g na tie bielozlate kvety som kozmetickym stetcom na puder nanasala, na tie fialove malicke klasickym stetcom na vytvarnu.do prasku a sup na kvetinku🙂

jakelina
25. jún 2012

@florentina složíme se ti na benzín a užijeme babskou jízdu. 😉

dm1
25. jún 2012

@wera.g ak chces tienovat kvietky tak to na sucho sa vacsinou robi stetcom nie riedene alkoholom iba ked sa napr .na laliu alebo orchejku domalova stred, bodky... inak vsetko farbim na sucho

aduskatt
25. jún 2012

@wera.g ja som pisala s jedlou fixkou na tu promocnu.celkom sa dalo.urcite lepsie, ako to malovat stetcom🙂

dm1
25. jún 2012

@wera.g co sa tyka fixky tak velmi zalezi od hmoty. ak je makka sa ti to tam len zabara neskutocne a nic nenakreslis. na zatvrdnutych postavickach na oci tak je ok. ale mam 3 rozne a najlespie mi pisala taka nie obojstranna ta nesla uz tusim tyzden po kupe 😝 asi aj zalezi na aku natrafis

misa1982
25. jún 2012

Ahoj holky prosim o radu budu delat dort k 60 narozeninam mate najakou inspiraci dekuji moc!

misa1982
25. jún 2012

a bude to pro jednu pani 🙂

pipka
25. jún 2012

@dm1 jeej dakujem dani, 😉 musim ju poziadat o priatelstvo..sak ja vas nikoho este na FB nemam ☹

jakelina
25. jún 2012

@pipka my máme na FB skupinu. Tak se přidej 😉

maca77
25. jún 2012

@pipka ja som takéto húseničky robila 😉 a tie gule som v miskách piekla

pipka
25. jún 2012

@maca77 sak ale v akych miskaaaach? 😕 😀 😀 to potrebujem...ze foto misky 😀

akoze postup viem, len mam dva druhy misiek a jedna sa mi zda mala a druha moc velka..a v IKEA mozu mat aj desat roznych nerezovych misiek, tak kym tam spravim najazd, rada by som vedela ake mam kupit 😉

pipka
25. jún 2012

@jakelina ja sa vdacne pridam..ale ako sa skupina vola? sak ja neviem ako vas mam hladat? 😕 😅

dadka212
25. jún 2012

@pipka ja som piekla ak chceš tu na MK v albume mám fotopostup 😉

pristela
25. jún 2012

@simasa jeemine co sa to tu kuje ??? ved ja tu nebola , bola som hýrit , mrk fotosu nizsie 😀 snad to nezmazu a budu to chapat ako babiku z marcipanu 😀 😀 😀 😀 musim vas docitat neviem o co sa jedna ☹ ☹ nejake stretko ? jasne hlasim sa idem !!! neviem kam kedy ale idem 😀 😀 😀

Baby ja si tam taaak oddychla 😅 😅 aj torticku som brala vydrzala bez klímy cestu v horucave, na slnku, v dazdi 3hodiny a z toho 3/4 hodiny som stala na slnku pred hranicami bo bola havarka 🙄 ale strasne moc im chutila 😀 pribinak s malinami

janula.h
25. jún 2012

@peroli ĎAKUJEEEEEEEEEEEEM ukážem pani a snáď si niečo vyberie 🙂 cmuk