Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
26. jún 2012

@jakelina tak dovez aj florentinu 🙂, moje ratolesti by mohli byť jedine s mm. Inak ich nemám kam uskladniť 😀 a cestovať so štyrmi deťmi si radšej ani nechcem predstavovať. My nemáme ani auto, tak jedine nejakým autobusom, keby sme mali auto, určite by som za vami prišla. Ale veď ešte nie je nič rozhodnuté, keď ešte nie je na isto určené ani miesto konania stretka, či tú chatu, ktorú ste tu spomínali už máte na isto? Čítala som to tu len veľmi na rýchlo, mám hrozne hektický týždeň a to som si myslela, že to už bude tento týždeň pohodička. A volala mi pani, ktorá chce tortu na piatok na oslavu, má si pre ňu prísť vo štvrtok a pýta sa, že či to nebude pre tú tortu zavčasu, keď oslavujú až v piatok, normálne nechápem 😠

dm1
26. jún 2012

@laura033 ja som robila nohy rovno len cierne ako nohavice a na to len na spodok topanky. nechat vytvrdnut. trup biely a na to do predu kusok bieleho ako kosela kravatu a nechat vytvrdnut. poskladat a dat sako, potom ruky uz cierne rovno ako oblek len dorobit male ruky, hlavu a hotovo

jakelina
26. jún 2012

@lamps tak to máš složité, bez auta je to určitě těžké. 😝

dajna11
26. jún 2012

kočky ja vás furt otravujem ....aj ked mi nik nepomože..... 😀 😀 😀 ale neviete kde maju tú stuhu kamienkovu čo sa dáva okolo torty?taká viacradová....

njonja
26. jún 2012

@dajna11 ja by som ti aj pomohla, ale ani netusim, co mas na mysli🙂

aduskatt
26. jún 2012

@dajna11 tusim pecenieskamkou som ho videla

dajna11
26. jún 2012

@aduskatt nemá to....alebo aspon som to nevidela....oni niektorí mauju nejaké veci tak debilne zaradené že sa mi nechce všetko prezerať

dajna11
26. jún 2012

@karaa ja ja ja toto presne......nevieš či to mávaju aj v galanterkach?

karaa
26. jún 2012

@dajna11 tieto nemaju, teda aspon co ja viem a poznam

dm1
26. jún 2012

@karaa si bola rychlejsia 😀

pipka
26. jún 2012

babulky..na mna sa to dnes valiiiiiiii 😅 😀 SOS 😅 SOS 😅

teraz dalsia objednavka...ze TROJPOSCHODOVA svadobna torta 😕 😅 😅
len ja som este v zivote viac ako dvojposchodovu nerobila a aj to som nedavala ziadnu vystuz 😒 😅

takze potrebujem rady....ako cim a kolko tych vystuzi mam dat na kazde poschodie 😕
nema to tu naaahodou niekto nafotene? 😕 😕

moooc dakujem 😉

evinkaaa
26. jún 2012

Pekny vecer dievcata 😵 .
Uz som tu velmi davno nebola, ale obcas si vas precitam a sledujem na facebooku. Pridavate nadherne torticky. Kazda jedna je fakt originalna a urcite robena zo srdiecka.
Prichadzam k vam s otazkou. Dufam, ze mi budete vediet pomoct, kedze vy ste tu take mile a ochotne.
Vo stvrtok chcem plnit tortu - falosny parizsky krem a do toho si zakaznicka zela cerstve jahody. Tortu budu vsak jest az v nedelu. Myslite, ze to do nedele vydrzi bez toho, aby sa jahody pokazili?
Za odpovede vam velmi krasne dakujem 😵 😵 😵

aduskatt
26. jún 2012

@dajna11 ja som to niekde v eshope videla minuly tyzden

aduskatt
26. jún 2012

@evinkaaa jasne🙂) ked ich das do kremu a nedostane sa k nim tym padom vzduch, vydrzia v pohode

sisix
26. jún 2012

@pipka ja koukala na bajecne dorty a pouzivaji tam brcka a i ja jsem je pouzila, kdyz jsem delala kulaty dort a nahoru davala barbii(kasickou sukni dortovou) a ta byla hooodne tezka a paradne to drzelo.

dadka212
26. jún 2012

@pipka ak ti to neponáhla teraz idem robiť 3 poschodovú môžem nafotiť 🙂 inak dávam slamky, pritlačím ich najvaic ako idú, potom ich torška povytiahnem a odstrihnem, strčím do torty aby boli troška schované vnútri nemôžu trčať ani byť moc zarovno torty, lebo ti vrchnejšie poschodie môže kolísať (už sa mi to stalo) bolo to také rozheglané....a na slamky položím čisté CD-čko, na to ďalšiu časť torty atď....

mariann2
26. jún 2012

@pipka tu je čosi popísané o tom http://www.tortyodmamy.sk/node/47596

dm1
26. jún 2012

@pipka tu je jeden postup nafoteny na vystuzovanie http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/fotopostup.... len je ich tam podla mna zbytocne vela. ja davam drevenne vystuze origos z cukrarskych potrieb a na spodok davam tak 3 a do stredneho max.2 .ale zalezi ci je moc teplo, aky je krem..... Stred a vrch musis mat potom samozrejme na podlozke aby ti mali tie slamky o co opeirat. ja tie vystuze obalim do potravinovej folie tak,aby kusok folie trcal a dala sa za to vystuz lahko vytiahnut

simasa
26. jún 2012

@dm1 Dani a skusala si nieco hladat - si tusim pisala, ze pozries pri Trencine... Nasla si nieco? Je to bieda, ze?

pipka
26. jún 2012

@dadka212 POTREBUJEM to robit za dva tyzdne na 14.7. takze ak budes robit dovtedy, tak nafot 😉
a kolko tych slamiek mam dat? aspon 5 nie..aby to aj drzalo 😕 😅

@sisix @dm dakujeeem 😉 😉 😉 idem študúvať 😝 😀 😀

jakelina
26. jún 2012

@pipka já jsem do spodního patra dávala čtyři, do druhého tři slámky.

alenv
26. jún 2012

ahoj děvčata prosím o radu.. mám dělat plastický obrázek na dort.. ještě jsem to nedělala je někdo nějaká technika jak se to dělá? Díky moc za rady

pipka
26. jún 2012

@jakelina oki, takze ak dam dole 4, do stredu 3 malo by to stacit 😕 😉

teda este keby mi tak niekto vedel zarucit, ze nebude 35°C 😅 😝 😀

plnka ma byt mascarpone alebo tvaroh-puding a kombinacia jahody, maliny, jahody...tak hadam sa mi to nezosype 😅 😒

dm1
26. jún 2012

@pipka ked mas vystuze nema sa co zosypat ono to na tom drzi neboj. len to dobre zachlad potiahnute kazde zvlast a potom skladaj

dm1
26. jún 2012

@simasa este som nehladala nebol cas skusim zajtra

fodorka
26. jún 2012

ahojte zienky pridavam moje dve vikendove kvalita fotky cislo 2na prd kedze z muzovho mobilu maminka totiz zabudla poriadne odfotit 😀 ten konik mi dal zabrat pani chcela 4kilovu tortu anakoniec mala ledva 4,7a to som ju zmensovala...ale nakoniec obrovska spokojnost...

jakelina
26. jún 2012

@pipka já jsem dělala v srpnu a bylo horko. Drželo to dobře.

pipka
26. jún 2012

@dm1 kurnik uz len rozmyslam ako to naskladam do mojej pidichladnicky 😅
a to chcu este jednu obycajnu tortu..a ja mam v chladnicke 4 policky 😅 😅 😅 ..asi zbehnem dole k susedke a ulozim si to k nej 😅 😀 ..len aby mi ju nezjedli 😝 😀