Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
27. jún 2012

@pipka no budem sa tam musiet vybrat niekedy. ak tam ma vypichovace na kvety bolo by to super.

ajka82
27. jún 2012

@pipka a ze my sme sa z legionarskej prestahovali do karlovky... teraz by sa mi to zislo ... tam v trznici som vsetko zohnala a ked nie tam, tak niekde na okoli co som aj pesi presla 🙄

pipka
27. jún 2012

@katy1979 ma a niekolko druhov, dokonca lalie, orchidei mala, aj brectan, lity rozne, margaretky..ma balenia aj po jednom aj po tri velkosti...no hovorim..ja som sa tam vyšantila 😀 😝

pipka
27. jún 2012

@ajka82 no moja a ja z Kriznej do Dubravky 😝 😀 ..ale tak neva..stale tam mame babku, tak jej tam hodim deti, nech si uzivaju babkovci..a maminka vypadne odreagovat sa 😅 😀 😀 😀

katy1979
27. jún 2012

@pipka takze s plnou penazenkou 😀 ale vazne dakujem za tip

pipka
27. jún 2012

@katy1979 aano ano 😀 ale tak zas nema to tam drahe, ked si vezmes, ze ja som fakt odchadzala ze s plnou billa igelitkou a platila som do 30€ 😉 som jej povedala kolko mam limit, tak ona kalkukacku v ruke a prihadzovali sme a odoberali a skoncili sme na 30,35 a tych 0,35 mi dala nakoniec gratis, vzala si len papierove 😎 😵

lokalistin
27. jún 2012

@mariann2 este musim k tomu dodat,ze pri tej mojej ovalnej svadobnej su tie kyticky kupovane 🤐

jakelina
27. jún 2012

@florentina přesně tak, uvidíme kde to nakonec bude a pak se domluvíme. Na naftu určitě přidám a řídit snad taky zvládnu i cizí auto. 😀 😀 😀
Já nakupuju formy tady.
http://cukrarske-pomucky.cz/forma-na-dort-rafek...
http://cukrarske-pomucky.cz/forma-na-dort-rafek...
Ale konkrétny tady ty nemám, tak nevím jaké jsou. 😉

mariann2
27. jún 2012

@lokalistin ďakujem, je tam veľa krásnych tort, isto si vyberiem

eliska22
27. jún 2012

kočky myslíte, že môže byť? 😅 také zvláštne zadanie som dostala 😝 dva orechy jeden väčší a jeden menší na torte.....a to ešte vôbec netuším akej farby dať poťah a ako to dozdobiť 😝 ak máte nejaké nápady tak uvítam 😉
torta je určená pre otca a syna.......

eliska22
27. jún 2012

pridám ešte foto z boku, toto je taká divná foto z predu 😅

mamina1978
27. jún 2012

@eliska22 ja by som im urobila ocka a ustocka 😉 🙂 a take tenucke rucicky 😉 a neviem kolko ma ten syncek , ale bud by som dala ten maly oriesok do marcipanoveho kociku alebo na pieskovisko 😉

eliska22
27. jún 2012

@mamina1978 ja tiež, ale nemám kontakt ťava na tú babu a neviem či by to chcela 😝

mamina1978
27. jún 2012

@eliska22 tak tam urob strom na torticku a pod neho listky a medzi ne daj tie dva oriesky 😉 🙂

eliska22
27. jún 2012

@mamina1978 jéééj to je dobrý nápad 😉 akurát som je písla na fb správu, tak uvidíme či odpíše, lebo tam moc nechodí .....

vejka8
27. jún 2012

@pipka a po čom tam má tie vypichovače?
u nás som objavila tiež obchodík,také všeličo a na okne vycapené žehličky,valčeky,vykrajovačky...strašne veľa druhov kvetov,lístkov,...a včera som tam bola,tak 3ks balenia tých kvetiniek stoja všetky 2,50 euro 😕 ,normálne som neverila,večer som tu kukala ceny na nete......aj dva krát toľko 😒
klieštiky 2ks po 3 eurá,8ks kostice 4 eurá,valček so vzorom tuším 4 eurá...........no sila,fakt,konečne,že to začali predávať aj lacnejšie, 😉

katy1979
27. jún 2012

@vejka8 a to v ba ci kde?

pipka
27. jún 2012

@vejka8 tak podobne, vypichovace okolo 3-5€ podla toho ake, kostice balenie okolo 4€ a valceky tusim 3 a sada valcekov okolo 5, nepamatam si vsetko, len to co som kupovala ja..ale mala tam toho hŕbu a za fakt slusne ceny 😉
a ty si to kde objavila? tiez v BA?

pipka
27. jún 2012

@vejka8 ja som si tam kupila balenie 5 kovovych kliestikov tusim za 3,90..som normalne neverila 😅
ale som brala jak po nebohom 😅 😅 😀

pipka
27. jún 2012

no spidermana mam hotoveho, zajtra mu este tie čiry čary namalujem 😝 😀 snad sa mi moz nezdeformuje do zajtra 😅 😝

evvina
27. jún 2012

@florentina to by bylo super. Takový dámský víkend. Já právě nevěděla odkud jsi. ale pokud z prahy tak to pro mě není problém se dopravit tam. Brách tam i bydlí tak bych klidně přespala u něj. Tak to tedy doladíme v září. 😀 a já se začnu snad i těšit. 😵

anibas
27. jún 2012

@pipka @katy1979 @vejka8 - hehe - že aké "alternatívy" ste našli 😀 😀 😀 - fakt dobré ceny 😉

monika76
27. jún 2012

Ahojte dievčatá .Som sľúbila že napíšem.Sme ešte doma a neviem či sa mám tomu tešit ale snáď to bude raz OK. Potvrdil sa aj slabší reflux ,imunita na 18% a ten nález na pľucach že keby to bolo to nahoršie tak by markeri boli velmi vysoké 😒 a to ma v norme.Pani doktorka je super žena a tá to konzultova aj s inymi lekarmi a že to velke zatienenie može byt aj to že ma plesen v pucach ! lebo že jeho telicko sa nevie branit ☹ alebo že je to ešte aj spojene s rozsiahlim zapalom pluc 😒 tak ešte čakáme na posledne vysledky a v pondelok sa rozhodne .Že v jeho stave nedporučuju ho uspat na to CT lebo je je imunodeficit a silná dávka žiarenia a uspatie su pre neho nebezpecne aj preto že je silny alergik.No ked to tak zoberiem svojim sposobom je to dobra sprava lebo je to niečo z čoho sa dostane .Všetko je zlé ale v tom zlom je dakedy aj nádej a tú nam dávaju aj lekari a úsmev na tvári mi vyčaruje aj jeden anjel ktorý nam velmi pomáha 😉 Nik kompetentny ani nadacie nikto! lebo nespada Jakubko pod ich diagnozy ktore uznavaju !Štát nezaujíma sama matka čo má choré dieta a žije z ničoho lebo si poctivo zaplatí všetky platby.Kludne poviem na celé usta to že pečiem torty neokrádam štát .Snažím si zarobit aby som prežila.a vy žienky robíte to ité 🙂 Čo by som nečakala človeka ktorého nepoznáme nám poskytol pomocnú ruku.Ja sa týmto aj chcem poďakovat .Ked to bude čítat bude vediet že to patrí jej 🙂 Tak aj ked minulí týžden bol velmi zlý tak teraz som sa ukludnila a idem ďalej lebo musí bojovat za malého ale aj za kopec mám čo prežívaju to čo ja.Idem ďalej bombardovat našich poslancov a aj poistovnu.Pretoze liek ktorý pomáha mojmu malému je liek čo može predpísat len pluciar a napriek tomu je plny doplatok poistovna nicim neprispieva.Test na fibrozu 15e ,gastro 15 ,lieky 18 len jeden den ma stal 48e ! tak takto si žijeme na slovensku !CRP na urgentonom príjme 6e !

sisix
27. jún 2012

holky prosim jak se jmenuje hmota, ktera se da dat na krem ze sehacky a tvarohu??? A nahodou nevite kde by se dala objednat? Diky

katy1979
27. jún 2012

@monika76 monika neber moju otazku v zlom ale potrebujes pomoct? nejake peniazky ci nieco poslat? myslim ze vela asi nemoze poslat ani jedna z nas ale kazde euro je dobre. viem ze ludska hrdost nepusti ale vsetky ta pozname tak vieme ze by to islo do dobrych ruk a pomohlo by vam to.

janulkamartinko
27. jún 2012

Ahojte dievčata ,prosim o inspiracie na tortu pre 5 rocne dievcatko..pan mi povedal ze mu je to jedno no pravdepodobne len okruhla alebo srdiecko..nevie co ma rada a akosy mam vygumovane....dakujem 🙂

katy1979
27. jún 2012

@janulkamartinko podla mna kvetinkova s lienkami motylikmi tym sa pokazit asi nic neda.

@sisix no ja ti neporadim lebo netusim co hladas

jakelina
27. jún 2012

@monika76 je to smutné a já rostu z toho, jak se kdejakému feťákovi nebo alkoholikovi dávají zadarmo léky, stříkačky, protože on je chudák 😒 😢 😖 a my se na to všichni složíme a když je nemocné malé bezmocné dítě, tak aby matka vyhlásila sbírku a šla s tím pomalu do televize nebo někam do novin, protože jinak se pomoci nedočká.

janulkamartinko
27. jún 2012

@zuziq Jej vidim,že s niekim pojdem takmer na rovnako do porodnice :D

mizulienka
27. jún 2012

@pipka pislaa som ti ip 😉