Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
30. jún 2012

baby ja zemrem, sa tu dnes drbkám s tortou 3 poschodovou svadobnou a vyzerá katastrofálne, orosená, rozheglaná, len po chvílke ja neviem ako prežije cestu 20km 😢 😢 a do kopca....toto je katastrofálne počasie....čo mi inokedy trvá hodinu dve teraz robím pol dňa 😠

aduskatt
30. jún 2012

@dadka212 potesi

dadka212
30. jún 2012

@aduskatt no to hej...ja neviem prečo chce mať každý svadbu v lete.... 😀 všetko sa kazí, rozteká, nič nechutí aj ožratí sú ti ludia hneď 😀

pristela
30. jún 2012

@dadka212 usetria na satach, kabatoch salach , nemusia si kupovat dvoje boty, zimne von a spolocenske na tanec, menej sa zožerie bo nechuti tolko a menej sa vypije bo to hned stupne do hlavy 😀

lucinka
30. jún 2012

@vlada111 @mizulienka ďakujem za vašu pochvalu... ale na vaše sa stále nechytám... 🙂 a ďakujem za všetky "pači sa mi" ... tá moja svadobná prežila 50km, chvalabohu nebola šlahačková, ale karamelová s orieškami a bešamelová 🙂
@dadka212 a na kedy máš tú tortu? dnes na svadbu? veď už musí byť v plnom prúde... ale nezávidím ti... fakt toto teplo je des... ja sa dnes chystám modelovať tých chipmunkov, ale neviem čo z toho bude... 🙄

dadka212
30. jún 2012

@lucinka ano dnes je svadba a dnes prídu o 20,00 po tortu....no čo neprežije čo už, nezabijem sa....je horko a je "svieža" 😀
@pristela no ja som povedala negatíva a ty z toho hned pozitíva urobíš 😀 😀

aduskatt
30. jún 2012

@dadka212 my ked sme mali, tak tyzden pred tym lialo, aj tyzden po.akurat na svadbu slnko🙂) ale dalo sa, bol april🙂

dadka212
30. jún 2012

@aduskatt no ja chcem svadbu apríl alebo máj poprípade ak nebude volná sála tak september možno oktober...nech sa dá byť aj vonku, len nech nepokapeme od horka 😝

mishulle
30. jún 2012

@dadka212 já bych si tak chtěla do budoucna zkusit svatební dort, tak snad se mi někdy poštěstí

lamps
30. jún 2012

moja dnesšná, neskutočne "dopotená" torta 😀, je podľa obrázka z netu na želanie 😅

Aj my sme sa brali v apríli a aj sme mali také počasie - najprv bolo zamračené fúkal neskutočný vietor, potom svietilo slnko a do rána nám napadol sneh 😀 .

a nedajú sa mi pridať fotky, prečo?

aduskatt
30. jún 2012

@lamps lebo server nespolupracuje🙂) fotky nejdu uz pol dna

lamps
30. jún 2012

@aduskatt tiež je asi prehriaty 😀 😀 😀

aduskatt
30. jún 2012

@lamps asi asi🙂

ajka82
30. jún 2012

@vlada111 nerobim, nechce sa mi podlozky potom cistit od kremu 😅 ale zacnem, lebo nervy na toto uz mat nebudem

mishulle
30. jún 2012

my se brali v srpnu a chvíli nám pršelo a cgvíli svítilo sluníčko

mishulle
30. jún 2012

@ajka82 MYSLÍM, ŽE TO ČIŠTĚNÍ JE MENŠÍ PRÁCE NEŽ PŘENÁŠENÍ CELÉHO DORTU 😉

aduskatt
30. jún 2012

@ajka82 ja obvykle ocistim len jeden roztek, ked podvihnem tortu, aby som spod nej vybrala papier🙂

mates22
30. jún 2012

@pristela to by mě teda ani nenapadlo, dávat dvě potahovky a co mě ještě zaujalo jsou ty růže z gumpasty - mám teď trochu, co sem dostala zbytek od švagrový, že jí zbyla a to je normálně po zaschnutí skoro kamenný, do toho bych nekousla, nehledě na to, že i před tím, než to zaschne, tak je to nechutný. Dělám z toho ozdoby, když balím dárky 🙂, místo moduritu dobrý 😀

mishulle
30. jún 2012

holky, chtěla bych postoupit o level výš a zkusit drátkované kytičky, prosím co je potřeba, jaké velikosti drátků, jaká páska,atd?

ajka82
30. jún 2012

@mishulle sak uz som sa poucila, ze nie vsetko sa da pekne preniest 😉
ja davam na lupene kvetov 24(na vacsie) a 26(na mensie listocky a lupienky), ked viazem na cely kvet tak 20(stonka)...paska floristicka http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho... su aj ine farby ak potrebujes napr. bielu

mates22
30. jún 2012

@huxy smartflex je jednoznačně nejlepší a když si připočítáš práci, energii, cenu za cukr... v čechách to nevyjde nijak moc lacinější, já mám teď PDT, protože na ní byla super akce, ale jako až jí vymatlám, tak zpátky ke smartflexu, MMF jen v krizi a na potah, asi jí neumím správně namíchat

pristela
30. jún 2012

@dadka212 ved ti doprajem 😀 chces , este ti aj reklamu na super letne slahackove poťahovane torticky urobim , nech si u teba objednavaju 😝 😀 😀 😀 😀

@mates22 no ja skor myslela na to, ze je to pre nu o to drahsie či to zaratava do ceny, to musi byt desne drahe pre zakaznika 😕 a ako to pak jedia? to si zlupnu jednu potahovku a jedia len tu spodnu alebo to jednia spolu ? 😀 😀 😀 no fakt som to este nevidela , ale torticky ma fakt nadherneee 😉

aduskatt
30. jún 2012

@pristela to maju tortu matriosku, kym sa dopracuju k vnutrajsku🙂

mishulle
30. jún 2012

@ajka82 děkuju a pestíky jsou jen jedné velikosti, ale různé barvy?

ajka82
30. jún 2012

@mishulle tie su vselijake, http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...
vacsie mensie, viac "vzorov" hlaviciek... podla toho na co potrebujes

dm1
30. jún 2012

@dadka212 ako pise anibas pri MMF radsej menej cukru ja si ho urobim take lepkavejsie a potom postupne ked uz idem potahovat alebo farbim potrem ruky cerou a na solamyle este miesim a ono je to potom super. Modelujem uz z tych zbytkov z potiahnutia

dajna11
30. jún 2012

kočky prečo mi nejdu pridať fotky?ň

dadka212
30. jún 2012

@dm1 dík no ja to musím vyskúšať 😀 lebo hocikedy mám málo poťahu a potom improvizujem 😅

ajka82
30. jún 2012

@dajna11 cely den neidu pridavat fotky...som vam sem chcela dat to nestastne prasa...
ale tu je, uz bolo prebrane, tak mozem dat na FB http://www.facebook.com/photo.php?fbid=25933365...
kvoli tomu som nemohla spat 😝

dajna11
30. jún 2012

@ajka82 ach jaj tak aj ja tak urobím