• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

8. decembra 2017 
@jakelina ahoj, prosim ta, z coho si robila hmotu na tu krasnu bielu tortu s kvetmi? ja chcem urobit teraz dcerke a zhanam dobre recepty. dik
1. júl 2012 o 22:43  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v januári 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@salonka1981 ahoj, aj teba by som chcela poprosit. Cim si potahovala tie nadherne torty?, vyzeraju vynikajuco. dik
1. júl 2012 o 22:47  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v januári 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@battole ono nejde o to čím poťahuješ ale ako to vieš spraviť :wink: základ je poriadne si tortu vyhladiť a nechať zachladiť, potom poťahuješ a najlepšie ak máš žehličku na marcipán a tým hladíš poťahovku nech sa krásne vyrovná
1. júl 2012 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@miciatko já z ní dělám a rosí se taky, v tomhle počasí se rosí všechno i já :grinning: :grinning: :grinning:
2. júl 2012 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte šikulky,
veľmi pekne ďakujem za pochvaly,veľmi ma tešia :slight_smile:

dievčatá,prossím vás,napíšte mi názor na túto tortu.....robili by ste to niekto?????ak hej,viete mi povedať,ako by ste na to šli??alebo to mám úplne vypustiť z hlavy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
to som dostala obrázok,že takú tortu...ale teda neviem...... :unamused: :unamused:
vďaka...
2. júl 2012 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@maca77 neskutočne krásna tá torta s mickeym :slight_smile:
2. júl 2012 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73 ja ani nechápem ako sa dá taká krása spraviť, krásny kôn
2. júl 2012 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 ahoj prosim ta kde sa daju zohnat tie palicky co mas na nich hviezdicky na torte s mickeym? dakujem
2. júl 2012 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 Tak na to by som si netrufla.
2. júl 2012 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby ako spravne sa modeluje s K2? Ja som to kupila prvykrat no neviem co pouzivat pri modelovani a co pri potahovani pri tejto hmote aby sa mi s tm dobre robilo? Dakujem za kazdu radu :wink:
2. júl 2012 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 a tu zehlicku kde zozeniem? to sa mi oplati kupit?, ked ja peciem len pre nas? nie som cukrarka, a ani sa nechystam piect na objednavku....
2. júl 2012 o 09:13  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v januári 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chanella skus poprosit Zlatku ( @zlatat ) ona ma s bezlepkovymi skusenosti
2. júl 2012 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 to vyzerá byť zo seriálu Báječné dorty, určite bude vo vnútri plastová trubková konštrukcia a hlava bude z burizonovej hmoty aby bola odľahčená :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. júl 2012 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73 tak toto by som ja osobne urcite nerobila :sweat_smile: ani nemam sajnu co by a ako by som robila :confused: :sweat_smile:

jedine ze je to cele len z burizonovej hmoty a potiahnute :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :sweat_smile:
ale aj podla mna..americka torta...len na oko :unamused: :sweat_smile:
2. júl 2012 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, koncom tyzdna mam robit tortu pre mojho draheho, a kedze jeho vasen je biliard, budu tam biliardove gule. Nakupila som si v cukrarskych potrebach formicky - polgule. Ako mi odporucate v tom piect? asi cele vymastit, ale kolko dat cesta a ako dlho to piect ak sa bezny korpus v 22cm forme pecie 40min na 150stupnov, predpokladam ze v tych formickach to bude mat inaksi priebeh ako v beznej forme. Alebo to mam naliat do polovicky a pozerat stale na to? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. júl 2012 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte zienky, mate niektora navrhy na torty tematika, zdravotna sestra a gitarista :D ak ano sup sem s nimi.dakujem pekne pekny dnik
2. júl 2012 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 ta torta s konom je krasna, ale bez ohladu na to ako sa vyraba - ja by som napr. pre oslavenca nikdy nedala robit tortu v tvare takeho krasneho zvierata - viete si predstavit, ako to to dieta ci pubertak potom rozreze na male kusky a da na tanier a zje ? ine je rozrezat rozpravkoveho dinosaura a ine kona ktory vyzera ako zivy... brrrr :confounded:
2. júl 2012 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@maca77 krasa
@salonka1981 velmie pekna robota
2. júl 2012 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa
@levandulka3
@pipka
@miika ďakujem dievčatá,ja som si to myslela hneď,ako som tú foto uvidela,že teda eeee,ale reku spýtam sa skúsenejších.....a v tomto teple už isto nie,to o dva týždne chceli :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ešte tak vymodelovať takého koníka a na tortu dať,,ale to ani nespravím snáď takého pekného... :confused:
2. júl 2012 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievčatá, potiahla som tortu, ozdobila a ona je nejaká vlhká. Lepkavá, taká divná. :unamused:
Je mi jasné, že je to teplom, potiahla som klasickým MMF, pod poťahom je iba maslo s cukrom, vychladená bola od včera.
Dala som za ňu do chladničky kartón. Čo ešte môžem spraviť, aby nevlhla. Resp. nerosila sa?
2. júl 2012 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@mariann2 dakujem krasne za inspiraciu:D potom sa pochvalim mojimi:D
2. júl 2012 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@heni79 ak je na zákazku,tak rýchlo odovzdať :slight_smile:
aj mne to robila,orosená,lepkavá....
2. júl 2012 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 prosím ťa,z tých tortičiek na okruhliny bola nejaká aj pre chlapa,nevieš? :slight_smile: ,ja neviem čo na 70ku spraviť chlapovi,tak mi padli tieto do oka :wink:
a ten stencils to maľuješ hmotou aj s cerou?
2. júl 2012 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@heni79 nevyberat vobec z chladnicky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ked si po nu pridu daj im lyzicky otvor chladnicku a nech jedia :stuck_out_tongue_closed_eyes: tu sa poradit neda nic :frowning2:
2. júl 2012 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@pristela ahojček,...ty si toho krásneho koníka ako robila ?je to vymodelované z jedneho kusu hmoty,či viacerých?hlavne ten krk a hlava..to si neviem predstaviť ako urobiť..
2. júl 2012 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 prveho som robila takto : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3562766265631&set=a.1698905830285.2092415.1167082231&type=3&theater ale tohto druheho som robila v kuse a hned , len nohy som davala zvlast uplne naposledy
2. júl 2012 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@moonlightka z K2 v tomto teple nevymodelujes asi nic je velmi makka sama o sebe.... skus jedine trosku cukru tam zapracovat ale moc s tym neurobis veru
2. júl 2012 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 na taku tortu by ma neukecali ani za milion! ja celkovo moc nemusim 3D torty zvieratiek a take realne ze sa to potom zareze....
2. júl 2012 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@heni79 je teplo nic s tym clovek nespravi... jedine este zobrat velky stetec a poprasit riadne solamylom. najskor trosku ked vsiakne tak zas a znova....
2. júl 2012 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok