Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
2. júl 2012

@pristela super postup,parádička,no neviem či by som to dokázala,asi sa na to vykašlem.........ale moc vďaka,si šikulka veľká 🙂

pristela
2. júl 2012

@dm1 stavim sa , ze do tohto konika ked zarezali, dole bol red velvet ☹ ☹ ☹ ☹

@lucula73 Veru ani ja by som toto nerobila ani za nic, este keby je nejaky rozpravkovy tak z recesie skusim, ale i tak ked takuto tortu " očistia" od potahoviek, vystuzi, trubiek a drevenych konstrukcii atd , zopstane im veeeelmi malo k jedeniu.

ale dokazes, staci niekedy len skusit, chce to len veeela trpezlivosti, si sikulka neboj , zvladnes !

levandulka3
2. júl 2012

@miika a čo tak urobiť ich iba z punčoviny máš to rýchlejšie 😉

lucula73
2. júl 2012

@pristela
@dm1 ano dievčatá,ja koňa tiež celkovo nemusím,a takéhoto už vobec nie 😒
len oni sú vášniví jazdci a teda detaily koňa isto poznajú...ale zas to chceli pre 5 ročnú slečnu,však tej by mohol stačiť koník obyčajný na tortičke 😕 😝

dm1
2. júl 2012

@battole podla mna sa oplati kupit tu zehlicku nestoji vela a da sa to s nou ovela lepsie vyhladit ako bez nej. napr. tu ju maju http://www.natortu.sk/zakladne-pomocky/zehlicka/. ja ju mam este lacnejsie z ciech za tusim 70 Kc treba pokukat

dm1
2. júl 2012

@lucula73
@pristela raz bol na takehoto stojaceho kona postup na TOM a teda bola to taka drevenna doska dole nohy boli droty a na tom len hmota asi burizonka. dole tu dosku patlali normlaka kremom a na to potah 😝 . Ja neviem ja akosik nevidim vyznam takej torty ktora sa skor ohryza a nie kraja 🤐

pristela
2. júl 2012

@lucula73 fuha, ja takych rodicov nechapem 😖 su vášniví jazdci, miluju kone a svojej malej dcere daju k narodeninam rozrezat kona 😠 😠 😠 😠 😠 to čo je za psychiku ? a potom sa divia ked davaju v spravach ako decka plieskaju male mačky o zem 😠 😠 ach , ale tak kazdy mame iny vkus co uz , skus ich nahovorit len na maleho kona a vysvetlit aj preco 😉

lucula73
2. júl 2012

@pristela máš pravdu,a to že tá malá dostane od deda ozajstného koňa....niektorí ľudia sú fakt čudní....
už som im napísala,že jedine skúsiť malého koníka na okruhlu tortu a keď nie,dovidenia 😝

mamina1978
2. júl 2012

@mima1311 Ano je tam psik ...... napr . na zaciatku piatej stranky 😉 🙂

dadka212
2. júl 2012

@heni79 no tiež by som len ten solamyl inak sa nič nedá poradiť....

moonlightka
2. júl 2012

@dm1 fiha to som nevedela a ktora sa da pouzit na modelovanie v tomto teple?

dm1
2. júl 2012

@moonlightka MMF, smartflex, WI asi najvhodnejsie na take teplo

dadka212
2. júl 2012

@battole no ak chceš mať pekne vyhladenú tortu tak sa to oplatí, inak to môžeš mať také "celulitidove" ja neviem ako si zbehlá vo vyhladzovaní torty a ako velmi ti záleží aby si tú tortu mala krásnu....

heni79
2. júl 2012

@pristela
Dobrá rada. 😀 Inak, teraz som prišla domov a otvorila chladničku a torta je suchá. Stuhla a lepkavosť je tiež preč. Takže rada neotvárať chladničku má niečo do seba.
Ibaže do večera, kým po ňu neprídu, teda budeme hladní, keď do chladničky ísť nemôžem. 😀
@lucula73
Je to na zakázku, ale pre kamošku. O to viac ma to štve. Ale hádam bude dobre.

@dm1 Ten solamyl nezmení farbu? Teda nezostanú mi na torte biele fľaky?

pristela
2. júl 2012

@heni79 to mas jedno, kludne otvarajte chladnicku , aj tak ked pre nu pride a vytiahnes ju , bude hned ako obliata vodou 😝 aj ked uz bude vecer 😝

pipka
2. júl 2012

@heni79 ja ked som teraz cez vikend robila toho krtka na rumkokoskach, tak do rana krasne stuhol, ziadne rosenie..som sa tak potesila 😅 ale niesli sme ho k nasim na zahorie a len kym som zisla vytahom dolu k autu, tak oroseny 😠 😝 😝 😅 takze to mas jedno 😀

a nehovorim, ze klima v aute na minimum, co sme dobre ze v bundach nesedeli, len aby torta vydrzala 😝 😝 😝

monika76
2. júl 2012

Ahojte dievčatá 😉 Dnes nám prišli plienočky ,mliečko a pomoc od vás troch .Ja vás nepoznám podľa mena a priezviska tak sa Vám týmto chcem poďakovat za pomoc 🙂 😉 Ďakujeme 🙂

chanella
2. júl 2012

@simasa dakujem velmi pekne 🙂

zuzana124
2. júl 2012

@lucula73 ahoj tie ornamenty robím s cera hmotou a pre muža som robila len túto

dm1
2. júl 2012

@heni79 no najlepsie sa to robi na bielej ale pokial nemas nejako sytu farbu nebude to vidiet. teda isto lepsie ako roztecena torta.

zuzanocka11
2. júl 2012

Prosím vás,niekto z Ke ? chcela by som tortu pre syna,o dva týzde má 3,hodil by sa nám trakor,báger,kamion....nemusí byt 3D,stací ked to bude na vrchu.Dakujem vopred 🙂

aduskatt
2. júl 2012

@zuzana124 nemas prosim ta skusenost, ako dlho vydrzi zarobena hmota na stencils?........mne ostalo z minuleho tyzdna a mam to v miske vb chladnicke.tak neviem, ci pouzit alebo vyhodit

pipka
2. júl 2012

babulky..aky je rozdiel medzi SW a WI v praci s nimi? Netopi sa WI viac ako Smartflex? 😕 😒
maju teraz v Tortomanii WI 2x7kg za 40€..tak zvazujem, bo potrebujem hmoty dokupit a caka ma dost tort, tak to aj miniem...len teda neviem ci to mam ci nemam kupit.
Ako sa s tym robi? Ja zatial len smartflex poznam 😕 😖

dm1
2. júl 2012

@aduskatt podla mna sa tam nema co pokazit a isto to vydrzi do trvanlivosti cery resp. cukru 😉

aduskatt
2. júl 2012

@dm1 tiez si myslim🙂 len pre istotu🙂

heni79
2. júl 2012

A ešte pridávam fotky tej mojej otrty. Zatiaľ sa drží, tak solamyl nedávam. Predpokladám, že po vybratí sa orosí. Však ale hádam zas stuhne. Už som premýšľala aj nad prenosom v chladničke (prenosnej), ale nezmestí sa mi tam nijako. ☹

mates22
2. júl 2012

@pipka pro mě teda je smartflex lepší, ale i s WI se celkem dá pracovat dobře, trochu mi ale popraskaly figurky při vysychání, byly to moje první, takže možná i tím to bylo. Netopilo se mi, ale měla jsem ho v březnu, pak jsem přešla na smartflex a už od něj nepůjdu 🙂. Ale jestli je ta cena nějak super výhodná, tak dělat se s tím dá v pohodě................ a na potahování je to naprosto v pohodě, to bych řekla, že možná mi to šlo i líp než se SW, hned napoprvé sem potáhla bez záhybů a s krásnou hranou. Já sem si koupila nějakou směs sypkou, tak jí te´d budu zkoušet, jsem zvědavá, mám to jen na potah a možná pár kytiček, postavičku už mám , jak jinak, ze smartflexu hotovou 😀

dajna11
2. júl 2012

a ešte jedná letná 😀 😀

pipka
2. júl 2012

@mates22 dakujem...no myslela som len na potahovanie..na figurky a kvietky mam aj ja len SF 😉
no ved zajdem do obchodu a skusim sa este spytat tej babulky tam...uvidim co povie..a mozno zas len z kyblom smartflexu odidem 😅 😀

florentina
2. júl 2012

Ahoj holky, tak přidávám krabici k 80.
Světlý korpus, kapučino krém, jahody, potaženo pravým marcipánem, ozdoba smartflex velvet.
I přes to vedro se dort nepotil a dopravu přežil dobře. Jen se mi hrozně blbě dělalo to víko, jakože uříznout ho byl problém, jak ten marcipán pod tím byl hodně měkký, tak do toho nešlo pořázně říznout, tak jsem to pižlala a nakonec jsem to stejně musela maskovat. Na to, jak jsem to dělala unavená, po tom šíleném pracovním týdnu, tak jsem byla docela spokojená, byla to taková "rychlovka", ale nemám pocit, že by to úplně vypadalo jako krabice. Dort se líbil, zadání bylo normální dort, specifikace žádná, takže zadání jsem splnila 😀 , tak si nikdo nemohl stěžovat, ale myslím, že tu krabici v tom neviděli 😅
Tak zase jdu a večer zkusím pokoukat co jste popřidávaly....