Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
mia1111
6. júl 2012
@symoona - nemám skúsenosť, nepoznám túto hmotu :-|
symoona
6. júl 2012
@mia1111 😞 skoda...nikde nemozem najst nic..len ze je to skvela hmota na modelovanie a potahovanie, ale tak to pisu skoro pri vsetkych hmotaach...
nikulqa
6. júl 2012
zienky kto skusal uz duhovy kolac?
janula.h
6. júl 2012
@jakelina ďakujem x-) x-) veľmi ma to teší 🙂

@mia1111 moja ani sa nedivím mne našťastie teraz objednávajú torty obdeň resp dva tzn. nemám veľa naraz ale poviem Ti 22 hod a ja začínam robiť :-p
janula.h
6. júl 2012
@symoona nepoznám a ani som o nej nepočula 😞
aduskatt
6. júl 2012
@symoona nepocula som, nepoznam😞
aduskatt
6. júl 2012
@nikulqa mam to v plane v blizkej buducnosti piest🙂
aduskatt
6. júl 2012
@vecernicci vy tam mate tiez radost s tym pocasim....my sme vcera zdrhali z kupaliska, ale nakoniec ani kvapka nepadla
anibas
6. júl 2012
@vlada111 to je v albume Moje hobby III. skôr ku koncu torta cca č. 110 😉
anibas
6. júl 2012
@janula.h úžasná tortičk x-) x-)
anibas
6. júl 2012
Tak už sme doma - tu je horúúúúúúúúúúúúúco - :-p :-p :-p :-p :-p :-p
huxy
6. júl 2012
ahojte.chcem skúsiť upiecť 2 torty.chcela by som poradiť,aký korpus alebo plnka by sa hodila.jedna má byť klasická okrúhla.rozmýšľala som nad obyčajným bielym korpusom,citronovym kremom a nasekane mandarinky.podla vas by to bolo chutovo ok?
a druha ma byt barbie babika.rozmyslam,ze spravim 2 korpusy v babovkovej forme.jeden čokoládový a druhý orechový.na orechový by som dala aj džem-neviem aký by ste odporučili a neviem akú plnku.pribináková alebo taká nejaká by bola dobrá?netuším,keďže som zatiaľ robila len jednu tortu.budem vďačná za každú radu 😉
anibas
6. júl 2012
@vecernicci 😞 😞 😞 ]-( ]-( ]-( to sú extrémy tento rok !!!!!!!!!!!!!! U nás tiež -od začiatku roka silné mrazy, tak silné vetry, tak horúco ....
janula.h
6. júl 2012
@anibas vitaaaaaaaaaaaaaaaaj drahááááááááááááááááááááááááááááá x-) x-) no no poď k nám sa topiť 😃
jakelina
6. júl 2012
@huxy k ořechovému korpusu je výborný i karamelový krém, 😉 nebo nějaký čokoládový
dajna11
6. júl 2012
@huxy ja som na orechový dávala marhulový džem a plnku kávovočokoládovu a vraj to bolo mnamky,aj mne chutila,ale tak radšej čakám čo na to druhí...a oni si chválili velmi
dajna11
6. júl 2012
@janula.h krásna,vidím že máme v inšpiráciách uloženu asi tu istu tortičku 😃 😃
janula.h
6. júl 2012
žienky práve ma napadlo pistáciovú by ste ako robili???
janula.h
6. júl 2012
@dajna11 máme a ja ju robím už druhý krát vybrali si ju páčila sa im prvá 🙂
dajna11
6. júl 2012
@mia1111 juj moja krásna a veru idem robiť aj ja kittinku takže sa asi dovolím inšpirovať 😃 😃
nikulqa
6. júl 2012
@aduskatt akurat sa mi pecie tak som zvedava😃
zizala79
6. júl 2012
ahoj ženy, můžu se vás zase na něco zeptat? strašně se mi líbí ty vaše housenky x-) a píšete o miskách z ikey, to jsou skleněné? já mám nerezové, dalo by s v tom péct? bohužel na tom není žádný symbol a mám je už dlouho, tak obal se symbolama není.
díky moc

@huxy ty jova, to je dobrý s tou bábovkou a barbie (to určitě místní cukrářky znají, ale pro mě je to novinka :-N )

a dovolím si teda ještě jeden dotaz. na mramorový korpus byste puřili jakou náplň, čoko by byla dobrá, že? minule jsem dělala bebe řezy a udělala do toho tu pudingovou (puding, máslo, cukr a pak do půlky kakao), to by taky šlo, že?
huxy
6. júl 2012
@jakelina
@dajna11ďakujem
mates22
6. júl 2012
@symoona taky nevím, nezkoušela jsem a ani nebudu, definitivně zůstávám u smartflexu
aduskatt
6. júl 2012
@zizala79 mozes aj nerezove a k mramoraku akakolvek plnka.aj cokoladova je fajn🙂
symoona
6. júl 2012
@mates22
no ja ako zaciatocnik, neviem poriadne ofarbit hmotu..pouzivam vacsinou mmf..a nikdy ju neofarbim tako ako by som chcela...tak som skusila tie RENSHAW..su pekne farebne..tak som zvedava ako to s nimi pojde =-)
mates22
6. júl 2012
@symoona tak nám sem pak hoď zkušenosti, třeba černá by se mi šikla, tu úplně nesnáším barvit 😉
pipka
6. júl 2012
@pristela a co tak spravit im torzo s janosikovskym opaskom? :-N 😃 😃
dadka212
6. júl 2012
ahojte kočky, tak pre zmenu si dáme húsenicu keby vám náhodou chýbala 😃
levandulka3
6. júl 2012
takto som vyriešila tú tortu na 60 pre milovníka historie a kvetín :-N :-N :-N