Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
6. júl 2012

@adrika202 já mám dělat balon na úterý a postavičku, nevím kdy začnu modelovat. Jenom sedím a potím se. Mám dělat postavičku fotbalisty, ale velkou asi 15 cm v sedě. 😀 😝

mia1111
6. júl 2012

@aduskatt - no ja som včera počas chladenia torty - ešte nepotiahnutej - vyrábala ozdoby, všetko som si pripravila, potom som po cca 6tich hod.chladenia tortu potiahla, rýchlo vyhladila, nahádzala kvietky, ale tie nebolo treba ani lepiť vodou, držali samé, lebo poťah sa vďaka vychladenej torte začal jemne rosiť, stopla som si 20 minút, za ten čas som nahádzala ozdôbky pri otvorenom okne - v prievane 😀 a potom torta putovala do chladničky a vytiahla som ju až ráno na fotenie 😀 . Tak som si to naplánovala, lebo ona sa orosí zakaždým, ako ju vytiahneš z chladničky 😒

adrika202
6. júl 2012

@jakelina no ja mám robiť na buduci piatok minnie a tiež v sede,som zvedava čo to spravi,a naviac som sa oplachla s potahovkou,som sa nechala ukecat na cenu a teda je ako zuvacka..ak s nej nieco vymodelujem že 3D tak budem frajerka...ludia by mali v tomto teple objednavať len ovocne zo želatinou 🙂🙂🙂

larah
6. júl 2012

@dada2007 v TO pod poliklinikou,teraz sa to tušim volá inak

mia1111
6. júl 2012

@jakelina že odfláknuté 😕 😕 😕 , srandistka, veď tá tortička je bezchybná a krásna 😉

dadka212
6. júl 2012

@jakelina uf to takého obra? 😀 ja robím postavičky už keď mám urobenú tortu, keď som ich robila dopredu vyzerali neprirodzene velké alebo malé....takto ich viem pekne napasovať....a nedám ich na tortu hneď ale až chvílu predtým, než majú prísť po tortu, aby nezvlhli v chladničke a vlastne keď ich nechám vonku tak trocha vytvrdnú

ajka82
6. júl 2012

baby prosiiim, nemozem najst tu peknu tortu fialkovomodru s kruzkami a kvetinkou....hadam viete ktoru myslim...mozte mi prosim niekto hodit odkaz? 😅 kujeeeem vopred

jakelina
6. júl 2012

@dadka212 no je to taková divná zakázka, má to být kluk a vedle balon, pomalu chtěli, aby to bylo tak, že postavička a k tomu ten balon v opravdovém měřítku. Tak jsem jim vysvětlovala, že by postavičkam musela mít metr, aby se z toho balonu najedli. Vždyť to nemá logiku. Tak bude takový obr a vedle balon z Ikea misky, no vůbec se mi do toho nechce. 😠 to mi snad ani nevytuhne ta postavička do úterý, abych snad začala dnes. 😝

vecernicci
6. júl 2012

@jakelina máš ji krásnou, vůbec není vidět že je opocená, já jsem ráno dělala čokoládovou, to je jiný maso 😝 😝 😝 normálně jsem okolo musela dát ty dlouhý piškoty, protože čokoláda i když ztuhlá z mrazáku se mi začala za chvilku ohýbat 😠

ajka82
6. júl 2012

@jakelina nepozerali oni bajecne dorty a nechceli este aby ten balon aj stal? (ako ten svadobny co robili? 😀 ) 🤐

vecernicci
6. júl 2012

tak takhle to u nás včera vypadalo 😝 teda ještě dneska http://www.novinky.cz/domaci/272558-stromy-se-l...

mia1111
6. júl 2012

@jakelina - ja som Kitty modelovala zo smarflexu deň pred poťahovaním a stuhla veľmi rýchlo, až som sa čudovala, že v tom teple stuhla, ale tak moja Kitty sedela a mala asi 7cm... Ale nechala som pre istotu cez noc hlavu vedľa tela, nech Kitty záhadne nepriberie 😀

symoona
6. júl 2012

@mates22 hmmm tak som sa práve dozvedla, že je makka a velmi lepkavá..a nie velmi vhodna na poťah celej torty... 😒

ajka82
6. júl 2012

uz netreba, po hodine hladania som ju nesla...ale aj tak dakujem 🙂

aduskatt
6. júl 2012

@mia1111 ja som zatial nemala tu cest s orosenou tortou, ale myslim, ze dnes sa toho dockam..........lepi sa strasne, dala som druhe poschodie a sup s nou naspat do chladnicky......dam jej oddych..........potom tam supnem to tretie a hadam sa mi podari to aj ozdobit.............bojim sa, ci vydrzia figurky, nastastie som urobila sediace, lebo keby stali, tak to by uz naisto nedopadlo dobre.........

aduskatt
6. júl 2012

baby, myslite, ze treba vystuzit aj medzi vrchom, ked ta horna torticuocka ma len nejakych 10 cm priemer?

lauraaaaaa
6. júl 2012

tak trocha nepodarená ☹ 😒

vecernicci
6. júl 2012

@lauraaaaaa krásná je,musíš říkat, že to tak je schválně 😉

lauraaaaaa
6. júl 2012

@vecernicci ja som strašne sebakritická ,no uz to nenapravím,hm musím čakat co povedia ked si pridu po nu 😅

pristela
6. júl 2012

@larah ooo, to fakt ? jeminenko a dnes som bola v meste 😠 😠 😠 musim tam skocit pre Dadkou bo mi šícko vykúpi 🙄 😝 , a mooooc dakujem za info 😵 😵

levandulka3
6. júl 2012

a tu je môj holubník, s holúbkami aj s ho.... nkami ako si želali 😀 😀 😀

dadka212
6. júl 2012

@levandulka3 no to je krásne prepracované 😵

dadka212
6. júl 2012

@jakelina niektorí ludia si myslia, že sme fakt nejaký Michelangelo 😝

levandulka3
6. júl 2012

a konečne aj posledná Víla Amálka 😝 😝 😝

jakelina
6. júl 2012

@levandulka3 oba super. Jak jsi udělala nakonec ten holubník?Máš to super vymyšlené.

eliska22
6. júl 2012

kočky ja som mala našťastie len jednu tortu, viac by som už ani nezvládla, od pondelka deti na striedačku vracajú, túto noc tá menšia, takže sme nespali a ja som úplne vyčerpaná 😝 😝 😝
foťák je robený podľa fotky z netu, taký istý má ten obdarovaný a vzadu je foto ktorú fotil 🙂

dajna11
6. júl 2012

@eliska22 suprový,krása

eliska22
6. júl 2012

@levandulka3 obe torty nádherné a ten holubník premakaný 😵 😵 😵 😵

eliska22
6. júl 2012

@jakelina kam by ťa kopali, veď je nádherný 😵 😵 😵

dajna11
6. júl 2012

@levandulka3 super je,velmi krásny 😀