Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
7. júl 2012

@1katuska73 ja som robila podľa tohto postupu: http://www.tortyodmamy.sk/ozdoby-postupy/sablon... 😅

mrka2
7. júl 2012

@lifinka ja mam tiez taku vahu a to si dam na vahu vacsi pohar - taky sirsi a na nu polozim tortu a tak to pekne vidim 🙂 to mne manzel poradil,bo tiez som nadavala 😀

lussy23
7. júl 2012

@dada2007 krásnučke. strašne sa mi ľúbia tie margaretky.
@pristela tiež nechápem. čo je na takrej torte pekné? A ak sú na tej oslave aj nejaké deti... tak no coment. Aj my sme mali raz v škole obiť tortu s holým chlapom, ale majsterka odmietla, spravili sme len tortu. ... @lifinka krásanučká tortička
@iwulka23 krásnučká
@emily_666 krásna torta

luciahromadkova
7. júl 2012

@mia1111 dakujem

luciahromadkova
7. júl 2012

@lussy23 dakujem

dada2007
7. júl 2012

@mishulle @lifinka ...kočky......zvlášť zafarbená fialová hmota a biela hmota.....MM si vypočítal na kolko mi má rozvalkať, aby boli obe do cca trojuholníka a vystačili na daný rozmer.... a potiahla som jednu polovičku a aj druhú........myslela som, že budem musieť celý spoj zakryť kvetmi, ale nemusela som, lebo nám to sadlo krásne a celkom rovno........takže tak 😉

dada2007
7. júl 2012

baby, používanie niektorá Carlex? myslím na torty...je to dobré?....nie na nasprejovanie formy.......díííííííkes

lamps
7. júl 2012

@dada2007 ja nepoužívam, tak neviem poradiť. Dno formy si len vymastím maslom a naň dám papier na pečenie 😅

pipka
7. júl 2012

@dada2007 ja nepouzivam na torty...ja mam radsej ked su matne ako leskle 😉 takze v tomto neporadim asi 😒

lamps
7. júl 2012

@dada2007 ja som asi prehriata, nepochopila som otázku 😀 😀 😀 na torty nepoužívam nič, tiež sa mi viac páčia také prirodzené matné torty. 😀 Len na mojej poslednej torte s McQinnom som auto potrela štetcom namočeným v oleji aby sa lesklo ako čerstvo nalakované 😀

florentina
7. júl 2012

@lifinka ten traktor je super, jsem si, s dovolením, uložila.....

lucula73
7. júl 2012

kočky prosím vás,čo používate smartflex.............ktorá príchuť je lepšia..........čokoláda alebo čerešňa???mala som len vanilku zatiaľ....
citron a mandlu nechcem a iné nemajú ......... 😒
vďaka................. 😉 😉

a všetky vás obdivujem,ako sa v tomto teple s tým hrajkáte,naozaj....krásne výtvory všetky tortičky.... 🙂 🙂

florentina
7. júl 2012

@bzucinka2 dávala to sem tuším @mamina1978 ....ale jinak já to dělám na seznamu.cz /nevím zda máte také sk/ a tam v mapách zadáš plánování trasy a ono ti to hodí i ty km

levandulka3
7. júl 2012

@lifinka skontroluj či nemá funkciu HOLD vtedy ti na displeji zostane navážená hodnota aj po odobratí torty ja mám takú a váži do 15 kg a kupovala som ju v metre je taká tenučká ako zošit

florentina
7. júl 2012

@lucula73 já měla zatím jen třešeň a vanilku a přišlo mi to dost podobné 😅 ...asi to je tím, že mi to totiž nechutná, já používám na potažení jen pravý marcipán a snažím se i na ozdoby a jen co nejde, tak dávám smartflex....a bojím se, že ta čokoládová stejně moc čokoládová nebude...já nemám ráda náhražky. Ale tuhle jsem barvila na hnědo kakaem a ten vanilkový smartflex tím obarvila a konečně mi přišel aspoň trochu dobrý 😵 ....ale to jsem ti asi moc nepomohla

ajka82
7. júl 2012

@lucula73 neviem..kupujem len vanolku, ed nemali kupila som mandlu...ceresnu som ochutnala ale pre mna nie..., len neviem porovnat...ale tusim viac ten ceresnovy kupuju...

ajka82
7. júl 2012

tak ja torticku dorobila, veci zbalila, tak rano dufam stihneme s mladsou ICcko do TN a ide sa oddychovat ako sa patri 😵
este trosku poriadok v kuchyni by sa zisiel ked mm pride domov, nech ho slak netrafi 😀 😎 uz som nemala ani kde fotit, bud vsade kopa "pracovneho bordelu" alebo tma...... vaha 5,2kg

dadka212
7. júl 2012

@lucula73 no mne čokoláda nechutí vôbec, čerešňa aspoň voní 😀 ale dosť mi čerešňu chvália, ja nelúbim poťahovky, takže za seba nehovorím....

mizulienka
8. júl 2012

@pipka ahoj, prepac, ze az teraz odpisujem, ale boli sme prec, nemali sme tam ziadne vymozenosti civilizacie 😉
tie goralky mam zo svadobneho salonu, ale je ich bezne dostat v cukrarskych obchodoch 😉

mizulienka
8. júl 2012

@ajka82 perfektne sa ti podarila, tie zvieratka uzasne 😉
idem vas pomaly docitat

dadka212
8. júl 2012

posledná

ajka82
8. júl 2012

@dadka212 no ako inac, dnes bez husenky si neviem predstavit 😉

dadka212
8. júl 2012

@ajka82 😀 to je už na dlhú dobu posledná 😀

mizulienka
8. júl 2012

@dadka212 je perfektna 😉

misa1982
8. júl 2012

Ahoj vsem,holky mate fakt nadherne dorty vsechny! Ja vim ja tady chodim jen kdyz neco potrebuju a asi to je odeme hnusne......ale potrebuju poradit koupila jsem si cokoladu na modelovani a chci se zeptat jak se s pracuje a pak prijdu na dalsi rady protoze se v sobotu vdavam a chci si upect 3 patrovy dort 🙂

misa1982
8. júl 2012
misa1982
8. júl 2012

ten posledni je ten spravny! 🙂