• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

24. januára 2017 
baby konecne dokoncena ta krstinova, tak to bolo o hubu pri tomto teple a idem si uzivat vikendik
8. júl 2012 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (39)
ta podlozka vobec nebola tak velmi pokrcena ako je na obrazku, fotak robi cary - mary :unamused: :unamused: :unamused:
8. júl 2012 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misa1982 já neporadím, ještě jsem s ní nepracovala. :unamused:
8. júl 2012 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miciatko ahoj, chcem sa spýtať ako robíš tie guličky okolo torty? to je klieštikmi? ak ano tak akými? dakujem

a chcem sa spýtať, z akej stránky objednávate cukrárske pomôcky, kde majú najlepšie ceny? dakujem
8. júl 2012 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuskad ja si pozriem za vecer aj 10 eshopov a s papierom v ruke porovnavam ceny a objednam tam, kde je to prave najvyhodnejsie:slight_smile:....a na tie gulicky je formicka:slight_smile:.alebo to mozes sulat aj rucne:slight_smile:
8. júl 2012 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@katuskad ja mam taku silikonovu formu a su tam aj tie gulicky plus kopec inych co som mnohokrat aj vyuzila
inak su potom formy len na tie gulicky tusim ze perly to volaju ,ale su drahe .. .
A najcastejsie objednavam z cukrardekor alebo pecenie hrou
8. júl 2012 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@florentina jééé, to jsem ráda, že se líbil, byl můj první, tak ať ti někdy poslouží jako inspirace:slight_smile:
@dadka212 ty housenky nemaj chybu, jak se dělají?
8. júl 2012 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@ajka82 teda to je povedený dortík, to bych chtěla někdy zklusit, ale asi na to nemám:slight_smile:)) jaký je potah barvy?Prosím a to jsi pekla na plechu?
8. júl 2012 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcata, robili ste uz niektora ten vanilkovy krem od @daducha? nie je tam vela tej tekutiny? krem sa mi krasne vyslahal a je fantasticky chutovo, len mi nejako nechce poriadne stuhnut v chladnicke...mam ho tam asi 2 hodky ale je uplne rozotieratelny, bojim sa, aby mi nevytekal...
vanilkový krém:
250 ml 33% slahacky
300 ml mlieka
2 smotanovo-vanilkove pudingy
2 van.cukry
1 prava vanilka - nemusi byt
1-2 biele cokolady
500 g masla
praskovy cukor podla chuti

V slahacke, mlieku s 2 van. cukrami uvarim puding,po odstaveni vmiesam bielu cokoladu.Pravu vanilku davam ked puding varim.Vyslaham maslo s praskovym cukrom a po lyziciach pridavam vychladeny puding.A hotovo
8. júl 2012 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lifinka ve dvojce je na ty housenky postup
8. júl 2012 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka podla ingrediencii sa mi nezda, ze by tam bolo vela tekutiny..............a znie to dost dobre, asi ho skusim najblizsie.............inak, mne ked sa zda plnka riedka, tak zachranujem Creme Ole:slight_smile:
8. júl 2012 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@aduskatt tiez ma napadlo, ze tomu pomozem s creme ole :grinning: :grinning: a bude to este vanilkovejsie...inac ten krem je fakt vyborny, taky nadychany, mnam :wink:
8. júl 2012 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina děkujíííííí.A když tě tu mám, prosím tě iglů bys dělala jak? v tom teple? Potřebuji na čt dort s tučňáky a iglů, mám si teď dát na misku potah a nechat zatvrdnout? Nebo upést z misky radši korpusy?To bych musela vystužit, co?Byl by v zadu trošku položen, tak teď nevím, co myslíš?
8. júl 2012 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja ho mam poruke pri kazdom kreme, bud vanikovy alebo cokoladovy, niekedy nepouzijem cely, pre vlastnu istotu obcas vsypem.a hlavne ked je takto teplo:slight_smile:
ja vanilku milujem, takze ten krem isto vyskusam...len teraz mam neviem akym zazrakom dost puncovych:slight_smile: aj teraz mam v rure:slight_smile:
8. júl 2012 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak toto som este nezazila........cesto v rure, krasne vyliezlo, som myslela, ze hadam aj utecie z formy a zachvilku padlo..a to som neotvarala ruru ani teplotu nemenila............:frowning2:
8. júl 2012 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja robím podobný krém, ale nedávam puding do mlieko+šľahačka, ale iba 2 zlaté klasy, príp. pudingy do 500ml mlieka, v uvarenom pudingu roztopím bielu čoko a potom vychladnuté primiešavam do masla s cukrom, je tam približne rovnaké množstvo tekutín a vždy je tuhý, nechaj ešte v chlade, určite stuhne
8. júl 2012 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt neměl tam být o pár minut déle?

holky, myslíte, když potahnu misku hmotou a nechát zatvrdnout, že mi to vydrží na dortě jako iglů? Budu dělat na čt s tučňákama, tak nevím, zda dutý iglů vydrží???
8. júl 2012 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miciatko pozrite aj pravá cokoláda stránku tam su super akcie
8. júl 2012 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lifinka Mne vydrzal ,ale to bol november, takze neviem, ci v tychto horucavach nasplasne, asi by som pod neho dala radsej korpus teraz v lete ..... :wink: :slight_smile:
8. júl 2012 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lifinka no to neviem, ci by znova vyrastol, alebo zhorel......bol tam 45 minut.......a tak hadam, ked ho prekrojim, bude dost...........a dufam, ze tento ruzovy, co je v rure mi nepadne...............ak hej, este budem pripekat, co sa mi vobec nechce
8. júl 2012 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lifinka já jsem iglů nedělala tak ani nevím. :unamused:
8. júl 2012 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lifinka ano je to silikonova forma černice to volaju :slight_smile:
8. júl 2012 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lifinka Alebo urob to iglu z burizonovej hmoty, tam sa nema co prepadnut, kedze by bol vyplneny a ta hmota je lahka, tak nemusela by si ani vystuzovat............. :wink: :slight_smile:
8. júl 2012 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@mizulienka ja som ho robila je vynikajúci ale tiež som ho musela dať najskôr stuhnuť ale potom držal dobre :wink:
8. júl 2012 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ano ano moja, dakujem, uz mi tusim danka odpisala, uz som aj objednala a uz ich aj mam doma :grinning: a uz sa z nich vytesujem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
aj mi bude luto ich capnut na tortu :sweat_smile: :grinning:
8. júl 2012 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 moje No.1 je citron a pripadne visna :wink:
8. júl 2012 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 co to moje oci vidia :confused: ..zeby husenica? :grinning: :grinning: :grinning: kooonecne!!! :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
8. júl 2012 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lifinka vydrží, javsom robila v tých teplách 2x iglu z smartflexu velvet a vydržalo http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=348168091921664&set=a.317665378305269.74366.100001854279687&type=3&theater, z inej hmoty neviem
8. júl 2012 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka si mi to zobrala z ust :grinning: :grinning: :grinning: že pre zmenu húsenička :slight_smile: ale aj tak sa mi páči ,super nápad :wink: stále v novom šate :grinning:
8. júl 2012 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lifinka tento druhy som robiula presne tak isto a ostal vysoky, tak tomu fakt nerozumiem:frowning2:
8. júl 2012 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok