Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
jakelina
8. júl 2012
@eliska22 nebo koupíš sušené mléko a budeš dělat mléčný. 😃 Ale snad ti to přijde do středy.
vecernicci
8. júl 2012
@eliska22 u nás v lidlu mají od pondělí ty americký v akci, taky si nakoupím, sice dělám ze sušenýho mlíka, ale když chci čistě bílou, tak se to hodí 🙂
vecernicci
8. júl 2012
@jakelina jsi mě předběhla s tím americkým týdnem 😃 ale jen o minutu 😉
dadka212
8. júl 2012
@eliska22 ano máme aj tu americký týždeň od pondelka 😉
wera.g
8. júl 2012
@dm1 ďakujem moc, no vyskúšam, na sobotu mám robiť čokoláfovú tortu, rozmýšľam, že by som z čokohmoty spravila 🙂 tá tvoja vyzerá neuveriteľne, až by mi ju bolo ľúto zjesť 🙂 teda... aj tie poťahované, no úúúplne úúúžas 😉 a prosím ťa, tie vtáčiky, nemáš na ne prosím nejaký fotopostup? Ďakujem moc 😉
eliska22
8. júl 2012
@dadka212 tak to mi uniklo, ten americký týždeň :-N ale aj tak by som chcela skôr hotovú hmotu, lebo v tomto teple si zarábať mmf, tak tomu sa chcem vyhnúť :-p :-p :-p keby na jednu tortu, ale na 5 a všetky sú na piatok, veď ja netuším ani či to zvládnem |-|
eliska22
8. júl 2012
@dadka212 no veď už som na to prišla, ale neskoro, že som to posr.... ]-( ]-( ]-( ale nerada platím v hotovosti kuriérovi, tak mi treba 8-(
dadka212
8. júl 2012
@eliska22 zvládneš 😉 ale tak je to lepšie odrezať a ideš 😃 ako mať všetko od cukru :-p
dadka212
8. júl 2012
@eliska22 tak im zajtra zavolaj doobeda, oni to neposielajú dnes 😉 oni sú zlatí, ja tam kupujem pravidelne, ale teda mne to vždy niekto vyzdvihne 😃 alebo objednávam z peceniehrou a tam mám 100% istotu, že to na druhý deň mám doma je to tam síce drahšie ale kuriér stojí 3,8 tak sa to nejako vyrovná
levandulka3
8. júl 2012
@eliska22 od zajtra su v lidli americké biele 300 g po 1, 19 € už sa ráno na ne chystám :-p :-p :-p
levandulka3
8. júl 2012
@eliska22 aj z pravacokolada máš hned na druhý den mám vyskúšané aj ceny majú dobré
levandulka3
8. júl 2012
@dadka212 ja si ho zarábam v miske najskôr lyžicou potom rukou a cukor mám len v miske 😉
artepf
8. júl 2012
holky prosím prosím nemáte nějaké pěkné inspirace na dort pro klučíka k 1. narozeninám, ale aby na dortu bylo autíčko? Myslím jako nějaké hodně dětské, aby se to hodilo pro takového prcka 🙂 . Moc díky x-)
marcela22
8. júl 2012
@alionuska nááááádherné torty nič im nechýba podla mňa tu nie je čo riešiť o tlstejšej kryse a o tom či sú to šváby, ja tiež robím torty takže viem čo to dalo roboty, takže klobúk dole, su perfektné! 😉
dm1
8. júl 2012
@wera.g dakujem x-) . No veru vtacikov som robila druhy krat a nenapadlo ma fotit postup velmi som sa ponahlala 😞 . Inak vobec niesu zloziti. cele telo aj s hlavou a chvostom je z jedneho kusa hmoty a dokonca to bez problemov drzalo z PTD specialky s troskou smartflex floweru. Urobila som si sulok a na spodu vytiahla kusok hmoty ako chvost a na druhej strane zase naznacila hlavu. nechala trochu zatuhnut a potom dotvarovala. uz len kridla, oci a zobak a bolo to. nabuduce skusim nafotit
katulkaaaaaa
8. júl 2012
@eliska22 od zajtra su cukriky v lidly 🙂
wera.g
8. júl 2012
@dm1 to ja ďakujem 😉 no sú neuveriteľní, krásní, rozmýšľam, že by som také dala na tú čokotortu, lebo ževraj tam chcú hore nejakú postavičku.. tak uvidíme ako dopadnú moji 😃 aby bolo vidieť, že sú to vtáčikovia 🙂)) mne títo tvoji veľmi pripomenuli rozprávku RIO, fakt krásni sú 🙂
florentina
8. júl 2012
@ajka82 "Madagaskar" fakt velká paráda
pipka
8. júl 2012
@wera.g @dm1 presne presne..aj ja hned, ze RIO papagajici 😉
ajka82
8. júl 2012
@bambula1307 v piatok som to tu pisala, ze som tam bola pozret na trnavskom a ze maju do 16 dovolenku... ale asi si prehliadla...
dm1
8. júl 2012
@pipka
@wera.g aj to mali byt RIO papagaji :-N
pipka
8. júl 2012
@dm1 vidis, tak sme to spoznali 😎 😃 kraasnych si ich spravila 😉
veru nafot dani fotopostup, si ulozim..lebo toto je teraz u nas rozpravka No. 1 x-) x-) x-)
wera.g
8. júl 2012
@dm1 🙂 a ja som si myslela, že len u nás RIO fičí 😃
pipka
8. júl 2012
@wera.g nie nie..aaaaj u nas :-N 😃 ...denne tak 3x :-p :-N :-N :-N 😃 aj sa tu tancuje kazde rano..s papagajmi :-N 😃 :-p
wera.g
8. júl 2012
@pipka
@pipka hehe u nás tak 1-2x denne, keď drobec už nevie čo so sebou a ja potrebujem súrne niečo spraviť 😃 vždy vydrží pokiaľ ide Blue do Ria, potom ho to už nebaví 😃 tak si vieš predstaviť ako rýchlo sa musím stihnúť ráno obliecť, umyť a vychystať na prechádzku 😃
dm1
8. júl 2012
@pipka
@wera.g baby a ja som to este ani nevidela 😃
lamps
8. júl 2012
@artepf ja som robila pre dvojročného chlapca takúto s autíčkom
wera.g
8. júl 2012
@dm1 nevieš o čo prichádzaš 😃 na začiatku začneš tancovať a tancuješ do konca 😃 fakt kráááásna rozprávka 🙂
pipka
8. júl 2012
@wera.g nooo to si dobraaa, to je tak 10-12 minut 😃 😃 😃

u nas skoro cele...najma ale ten prvy tanec v pralese 😎 to si pustaju akoze dokolecka dokola :-N :-N :-N 😃
@dm no mas co dohanat 😃 ale nahodou je to strasne zlata rozpravka x-) x-) x-)
ja sa na tych hlaskach niektorych normalne sulam 😃
ajka82
8. júl 2012
@eliska22 ja si chodim vacsinou osobne brat do tortomanie...ale ked som si dala 2x doviezt, tak som mala na druhy den doma...ale platila som dobierku kurierovi, nie na ucet...