Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
8. júl 2012

@eliska22 nebo koupíš sušené mléko a budeš dělat mléčný. 😀 Ale snad ti to přijde do středy.

vecernicci
8. júl 2012

@eliska22 u nás v lidlu mají od pondělí ty americký v akci, taky si nakoupím, sice dělám ze sušenýho mlíka, ale když chci čistě bílou, tak se to hodí 🙂

vecernicci
8. júl 2012

@jakelina jsi mě předběhla s tím americkým týdnem 😀 ale jen o minutu 😉

dadka212
8. júl 2012

@eliska22 ano máme aj tu americký týždeň od pondelka 😉

wera.g
8. júl 2012

@dm1 ďakujem moc, no vyskúšam, na sobotu mám robiť čokoláfovú tortu, rozmýšľam, že by som z čokohmoty spravila 🙂 tá tvoja vyzerá neuveriteľne, až by mi ju bolo ľúto zjesť 🙂 teda... aj tie poťahované, no úúúplne úúúžas 😉 a prosím ťa, tie vtáčiky, nemáš na ne prosím nejaký fotopostup? Ďakujem moc 😉

eliska22
8. júl 2012

@dadka212 tak to mi uniklo, ten americký týždeň 😅 ale aj tak by som chcela skôr hotovú hmotu, lebo v tomto teple si zarábať mmf, tak tomu sa chcem vyhnúť 😝 😝 😝 keby na jednu tortu, ale na 5 a všetky sú na piatok, veď ja netuším ani či to zvládnem 😔

eliska22
8. júl 2012

@dadka212 no veď už som na to prišla, ale neskoro, že som to posr.... 😠 😠 😠 ale nerada platím v hotovosti kuriérovi, tak mi treba 🙄

dadka212
8. júl 2012

@eliska22 zvládneš 😉 ale tak je to lepšie odrezať a ideš 😀 ako mať všetko od cukru 😝

dadka212
8. júl 2012

@eliska22 tak im zajtra zavolaj doobeda, oni to neposielajú dnes 😉 oni sú zlatí, ja tam kupujem pravidelne, ale teda mne to vždy niekto vyzdvihne 😀 alebo objednávam z peceniehrou a tam mám 100% istotu, že to na druhý deň mám doma je to tam síce drahšie ale kuriér stojí 3,8 tak sa to nejako vyrovná

levandulka3
8. júl 2012

@eliska22 od zajtra su v lidli americké biele 300 g po 1, 19 € už sa ráno na ne chystám 😝 😝 😝

levandulka3
8. júl 2012

@eliska22 aj z pravacokolada máš hned na druhý den mám vyskúšané aj ceny majú dobré

levandulka3
8. júl 2012

@dadka212 ja si ho zarábam v miske najskôr lyžicou potom rukou a cukor mám len v miske 😉

artepf
8. júl 2012

holky prosím prosím nemáte nějaké pěkné inspirace na dort pro klučíka k 1. narozeninám, ale aby na dortu bylo autíčko? Myslím jako nějaké hodně dětské, aby se to hodilo pro takového prcka 🙂 . Moc díky 😵

marcela22
8. júl 2012

@alionuska nááááádherné torty nič im nechýba podla mňa tu nie je čo riešiť o tlstejšej kryse a o tom či sú to šváby, ja tiež robím torty takže viem čo to dalo roboty, takže klobúk dole, su perfektné! 😉

dm1
8. júl 2012

@wera.g dakujem 😵 . No veru vtacikov som robila druhy krat a nenapadlo ma fotit postup velmi som sa ponahlala ☹ . Inak vobec niesu zloziti. cele telo aj s hlavou a chvostom je z jedneho kusa hmoty a dokonca to bez problemov drzalo z PTD specialky s troskou smartflex floweru. Urobila som si sulok a na spodu vytiahla kusok hmoty ako chvost a na druhej strane zase naznacila hlavu. nechala trochu zatuhnut a potom dotvarovala. uz len kridla, oci a zobak a bolo to. nabuduce skusim nafotit

katulkaaaaaa
8. júl 2012

@eliska22 od zajtra su cukriky v lidly 🙂

wera.g
8. júl 2012

@dm1 to ja ďakujem 😉 no sú neuveriteľní, krásní, rozmýšľam, že by som také dala na tú čokotortu, lebo ževraj tam chcú hore nejakú postavičku.. tak uvidíme ako dopadnú moji 😀 aby bolo vidieť, že sú to vtáčikovia 🙂)) mne títo tvoji veľmi pripomenuli rozprávku RIO, fakt krásni sú 🙂

florentina
8. júl 2012

@ajka82 "Madagaskar" fakt velká paráda

pipka
8. júl 2012

@wera.g @dm1 presne presne..aj ja hned, ze RIO papagajici 😉

ajka82
8. júl 2012

@bambula1307 v piatok som to tu pisala, ze som tam bola pozret na trnavskom a ze maju do 16 dovolenku... ale asi si prehliadla...

dm1
8. júl 2012

@pipka
@wera.g aj to mali byt RIO papagaji 😅

pipka
8. júl 2012

@dm1 vidis, tak sme to spoznali 😎 😀 kraasnych si ich spravila 😉
veru nafot dani fotopostup, si ulozim..lebo toto je teraz u nas rozpravka No. 1 😵 😵 😵

wera.g
8. júl 2012

@dm1 🙂 a ja som si myslela, že len u nás RIO fičí 😀

pipka
8. júl 2012

@wera.g nie nie..aaaaj u nas 😅 😀 ...denne tak 3x 😝 😅 😅 😅 😀 aj sa tu tancuje kazde rano..s papagajmi 😅 😀 😝

wera.g
8. júl 2012

@pipka
@pipka hehe u nás tak 1-2x denne, keď drobec už nevie čo so sebou a ja potrebujem súrne niečo spraviť 😀 vždy vydrží pokiaľ ide Blue do Ria, potom ho to už nebaví 😀 tak si vieš predstaviť ako rýchlo sa musím stihnúť ráno obliecť, umyť a vychystať na prechádzku 😀

dm1
8. júl 2012

@pipka
@wera.g baby a ja som to este ani nevidela 😀

lamps
8. júl 2012

@artepf ja som robila pre dvojročného chlapca takúto s autíčkom

wera.g
8. júl 2012

@dm1 nevieš o čo prichádzaš 😀 na začiatku začneš tancovať a tancuješ do konca 😀 fakt kráááásna rozprávka 🙂

pipka
8. júl 2012

@wera.g nooo to si dobraaa, to je tak 10-12 minut 😀 😀 😀

u nas skoro cele...najma ale ten prvy tanec v pralese 😎 to si pustaju akoze dokolecka dokola 😅 😅 😅 😀
@dm no mas co dohanat 😀 ale nahodou je to strasne zlata rozpravka 😵 😵 😵
ja sa na tych hlaskach niektorych normalne sulam 😀

ajka82
8. júl 2012

@eliska22 ja si chodim vacsinou osobne brat do tortomanie...ale ked som si dala 2x doviezt, tak som mala na druhy den doma...ale platila som dobierku kurierovi, nie na ucet...