Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
9. júl 2012

@larah moja to je v pohode aj keby si pýtala 35 furt by sa ksichtili 😝

eaka
9. júl 2012

@sisix Dobré vedieť.. mne len keď padne niečo do oka, tak Vám to sem hodím, osobnú skúsenosť nemám.. teraz som zase videla vykrajovátka..

http://www.bratizlava.sk/zlava/vytvarajte-krasn...

nikulqa
9. júl 2012

...cez vikend som skusala duhovy tortu:D prvy krat,mala uspech aj na oko aj na chut...tvarohovy krem ,na vrchu maliny a zelatina...velmi svieze...odporucam duhovy korpus...

hejdita
9. júl 2012

víkendové

zizala79
9. júl 2012

@nikulqa zrovna jdu s dotazem, na korpus pod ovoce, když na to má přijít želatina nic nedáváš?
a jiné ženy? myslela jsem, že tam přijde nějaký krém, jsem velmi velký negramota v tomto, ale koupila jsem plátkovou želatinu a chci něco spáchat 😵
kuju předem za užitečné rady

zizala79
9. júl 2012

@laura033 ta dvojitá postavička je super!

lifinka
9. júl 2012

@mariann2 já mám také SV, jen mám teda větší to iglu, nevím, zda neudělám ještě jeden menší, mám to na klasické misce kompotové, ale je to velké...mám to na 26cm kulatou formu...ty jsi měla průměr misky nevíš kolik? já mám 13cm a ještě jsem našla cukřenku ta má 10cm???

lifinka
9. júl 2012

holky a ta burizonová hmota je jaký recept??? Děkuji

dm1
9. júl 2012

@lifinka asi v strede od dadky je recept https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ ja to nedavam do formy len v miske klasika, nenecham stuhnut ale rovno dam do sacku take poloztuhle a je to

aduskatt
9. júl 2012

@dm1 sa podarilo, ale carovala som🙂 tak ked mi dali taky rozpocet, co som mala robit? 🙂

aduskatt
9. júl 2012

@makinka2 odkaz by som ti dala rada, ale ja to mam tak nejak v hlave🙂 takze pytaj sa, odpoviem ak nieco potrebujes 🙂

jakelina
9. júl 2012

@lifinka http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...
když ji dáš do misky a vyklopíš, tak budeš mít myslím krásné iglu. 😉

dadka212
9. júl 2012

@mizulienka no moja taká mala presne 4,2kg....možno si dala viac plnky alebo ovocia, masla po okrajoch, alebo hrubšie valkáš poťah....fakt neviem...

lifinka
9. júl 2012

@dm1 já ji tam prosím tě nemůžu najít?

lifinka
9. júl 2012

@jakelina tento recept jsem našla....přemýšlím, my jsme doma dělávali tohle: půl másla se rozpustilo s bonbony karamelkami a pak se do směsi vysypaly burizony🙂 myslíš, že by toto nešlo? a potřít povrch krémem vanilkovým, co budu mít pod potah.
Tam v tom receptě potírají před potažením čokoládou, a na to mi jako chytne smartflex, jo?

pipka
9. júl 2012

@mizulienka to je podla mna v pohode, moja dvojka 26 a 16 mala cez 5,5 kila 😝 ale sak ked kremom a ovocim nesetrim, tak to aj musi vazit 😉

jakelina
9. júl 2012

@lifinka chytne, já jsem to dělala jednou jenom tak na zkoušku s čokoládou a taky to šlo, rozpustila jsem v mikrovlnce čokoládu přidala ty burizony a zamíchala. Pak jsem to vytvarovala a šlo to taky v pohodě, ale asi to nedrží tak dobře, jak těma bonbonama. Na dort jsem to nepoužila ještě, kluci to snědli. 😀 😀 😀 Karamelky taky znám, dělal se z toho takový váleček a krájelo na kolečka a oblilo v kokosu - vánoční cukroví. 😀

jakelina
9. júl 2012

sorry - obalilo, to je teda překlep 😀 😀

nikulqa
9. júl 2012

@zizala79 ako je vidiet na obrazku,islo tam korpus,krem,korpus,krem,nato ovocie a nato zelatina

nikulqa
9. júl 2012

zienky ktore mate skusenosti,ako sa vystuzuje svadobna torta,ktora ma mat aspon 3 poschodia?dakujem pekne...pekny dnik

dm1
9. júl 2012

@lifinka kuk

**RKT - Rice Krispie Treats - burizonová hmota
Suroviny:
•150g ryžových burizonov
•42g masla
•štipka soli
•285g penových cukríkov
•1/2 ČL vanilkového extraktu

Postup:

•23 cm formu vymažte tukom alebo vysprejujte Carlex sprayom
•to isté spravte aj s väčšou misou a stredne veľkou (najlepšie teflonovou) panvicou
•do misy vložte burizony
•na panvici na nízkom plameni rozpustite maslo a soľ
•pridajte penové cukríky a za stáleho miešania ich rozpustite
•pridajte vanilkový extrakt a zamiešajte
•nalejte na burizony a premiešajte, aby sa všetky burizony obalili v rozpustených cukríkoch
•preklopte do vymazanej formy a lyžicou utlačte, aby bola vrstva burizonov rovnomerná
•nechajte pri izbovej teplote vychladnúť
•nakrájajte na kúsky
•skladujte vzduchotesne uzavraté pri izbovej teplote niekoľko dní. Možno mraziť

pipka
9. júl 2012

@nikulqa ja idem teraz taku svadobku robit a vystuzovat budem podla rad skusenejsich 😉 slamkami a bud takou tou kartonovou podlozkou alebo da sa aj cd obalene v potravinarskej folii 😉 kazde poschodie 3-4 slamky , zastrcit, povytiahnut a kusok nizsie odstrihnut 😉 a aby to bolo pevnejsie, dam este do slamiek aj spajle 😉

cestovatelkaandrea
9. júl 2012

po dlhej dobe som bola schopna pecenia. kvoli drobcovi v bruchu mi sladke moc nevonia. hlavne praca s cukrovou pastou ma ubija. tato torta bola pre sestru a ma to byt nieco ako kozmeticka tasticka.

laura033
9. júl 2012

@zizala79 dakujem to som nasla na nete a bolo to lahke:D

ajka82
9. júl 2012

@zizala79 my niekedy robievame len korpus, na to naukladame ovocie, zalejeme zelatinou, zachladime a ked sa podava, tak so slahackou na vrch 😉

lifinka
9. júl 2012

@dm1 jj, díky, tu jsem našla na dortománii, tak díky za tvůj čas🙂

dm1
9. júl 2012

@lifinka neni zac 😉 . ja som robila podla nej a paci sa mi to viac ako len roztopit cukriky v mikre a burizony lebo to maslo upalene na panvici a tie cukriky to akokeby karamelizovalo ci co a v mikrovlnke sa to len roztopi

lifinka
9. júl 2012

@jakelina oblilo v kokosu - hezkýýý 😀 😀 😀 😀 já vím, jak jsi to myslela "obalilo" jen jsem se zasmála 🙂 tak to máš ještě jiný receptík, ten náš byl s těmi karamelkami a dalo se to do srnčího hřbetu a nechalo v lednici zatuhnout a pak se to jen rozkrájelo...

lifinka
9. júl 2012

@dm1 právě mi to připomíná to co píši s těmi karamelkami🙂

vlada111
9. júl 2012

@anibas si si aspoň oddýchla 😀