Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
10. júl 2012

@pristela taky nevím kdo ho dělal, ona sem moc nechodí. Dole byl bílý lem a na něm černou fixou namalované ty čáry.

mamina1978
10. júl 2012

@pristela ja viem ktoru tortu myslis, 😵 aj som ju ukladala, no neviem ju najst, musim si zase zoradit fotky, lebo ich mam kopeeeec 😉 🙂

pristela
10. júl 2012

@mamina1978 aj ja ich mam vela ale ako na potvoru tuto som neukladal , že na co 😖

@jakelina jo jo presne, este sa jej niekto pýtal cim to robila ze to ma tak presne 😕 ach tá moja sklená róza 😠 😠 😠 to je taka skoda, ze tu nemoze mat kazdy svoj album s tortickami 😠 😠 😠 😠

janula.h
10. júl 2012

baby dikyyyy už som jej to napísala a torta bude 2,5 kg 😀

florentina
10. júl 2012

@jakelina jo a ty máš narozdíl ode mne ty děti 4....takže asi takhle, hluboce před tebou smekám a až se potkáme, tak ti vyseknu poklonu až na zem...jakože wauuuu....já tu zrovna dělám mzdy /malá spí/ a večer musím dohnat co nejvíc DPH, abych mohla na pár dní odjet...můžu ti říkat superženo? 😉 .....

florentina
10. júl 2012

@jakelina....a ještě jeden příspěvek mimo téma....kamarádka taky dělá doma při mateřské účto a onehdá mi volala, že bude za pár dní rodit a přitom jsou ty termíny na DPH /bylo to v dubnu/ a já si v duchu říkala, že jí nechápu, proč si to nenaplánuje, aby rodila někdy mimo pracovní termíny /těch nejvytíženějších měsíců, pro účetní leden až duben/ a šup, rok na to jsem rodila v lednu 😀 ...DPH jsem tady ještě počítala, pak hurá do porodnice, po císaři jsem ještě po telefonu dořešovala nějaké detaily a po pár dnech po porodu doma zase seděla u počítače...fuj...pak to roční zúčtování mezd a roční daně....takže tě naprosto chápu, úplně to samé....byl to hnus. Proto bych s dalším dítětem ráda v šestinedělí dělala to co mám, tedy odpočívala ...jen je otázka, zda nás manžel uživý...chjo

jakelina
10. júl 2012

@florentina no já jsem byla ve svém věku vůbec ráda, že jsem otěhotněla a taky ti řeknu, že mám tři děti narozené v lednu, únoru a březnu, tak vím o čem mluvíš. 😀 😀 Asi jsem nejvíc plodná na jaře nebo co. 😀 😀
Ale časem se na to zapomene, ale v tu dobu jsem chodila a spala snad i ve stoje. Teď je zase čtvrtletí, tak se mi to nahromadilo po dovolené, tak žádná slast.

jakelina
10. júl 2012

@florentina prý super ženo 😀 😀 to jsem se zasmála. 😀 😀

dadka212
10. júl 2012

@pristela budeš ma milovať 😀 našla som ju robila ju lucinka

anibas
10. júl 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Matka Príroda !!!

anibas
10. júl 2012

@pipka v zime sa dalo robiť torty - trošku vonku a potom šup do teplúčkej kuchyne - rúra pečie .... ale teraz v lete neudržím Filipa dnu, preto nemôžem robiť torty a ani sa mi nechce 😝 😝 😝 každý vonku a ja budem trčať v kuchyni ????? ani náhodou - pre 10€ zarobené za 5 hodín 😠 😠

pipka
10. júl 2012

@anibas no ved toto 😝 akoze nasi maju na balkone bazen..lebo zas co ja tu medzi panelakmi.po tom betone vyprahnutom sa mi teda nechce flakat...tak chodime von az navecer 😉
doobeda napeciem, cez obed vylozim konecne nohy a akoze povinny oddych 😅 asi tak 15 min. lebo potom zas kmitam az kym vstanu, to ideme von a vecer ked zalahnu, tak zas nastupujem a robim min. do polnoci 😝

nastastie ja zas az tolko zakaziek zatial nemam, tak to este zvladam..ale ak by sa mi nakopili...tak to neviem...jedine, ze by som deti niekde posunula 😀 😀 ..napr. babke 😅 😀

anibas
10. júl 2012

@pipka my sme v malej dedinke - najbližší obchodný dom mám 15 km - tak ani veľké nákupy ma nebavia - aj teraz sme prišli z jednoty a mali až 10 dkg šunky 😀 😀 😀

pristela
10. júl 2012

@dadka212 oo, MILUJEM ŤA 😀 😀 😀 😀 😀 si úúžasnááá, dakujem 😵

pipka
10. júl 2012

@anibas sabi ale zas ten kluuuuuuud 😎 😉
ja ked chcem mat klud, tak musim vypadnut k nasim na chalupu..ale tam zas dlho nevydrzim, bo dedo ma furt problem, ze len by som "upratovala" a "varila" a ze mam sediet na riti a oddychovat...a ja to prave tam nedokaaazem 😅 😅 😀
a doma by som taaak rada, keby ma niekto obskakoval 😝 😅

uz som si pecenie vzala aj tam..ale to ma hned zrusil...ze on si kludne da aj kupovany puding, ze nech sa neopovazim piect 😅 😝 😀

mia114
10. júl 2012

ahojte, nemam vas vobec cas ani citat, dost som v praci, teraz este mam doma aj deti chore, vzyera to na ovcie kiahne, co som v jednom rada ze to budemem mat za sebou ale v druhom v tomto teple je to naprd ☹ ideme poobede k dokine tak uvidime ci su to kiahne alebo daco ine.
ja terazx torty nepeciem dala som si dovolenku, akurat buduci tyzdne ma dve co som jedine zobrala za celele leto.
teraz som robila vcera o pol noci panacika na tortu svagrina chcela pre frajera,z e tortu si skusi daku upiect sama.

mia114
10. júl 2012
katy1979
10. júl 2012

@pipka a nechces nejake zakazky ja som teraz na jul odmietla no ak to nebolo minimalne 6 ludi tak ani jeden. teda termin 21-22 jul

pipka
10. júl 2012

@katy1979 no zalezi aj od narocnosti zakazky 😅 ale ak som doma, nemam v zasade problem...len teraz dost lietam k nasim na chalupu...akoze "oddychovat" 😀 😀 😅
ale velmi rada by som im tam nechala deti...akoze pod zamienkou, ze mam robotu 😝 😀
ale akurat teraz idem na tyzden prec a vratim sa az 22.jul ☹

dadka212
10. júl 2012

baby ja tiež odmietam aspoň 5-6 zákazok týždenne 😝

a dnes mi prišiel mail z f-tornaxu som verný zákazník dostala som zlavu na nákupy 😀

dada2007
10. júl 2012

@dadka212 a aký máš strop za týžden/víkend?

pipka
10. júl 2012

@dadka212 ked ja by som toho mala aj viac..ale som vsade rozhlasila, ze peciem len pre najblizsie okolie a rodinu 😅
vyyynimocne ako teraz tu svadobku, robim pre cudzich..ale to je akoze kamoskina kolegyna 😅 tak to ratam ako okolie 😀 😅 😀

katy1979
10. júl 2012

@dadka212 len ty robis vela. mne tri na vikend uplne stacia. a teraz v lete sa mi fakt nechce. a stale sme niekde. mam pocit ze tí ludia sa snad zblaznili. dennodenne sa ozyvaju ludia

dadka212
10. júl 2012

@dada2007 no momentálne tak 3-4 urobím viac ani za boha 😀 ale teraz som zobrala jednu na štvrtok, ale len preto, že je to budúca učitelka môjho syna v škôlke 😀

dadka212
10. júl 2012

@pipka ja tiež robím len ludom ktorých poznám, respektíve tým čo jedli moju tortu a chutila, takže moji známi+širšie okolie 😀
@katy1979 no ja už tiež nebudem vela teraz v lete tie 3 ja úplne v pohode zvládnem, potom ma aj mrle žerú včera som piekla bublaninu a kokosový koláč....asi mi to chýba 😀

pipka
10. júl 2012

u mna este aj problem, ze to nemam kde skladovat ☹ 😒
takze ta jedna tyzdenne mi staci...to si vzdy rozvrhnem jedalnicek tak, aby som nemala hrnce v chladnicke a na nakup ideme az ked odovzdam tortu 😅 😝

anibas
10. júl 2012

@dadka212 ja by som tiež niečo robila - ale nie bordel v kuchyni - páči sa mi taká pekná uprataná už dlhoooo nebola - v nedelu som robila rýchlovku - mramorák s pudingom a tých hrncov 😅 😅 😅 😅 😅

dada2007
10. júl 2012

@dadka212 a predtým aj viac si robila, že?

pipka
10. júl 2012

no toto inak aj ja milujem.....po skonceni ta kuchyna 😅 🙄 to upratovanie je potom aj horsie ako cele zdobenie a pecenie 😝 😝 😝

dada2007
10. júl 2012

baby, ja som teraz u rodičov cez leto a teda....kuchyna je na úúúúplne opačnej strane ako deti spia a tiež aj o polovičné poschodie nižšie....proste.....v noci môžem mixovať kolko chcem(to na činžiaku doma mi nehrozí) a nikoho nezobudím 😎 😎 😎

....inak, teraz som mala prvý krát 4 torty na víkend......doteraz jednu prípadne dve......a teraz 4 platiace(nie pre nás zadara) tortičky.....tak som mala fofry, ale vše sa podarilo.........o mne ešte nevedia že pečiem......ale FB mi trošku pomohol.....a plus sa mi ozývajú ludia, čo jedli niekde moju tortu 😉