Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
10. júl 2012

@pipka tak zohnala som vačšiu nerez misku ako som mala,tak idem len polovicu tejj lopty robiť a ak stihnem bude aj sieť,ak nie nebude 😀 😉

bambula1307
10. júl 2012

@dm1 hehe som to asi zle napisala. 13 teho mam narodeniny 😀 uz 37 😒

bambula1307
10. júl 2012

@jakelina nneee 13 teho mam narodeniny sak to mam aj v nicku 😀 1307

maca77
10. júl 2012

@daniz
@dm1 ja mám takýto recept uložený .. ale ešte som nerobila 😅

citrónová plnka
1 šlahačka,1pochuťková smotana.Smotanu zmiešame s 3lyžicami práškového cukru a šťavou z 2 citronov.A toto zmiešame s vyšlahanou šlahačkou.Pripravíme plátkovú želatínu podla návodu a spojiť s tou šlahačkou.Nechať pol hodky v chladničke a ked začne tuhnúť možno aj skôr.tak natrieť.Fakt ku kakaovému korpusu jak zrodené.

vlada111
10. júl 2012

@pipka hm čo k tomu dodať? Mne keby toto povedal, tak ma asi trafí. Resp. nevedela by som, či mám plakať, alebo ho nakopať do zadku bez večere 😠 😠 😠

lussy23
10. júl 2012

@makinka2 nádhera @miika krásna @mia114 nádherná. ja som si myslela, že je to látková hračka. krásna práca @ajka82 krásna @battole krásne sú

dada2007
10. júl 2012

.....kočky......nejakú tortičku s ružami a kalami nemáte???
a prosím vas.......ako namiešam bordovú? 😕

pipka
10. júl 2012

@vlada111 presne taka nejaka bola aj moja reakcia 😀 😝

veceru si spravil sam..aj detom..jedine jeho stastie 😠 😀 😀

aduskatt
10. júl 2012

@dada2007 ale len v bielom

maca77
10. júl 2012

@dada2007 ja len takúto... ale sú tam aj iné kvietky

pipka
10. júl 2012

@bambula1307 asi si musis zmenit nick na bambula1975 aby to bolo pochopitelnejsie 😀 😀 😀 😀 😀

dada2007
10. júl 2012

@aduskatt @maca77 díky moc kočky....nemám nič také uložené.....tak som vdačná za každú jednu 😉 .......niečo dám z toho dokopy 😉

bambula1307
10. júl 2012

@pipka no neviem neviem ci sa da menit nick..skor asi nie.. musela by som sa znova registrovat..a to sa mi nemchce 😎
Sak uz viete co to znamena, takze v piatok ocakavam gratulacie 😀 😀 😀
len by som chcela mat o 10 rokov menej 😉

makinka2
10. júl 2012

Ahoj holky 🙂

Mám velkou prosbu, ještě jsem to tady snad u žádné zvás neviděla, nemáte někdo uložený dort z prasátkem peppou a nebo lepší nějakej fotopostup, moooooooooc děkuji 😉 😉 🙂 🙂 🙂

lucula73
10. júl 2012

@makinka2 ja som robila iba takúto 😉
http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk...
tu sú nejaké obrázky.....ale mne sa tie modelované moc nepáčili,skoro žiadna sa nepodobala na tú peppu 🙂 🙂

wera.g
10. júl 2012

@dada2007 ja by som bordovú namiešala z červenej a čiernej, ale ešte som neskúšala, tak neručím za výsledok 🙂

makinka2
10. júl 2012

@dada2007 jééééééééé těch tam je 😀 😀 a já se kámošce vymlouvám, že jsem s peppou ještě nevidělal, že se to nedělá 😀 😀 mě se totiž tááááák nelíbí, jsem čekala kittinku 😵

makinka2
10. júl 2012

@lucula73 moooc děkuji, 😉 když já jsem právě ještě nedělala ty placatý, vůbec nechápu jak se to dělá. ☹ to si nějak překreslýte obrázek a ten vezmete kde, ? si ho namalujete, já moc kreslit teda neumím 😀 😀 díky 😉

lamps
10. júl 2012

a dievčence idem sa Vám aj ja pochváliť, aby to nevyzeralo, že nič nerobím 😀, dnes som zavarila až 9 pohárov uhoriek 😀 😀 😀 a ako inak potrebujem od Vás poradiť. Idem robiť tortu pre chalana - téma Vesmír 😀. Mám takú predstavu, že urobím klasickú okrúhlu tortu a na nej planétu, tú chcem urobiť guľu, ako keď robím futbalovú loptu na tortu. Len ma nič nenapadá, ako zamaskovať ten spoj medzi planétou a tortou. Trávu tam dať ako pri futbalke nemôžem 😀 😀 😀. Ak máte niejaké napady, budem im veľmi rada.

aduskatt
10. júl 2012

@lamps zamaskovala by som to mozno oblacikmi.............

lamps
10. júl 2012

@aduskatt ale vo vesmíre oblaky nie sú, je to pre 8-ročného chalana

pipka
10. júl 2012

@lamps take tie gulickove oblaciky co tu mamina1978 davala..to by nebolo zle...ci? 😉

aduskatt
10. júl 2012

@lamps ja viem, ze nie su, ale prechod do vesmiru, ako vrchna vrstva zeme, atmosfera a tam su🙂.ja som to myslela len na ten prechod....... 🙂 presne ako pise pipka, tie som mala na mysli ( btw z fyziky mam celkom slusne znalosti 😀 😀 😀 )

pipka
10. júl 2012

@lamps alebo tam daj cierny predel...akoze cierna diera 😀 😀 😅

pralinka25
10. júl 2012

@lamps no ze by nejake akoze prstence? su planety ktore ich maju okolo seba viac tak mozno by sa to tak nejak dalo

aduskatt
10. júl 2012

@pipka len aby ta diera aj tortu potom nezozrala🙂
@lamps alebo ostru oranzovu ako slnecnu koronu🙂

lamps
10. júl 2012

@pipka
@aduskatt
@pralinka25 😀 😀
@pralinka25 tie prstence mi navrhoval aj môj syn - znalec vesmírnej problematiky, tak asi ostanem pri nich 😅 😅 😅 a veľmi ďakujem za tipy,

aduskatt
10. júl 2012

@lamps alebo hviezdicky🙂

dm1
10. júl 2012

@lamps ja by som dala ten prstenec akurat okolo torty 😉