Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katmi
11. júl 2012

@dm1 ano, to viem... a nikdy som nedavala 500g masla a nikdy mi to netieklo.... skor ma zaujima, ci tam neurobi sarapatu sa slahacka...

chanella
11. júl 2012

@jakelina ja sa prave bojim, aby cesta nebolo malo... idem ho odmerat 🙂

jakelina
11. júl 2012

@chanella jedině nalej do té kulaté vodu a pak i do toho srce a uvidíš objem.

ajka82
11. júl 2012

@chanella ked vies kolko cesta ti ide do tej gulatej formy, nalej si do nej vodu a prelej do srdcovej...podla toho uvidis kolko cesta ti do nej treba, ci viac alebo menej 😉 ...davnejsie aj mne tu radili takto porovnat

dm1
11. júl 2012

@katmi to mas tazko jednej sa po pudingovom ci slahackovom roztecie torta do hodiny a niekomu nie.... ja uz neriskujem lebo sice sa mi pri pudingovom neroztiekla ale potah zostal slizky taky divny z vnutronej strany a nevyzeralo to vobec vabne :/. aj slahackovy pravy parizak som uz mala pod potahom a nic mu nebolo ale pre druhych by som sa to bala riskovat ked s tym ma tolko bab negativnu skusenost. Co viem tak rastilnna slahacka je uplne v pohode aj pod potah ale zase mne nechuti 😝. Ale parizak kde dam na dve slahacky len jedno maslo som davala pod potah uplne v pohode a casto

broucek2
11. júl 2012

holky, nemáte nějaké smetanovo hnědé svatební dorty pro inspiraci? Takovou chce kamarádka a já má asi všechno na druhém PC. Chtěl jsem kjí něco poslat, aby si už začala na září vybírat

dadka212
11. júl 2012

@mizulienka uf neviem....ideme na 2 oslavy v piatok aj v sobotu a robím 4 torty....možno ak by to nemalo byť niečo zložité a lahká a rýchla plnka tak by som stihla...

mamina1978
11. júl 2012

Dievcata, prave robim pripravy na moju prvu objednavku a chcela som urobit konvalinky , tie som uz raz skusala a celkom to uslo 😉 ..... a teraz som niekde zapatrosila tu malicku kvetinku, tak som pouzila taku spicatu a neviem ako sa ten maly spicaty kvietok moze volat 😕 mozno je to len nejaky vymysleny, mne sa zda, ze nieco podobne som uz videla na inych tortickach....ale ci ma vobec meno ??? 😕
A druha fotka........idem sa vam pochvalit....moje prve listky na drotiku 🙂
Ja som tak nervozna z mojej prvej zakazky 😅 😅 😅

pristela
11. júl 2012

@dm1 Dani , sím ťa ked pojdes tym cinankom mrkni mi ake maju vypichovacky 😅 prosíím , ja dnes bola u nas v tom maxime ale uz mali pomínane, ale aj tak som si vzala kostice maly brectan a este jedny listky, tie tretie netusim na co boli 😀 tak som ich nebrala 😀
@larah no ja bych zavolala tete naspäť, ze ako si tu knihu predstaviuje , alebo aku ma oblubenu on, ak ma nejaku oblubenu tak by som urobila normal tu , rozhodne by som jej volala čo vlastne chce, bo pre chalana knihu 😕 😕 😕 to isto ona chce klasika s ruzami 😝

aduskatt
11. júl 2012

@mamina1978 ta mala spicata je Plumeria🙂

miciatko
11. júl 2012

baby pja som asi blba ,ale co je toto http://www.pravacokolada.sk/sk/dekoracne-valce-..., ja viem ze je tam napisane otlacacia podlozka a ale neak mi pripada ina ..

mamina1978
11. júl 2012

@aduskatt Dakujeeeem 😵 .....ja som totiz neznalec kvetiniek. Teda niektore poznam , ale len tie najznamejsie. 😉 🙂

miciatko
11. júl 2012

uz som to pochopila,len ta farba zmiatla ja stale na tom hladala ze to tak zafarbi som myslela ze to funguje ako cokotransfer len ze je to na marcipan 😀 😀 😀 😀 😀 , juj am ja ale dlhe vedenie -- -

jakelina
11. júl 2012

@miciatko určitě je to na otlačení do hmoty, ale nemám. Stejně ji mají vyprodanou, tak se nemusíš rozhodovat 😀 😀 😀

jakelina
11. júl 2012

@mamina1978 máš je krásné. Já tady ty taky dělám a ještě ty špičky u těch kytiček kosticí ztenčím a listy po obvodu objedu kosticí, aby byly takové tenčí. Jako uprostřed silnější, kde je ten drátek a kraje tenčí, jestli to píšu srozumitelně a suším na ležato a vytvaruju do obloučků ty listy, aby nebyly takové rovné. Dávám sušit na tokový vlnkovatý molitan.

miciatko
11. júl 2012

@dm1 kde maju tie vypichovacky bo ja bola v tom novom meste co spominala uz davnejsie @yamahafazer ale nic tam uz take nieje

ajka82
11. júl 2012

@larah a ked kniha, nieco na tento sposob? a na bok miesto nazvovu knihy blahozelanie?

chanella
11. júl 2012

@jakelina
@ajka82 dakujem dievcata, ja som si len nebola ista, ci tie formy udrzia vodu 😉

mamina1978
11. júl 2012

@jakelina Dakujem za krasny popis ...urcite vyskusam..... 😵 😵 😵 😵 Ja som ich robila len obycajnou zeleznou vykrajovackou a tie kraje som stlacila trosku prstom 😅 a tie zilky som urobila sparatkom 😅 Ja az za dva tyzdne , ked mi pride rodinka na navstevu , tak mi prinesu tieto veci z Bratislavy. Tak som musela veeelmi improvizovat. Hlavne ze sa to podoba na list....to tesiiiii 😉 😀 😀

aduskatt
11. júl 2012

@mamina1978 ouzaj, som bola vcera a v pondelok u nasich🙂

jakelina
11. júl 2012

@mamina1978 určitě se podobají a těším se na dortík 🙂

mamina1978
11. júl 2012

@aduskatt Aj ja by som rada prisla do Bratislavy , no deti maju este skolu ale moja rodinka pride, tak sa tesim... 😉 😵 😀

dm1
11. júl 2012

@miciatko v dubnici nad vahom u cinana v ABC-cku. to je taky velky obchodak v meste. a maju tam toho uz dlho plne regale akosi sa to vobec nenima 😕

miciatko
11. júl 2012

@dm1 dakujem moc

dm1
11. júl 2012

@pristela co som videla mali tam klasika tie 4 okruhle kvetinky, brectan, ruzu, margaretku, gerberu, taku tu mriezku, koniky, mackov, male hviezdicky, take spicate kvety bze piestu..... a kostice som si veru nevsimla. napis co by si chcela a pojdem kuknut

aduskatt
11. júl 2012

@mamina1978 my sme boli maleho odniest na tyzden k nasim, tak sme tam prespali

ajka82
11. júl 2012

@dm1 tam maju nieco take? som myslela ze u toho cinana tam nic take nebude...sak su tam domace potreby dost velke 😕 asi tam este pojdem kuk, kym odideme naspat do BA 😝

dm1
11. júl 2012

@miciatko bacha ta podlozka to je prtavy rozmer nie ta klasika velka na rozvalovanie toto je len 13x20

dm1
11. júl 2012

@ajka82 jj maju ale ten valcek co si mi doniesla zrovna nie... aj ked zuzana im tam davala foto a nic. maju to skoro v celej jednej rade ziadne prehrabavanie v kosi a regaloch krasne prehladne som nechapala. lebo predtym ked boli v maji tak tam sa to rychlostou blesku minulo

ajka82
11. júl 2012

@dm1 jak ja nasmu som niesla foto valceku a nic... nemali na sklade... ozaj a ten druhy prisiel? ci si nebola este doma?