Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
11. júl 2012

@ajka82 prisiel uz vcera 😵

pristela
11. júl 2012

@dm1 no vzala by som presne ten koniec co si pisala - koniky, mackov, male hviezdicky, take spicate kvety bez piestu, neviem ci vyuzijem koniky a mackov ale za tu cenu 😅 snad raz ano 😀 a tie ruze to je co? keby mali listy na ružu to by som chcela, alebo aj take srdiecka a uz ma viac nenapaada co by este mohli mat, ved ja s tym, neponahlam , kludne ked pojdes okolo mrkni a pak napis co maju- sa tesiiim 🙂 a vopred kujeeeem

sisix
11. júl 2012

ahoj holky, chci se zeptat, zda jste nektera delela rekvalifikacni kurzy na cukrare. Ja rada pecu a ten muj porad at si udelam zivnost a pecu pro lidi. Jenze na to potrebujete bud vyucnak nebo praxi. Ani jedno nemam. TAk premyslime o kurzu.Jak to mate vy?

pristela
11. júl 2012

@sisix musis mat pak ale aj zvlast priestory, mixéri , chladnicky , rury atd ..... nemoze sa piect doma kde pecies aj pre rodinku 😉

dadka212
11. júl 2012

@sisix no napríklad ja to pečiem len pre kamarátov a známych....na živnosť sa to ani neoplatí, zaplatíš všetky odvody a teda keď dvihneš cenu za tortu tak zas nebudeš mať tolko zákazok....a neviem ako je to u vás, ale tu treba mať na to extra miestnosť, nerezové vybavenie, hygienickú kontrolu atĎ atď.....

aduskatt
11. júl 2012

@pristela a ak aj vozis zakaznikom tak specialne chladiarenske auto.....proste stat to jednoznacne co najviac ulahcuje

eliska22
11. júl 2012

@dadka212 tak dnes mi to prišlo z tej tortomanie 😵 😵 😵 a to som im v pondelok len posielala na účet peniaze, ej ale som rada 🙂 ale už som zásobená aj cukríkmi pre istotu 😀

gabika84
11. júl 2012

ahojte zienky. hladam nejaku sikovnu maminu z Trencina a okolia, ktora pecie marcipanove torty. chcela by som jednu objednat na oslavu 1. narodenin. je tu niekto z TN, pripadne mate na nejaku cukrarku kontakt? dakujem krasne 🙂

pipka
11. júl 2012

uff mam dost...a to som len jednu tortu teraz naplnila a kremom natrela...v tom teple co ja tu stale mam..nadludsky vykon 😝
dufam, ze v noci ked budem tie dalsie tri robit, tak sa uz mierne schladi, lebo uz fakt meliem z posledneho 😅 😖

dadka212
11. júl 2012

@eliska22 super 🙂 tak aspoň viem, že keď objednám a nebude mať po to kto ísť tak mi to príde rýchlo 🙂

jakelina
11. júl 2012

@pipka u nás leje jako z konve, ale dusno pořád 😝 Taky peču a dělám sirupy z višní, malin a rybízu, tak to mi taky vyhřívá kuchyň. Blééééé.

eliska22
11. júl 2012

@pipka ja som dnes už upiekla 4 korpusy a z toho už aj naplnila dva, dnes fičím, mi to ide 😵 😵 😵 zajtra budem nadávať, keď budem poťahovať a zdobiť 3 torty 😝 😝 😝
len nechcite vidieť náš príbytok je ako pre dobytok 😔

pipka
11. júl 2012

@jakelina no ani nechcem pomysliet, ze ma v sobotu v noci caka asi 10 kg marhul na dzem a asi 10kg uhoriek na zavaranie 🙄
pomooooooooc, co som ja komu urobilaaaaaa? 😲 😅 😅 😀 😀 😝

pipka
11. júl 2012

@eliska22 nechci vidiet nasu kuchynu 😝 vcera som piekla 4 aj ja...dnes plnim...stihla som aj obed uvarit aj s deckami v meste som bola...a maly zaspal v aute, takze som ho doma hodinu uspavala, aby som mala klud na tortovanie......som v koncoch 😅 😀 psychickych a fyzickych 😝 😝 😀

mariann2
11. júl 2012

ahojte, pridávam moje dnešné, štvorlístok mal 7 kg a tá druhá bola mini 2 kg

pipka
11. júl 2012

@mariann2 prenaadherneeeee, obidve 😵 😵 😵

dm1
11. júl 2012

@pristela tie ruze to su klasika listky na ruze som to blbo napisala. este naju take tie 4-listky na pieste. skocim tam buduci tyzden alebo zajtra a dam vedeit

dm1
11. júl 2012

@gabika84 ja som z dubnice ale na leto uz nic neberiem mam plno a aj potom uz pomenej. ale skus napisat mirke ta je priamo z TN https://www.facebook.com/?ref=home#!/mirka.chov... alebo jakubovi https://www.facebook.com/?ref=home#!/jakub.mole...

florentina
11. júl 2012

@lamps tak do těch mimozemšťanů jsem se zamilovala 😎

lucula73
11. júl 2012

@ajka82 ahoj,aký valček zháňaš?bo u nás som dnes videla dva valčeky,fialový s takými špiralkami tuším 4 eurá a aj taký biely s takým vzorom...cenu si ale nepamatám...😉
a tie vypichovačky majú všetky kvety,listky,aj kostice také žlté tuším po 8 kusov.....ak by ste niekto chceli,možem tiež pozrieť 🙂 🙂

janulkamartinko
11. júl 2012

@ajka82 ,
@dadka212 baby genialne :D

florentina
11. júl 2012

@mates22 @ajka82 ...ať jsou dětičky brzo v pořádku....
@larah já bych z toho udělala něco jako komix....prostě nějaké 2D panáčky a nějaký text...zkusti vymyslet něco neutrálního vtipného a nebo něco jako trošku playboy....nemám přesnou vizi, ale určitě né kytky atd.

eliska22
11. júl 2012

@mariann2 jééj tie sú prekrásne 😵

dada2007
11. júl 2012

@pristela ty si ako ja......tiež brečtan, lístky.....a to tretie som nechala tam 😀 😀 😀 😀 a micka, @dm1 jasné že by som niečo chcela......ale ked neviem čo majúúúúúúúú.........a už mám aj ja niečo nakúpené.......tak ved.....kukni a daj vedieť .-DDDDD

jakelina
11. júl 2012

@mariann2 moc hezké oba

miciatko
11. júl 2012

@dm1 ja viem Dani, len som to videla a chcela vediet ako sa to pouziva bo som si myslela ze tie farby sa odtlacaju na marcipan 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

miciatko
11. júl 2012
florentina
11. júl 2012

@sisix ahoj podle mne to není tak, že musíš mít doklad o vzdělání nebo praxi, ale musíš mít oboje. Teda kdyby tě to fakt zajímalo, tak ti to najdu přesně. Na živnostenský list by jsi ale případně vystačila i jen s odpovědnou osobou....někdo, kdo by za tebe ručil a byl by na živnost.úřadě veden /musel by ty podmínky splňovat on/. Tím by jsi si za nějakou dobu vyřešila tu praxi, ale tu rekvalifikaci by jsi si musela dodělat, pokud by jsi se do budoucna odpovědné osoby chtěla zbavit. Nicméně jak tu píšou holky z SK, je to tak i v CZ....nemůžeš ani s živnosťákem dělat doma v kuchyni, musí být hygienou schválené prostory, bezdotykvé baterie, oddělené záchody, vhodné skladovací prostory....atd.....prostě poměrně značná vstupní investice, která se pro příležitostné vyrábění dortů zdá nereálná.

dm1
11. júl 2012

@miciatko jaaj 😀

ajka82
11. júl 2012

@lucula73 ahoj, uz ziadny nezhanam... ja uz len tak chodim a pozeram, co by sa mi "hodilo" ak to ma dobru cenu...na ulahcenie prace 😅 ...uz aj valcek, co som danke doniesla mi este ta baba ponukla jeden, ze este ma, tak budem mat aj ja 😵
@florentina dakujem... ono vyzera, ze zaposobilo vcerajsie kupalisko, kedze mi krpata stale vybiehala z bazena 😒