Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
12. júl 2012

ake stretko? 😕 nieco som zmeskala? 😀 aale ja aj tak nemozem.. s prckom na ciciku to sa neda 😝

dadka212
12. júl 2012

@pipka no super, že so mnou rátaš 😀 ja to musím ešte mužovi pripomenúť on určite zabudol 😅

simasa
12. júl 2012

@bzucinka2 Ano, termin sme nemenili.

jakelina
12. júl 2012

Holky a co my z Čech, jak to máme zaplatit. Já jsem se dívala a poplatek bance je víc jak 200 korun. Můžeme to zaplatit až na místě??? To bych zaplatila skoro jako za další noc. 😝 😢

simasa
12. júl 2012

@aduskatt Pochybujem, ze by ju vracali. Ta zaloha sluzi prave na to, aby si poistili, ze prideme. Tak dufam, ze sa nic take nevyskytne. Zaloha je 50 eur, uz mi to ten pan napisal.

simasa
12. júl 2012

@mrka2 Nam nevadi, ked budes kojit, ved sme kojili kazda 😀 😀 (teda skoro)

simasa
12. júl 2012

@pipka sa mi zda, ze @ajka82 chcela ist tiez s Tebou

simasa
12. júl 2012

@jakelina jasne, ze az na mieste

jakelina
12. júl 2012

@simasa tak to je super.

aduskatt
12. júl 2012

@simasa ja sa preto pytam, lebo ako som uz spominala, moj mm ma taku pracu, ze sa moze stat, ze mu zrusia volno☹ ale teda dufam, ze sa nestane nic podobne

mizulienka
12. júl 2012

@mrka2 uz som si to zistila 😉 ked som si otvorila ten link, co si mi dala, tak sa mi otvorila iba prazdna stranka, akoze vsetky zalozky tam boli ale ziadna adresa, dakujem 😉

dada2007
12. júl 2012

...kočky, moja dnešná....idem na korpusy.....páááááčko 😉

dadka212
12. júl 2012

@dada2007 je úplne úžasnáá 😵

eliska22
12. júl 2012

@dada2007 perfektná torta a ten škorpión ako ozaj 😵 😵 😵 😵

mrka2
12. júl 2012

@mizulienka aha, lebo mi bolo cudne,ze sa pytas na adresu a mas ju rovno tam 😀 tak ale hadam uz vies,kde to je.. ja sa tam tiez chystam osobne,ale asi by som nemala,bo uz sa vidim,kolko penazi tam zas necham 😝

eliska22
12. júl 2012

tu sú moje dve práve dokončené, ešte mám ruky červeno modré 😀 moc záživné to teda nebolo, obe torty boli robené podľa foto, len tú margarétkovú som aspoň trošku upravila, aby to aspoň trošku vyzeralo...ja neviem, kam chodia ľudia na tie fotky takých tôrt 😅

eliska22
12. júl 2012

@simasa v pohode, chata vyzerá super 😉

abriela
12. júl 2012

@dada2007 wau, nadherny skorpion. Mas formicku?

mizulienka
12. júl 2012

@mrka2 kamoska vravela, ze je lepsie tam najprv zavolat a tak prist osobne, ze nie vzd tam su.
@dada2007 perfektna torta a ten skorpion uplne uzasny

ajka82
12. júl 2012

@pipka moj mm moze poslat RTVS, kedze tam robi 😀 😝
ja som nechcela odviest, ja si odvoz zabezpecim sama...ja som len vravela, ze teoreticky by som mohla niekoho zobrat so sebou, ale nechcem komplikovat,, lebo je dost mozne, ze budem mat medzizastavku u nasich na novej a pod. 😉

sisix
12. júl 2012

@mariann2 Ahoj, kde se da koupit udelatko co s nim delas vzorek na spodek dortu? Nikde jsme to nenasla. Dekuji

pipka
12. júl 2012

@dadka212 jasneee, sak pripominaj, pripominaj aby nezabudol 😀
@ajka82 oki, sak jasne...ja si uz absolutne nepamatam a nechce sa mi to hladat teraz sto stran dozadu 😅

ak by ktokolvek este potreboval, tak minimalne dve miesta mame 😉

mne sa zda, ze to bol niekto tak z blizkeho okolia BA...niekto kto nema vodicak...alebo take nieco sa mi mari 😅

lussy23
12. júl 2012

@eliska22 krásne tortičky
@dada2007 nádhern áa ten škorpion je úžasný, ručne modelovaný?

ajka82
12. júl 2012

@pipka mne sa zda, ze niekto z pezinka...ale netusim...eliska nechcela ist? 😕

pipka
12. júl 2012

@ajka82 no z PK je @dadka212 tak to bola asi ona 😅
ale urcite dve baby som mala v ponuke...len uz teda neviem ...strasne taka skleroza 😝 😝 😀

ajka82
12. júl 2012

@pipka hej, len mne sa zda ze obe boli z PK 😉

pipka
12. júl 2012

@ajka82 jaaaj no to je mozne..ved uvidime..snad sa este niekto ozve 😎 😉

dada2007
12. júl 2012

@lussy23 áno, áno.....ručne modelovaný 😎 😉

jakelina
12. júl 2012

Já jsem dnes dostala supéééééééééééér nabídku, ať udělám takovýhle dort. Potahovaný čokohmotou, vysoký a úzký, dva světlé a dva tmavé korpusy. Do světlého korpusu čoko krém a do tmavého vanilkový. Nahoru jenom jednu růži, drátkovanou a cena do 300 korun. No to je zakázka co. Už se vidím, jak šlehám dva druhy korpusů, dva krémy, každý asi z čtvrtky másla, udělám čokopotah a budu se snažit, ať má dort něco přes kilo, protože si beru za kilo 200,- korun.
Ještě mám pocit, že jsem zákaznici urazila, když jsem jí řekla, že dorty do pětistovky nedělám, protože s malým dortem mám stejné nádobí a dělám to stejnou dobu jako větší dort, ale nemám z toho nakonec žádný zisk a většinou mi všeho zůstane. A co mám s tím dělat, přece si nebudu krémy mazat na chleba ne??
Tak jsem z toho taková rozladěná, paní byla nakonec odměřená, jako mám z toho blbý pocit. Kdybych dělala jiný dort a k tomu udělala takový malinký, tak ještě ano, ale jenom tak. 😝 😝 😝 Dělat jeden malý pro cizího člověka a úplně zadarmo. Kdybych spočítala náklady, tak jí ještě podložku a kus dortu platím ze svého. 😢