Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
13. júl 2012

@vlada111 inak dnes si moja hanka pozerala torty co mam ulozene a ze aku chce niekedy...to ona si stale len vybera. 😀 😀 😀 a na tu tvoju vtacikovu, ze jeeej ta je krasna...tak ze taku chce ale aby tam bola maminka, tatinko hanka aj tomasko...no a mam zakazku 😵 si poziciam namet ak mozem 😉

vlada111
13. júl 2012

@pipka jasné, to je milé 🙂 Ja som robila len dvoch, bolo to pre slobodnú mamičku, na ktorých sa ocko vykašľal ☹

pipka
13. júl 2012

@vlada111 viem viem, pamatam si ten pribeh 😉 aj som jej to rozpravala...tak ona, ze my sme cela rodinka, tak aby sme mali 4 vtacikov 😵 😀

broucek2
13. júl 2012

ahojky, dnešní příprava na nedělní dort. Jaký průměr byste udělali květináče? Mám formu 14 a 17 cm a nějak se nemohu rozhodnout. S tím, že dort bude o něco vyšší, takže asi budu péci 2 různé korpusy. Uvažuji jaký ještě použít krém, prý to nechají na mě

pipka
13. júl 2012

@broucek2 kraaasa, ako zive 😎 😉

broucek2
13. júl 2012

@pipka děkuji, je to pro milovníka orchidejí od jeho ženy k výročí, tak jsem se snažila

lamps
13. júl 2012

@broucek2 mne presne takáto kvitne na okne 😀 máš ju krásnu 😅 😅 😅

pristela
13. júl 2012

@broucek2 boze holky ja vas tak obdivujem s tymito orchidkami, mne by sa isto polamali lupene zas ☹ ☹ ☹ ☹

broucek2
13. júl 2012

@lamps taky jsem to dělala podle jedné kvetoucí. Teď mi kvetou 2 a tato má jednodušší barvičky

broucek2
13. júl 2012

@pristela zrovna tobě by se určitě nezlámaly. Děláš dokonalé dortíky, tak toto je hračka

pristela
13. júl 2012

@broucek2 teda dekovala, ale dolamala ssa mi aj obycajna lalia, a to bola uuuplne vytvrdnuta a behom noci kaput ☹ ☹ ☹

rapunzel1
13. júl 2012

Ahojte, tak pre dnes ešte jedna otázka :( dostala som objednávku na ZAMATOVÚ TORTU, vie mi niekto prosím povedať čo to presne má byť? Našla som zamatovú roládu a pochopila som, že tmavé cesto, bledá a tmavá plnka na seba, a stočiť, ale torta? Mám to chápať ako točenú tortu s dvomi plnkami? Alebo je to nejaký špeciálny recept, ak niektorá máte nejaký, ďakujem vopred, ak mi ho niektorá poskytne. Je to ponuka cez net, takže taká komunikácia ešte moc nijaká, tak nechcem vyzerať hlúpo, že neviem čo to presne je.

broucek2
13. júl 2012

@pristela mně na kytky nejvíc vyhovuje Smartflex Flower a občas se mi stane, že se mi třeba vylomí drátek, jinak celkem drží

pristela
13. júl 2012

@broucek2 no ved ta lalia bola z neho ☹ ale skusim cez zimu , mne to isto neda, teda ja orchidky moc nemusim 😕 ale ako torta vypadaju neskutocne 😀

@rapunzel1 Leni ja netusim co to je , neznam

lamps
13. júl 2012

@rapunzel1 tak to netuším, ale počkaj do rána, zajtra ti skúsenejšie babuľky určite poradia 😅. A pozerám, že si z okresu PE, to sme možno susedy 😀

pristela
13. júl 2012

@lamps niesteee 😝 😝

broucek2
13. júl 2012

@pristela orchidejky mi přijdou na výrobu jednodušší než lílie, taky se mi jedna polámala

mia1111
13. júl 2012

@rapunzel1 - no ťažko povedať, môže to byť torta s korpusom red velvet (v preklade červený zamat), alebo upravená torta - recept na spôsob tej zamat.rolády (korpus-plnka-plnka-korpus), alebo napr. to môže byť napr. aj táto torta: http://www.tortyodmamy.sk/zamatova-torta. No budeš sa musieť konkrétne opýtať, čo si dotyčná pod tým názvom predstavuje, aby nedošlo potom k nedorozumeniu 😉

lamps
13. júl 2012

@pristela 😀 😀 a ty to ako vieš, mne asi niečo zas ušlo, to za to, že to tu všetko dôsledne nečítam 😀

mamina1978
13. júl 2012

@broucek2 Mas ich naaaaadherne 😵 😵 😵

Dievcata , 😕 😕 mala by som jeden navrch.......ktore mate....davajte fotky aj ako tie ozdobky susite, podkladate vecami, miskami , alobalom...atd.😉 😉
Myslim, ze by nam to vsetkym pomohlo.....Kazda mame iny sposob a kazdy novy napad pomaha ostatnym, ked to vidime ako sa to robi........ Ja som napr. tie listky susila po farbeni teraz tak, ako @pristela dala foto, ked robila tie ruze a listky na krabicu. Tymto krasne dakujem za tento nazorny priklad susenia kvetin a listov na drotiku. Tak poprosila by som aj v mene menej skusenych za fotecky ak nejake butete robit.. Dakujeeeem..... 😵
😵 😵 😵 😵

aduskatt
13. júl 2012

@rapunzel1 predpokladam, ze tou zamatovou mysleli Red Velvet............skus si to overit

mia1111
13. júl 2012

@lamps - kráááááásna tortička, tí marťankovia sú neskutočne zlatučkí 😵 😵 😵

pristela
13. júl 2012

@lamps 😀 😀 😀 o nic si neprisla, stíhas vsetko , my sa pozname z inakadial 😀

rapunzel1
13. júl 2012

@mia1111 ďakujem no práve to napadlo aj mňa ten red velvet, či nemyslela aj to, lebo to chce ako svadobnú tortu, tak by to možno šlo, len toho sa trochu obávam, lebo nie každému tento red velvet chutí

rapunzel1
13. júl 2012

@aduskatt díky skúsim jej napísať, čo tým presne myslí, lebo takto je to fakt o hádaní, čo to môže byť

mia1111
13. júl 2012

@rapunzel1 - pre istotu si to over 😉 . A teda je fakt, že niekomu ten red velvet chutí, niekomu teda vôbec. Ja osobne som ho ešte neskúšala 😕

aduskatt
13. júl 2012

@mamina1978 nieco taketo si myslela? akoze poprava gilotinou?🙂

rapunzel1
13. júl 2012

@lamps díky, no možno sme 🙂 ja som z Bošian presnejšie, ale možno sa mýlim, možno nie, ale mám pociť že sme sa už stretli podľa fotky, len hádam, v Pe v obchodíku s potrebami na pečenie, ale môžem sa samozrejme mýlit

mamina1978
13. júl 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rapunzel1
13. júl 2012

@pristela tak to sme dve mojo, to je prvá objednávka cez ten bazoš, ha hneď ma napadlo čo si mi včera vravela, dúfam, že na to hneď nedoplatím, lebo ma klepne