Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
14. júl 2012

@dada2007 tak ten pat a mat je super, aj ja idem robiť asi si požičiam nápad so špekačkami 😀

lucy222
14. júl 2012

Ahoj,
Po dlouhe dobe jsem neco pekla - no, byla to pekna piplacka 😝 jde to samozrejme i lip, ale mne se libi a dnes udelal velkou radost 😵

vlada111
14. júl 2012

@artepf krava 😠 😠 😠

lolko_lenka
14. júl 2012

@anibas Dobrý večer, ako ste robili tie lízatká?

janula.h
14. júl 2012

@artepf moja takéto sú najhoršie ☹ že 5000 na oslavu to čo mali? klauna?

dadka212
14. júl 2012

@lolko_lenka čo sú pekné sviečky?
@eliska22 chelsea som nemohla vyrezať, hlavne tie ornamenty, ja sa s tým za tie prachy srať niekolko hodín nebudem, objednala som oblátku a bolo 😀
@artepf torty sú prekrásne....no je asi najlepšie komunikovať priamo s osobou, ktorej robíš, aby potom nevznikli takéto situácie 😝

dada2007
14. júl 2012

@dadka212 dakujem velmo pekne 😎 ja som to niekde na nete dávnejšie videla.....a neviem veru, či niektorá z nás to nerobila......to si už nepamätám.....len nápad som si uložila v hlave 😅

vlada111
14. júl 2012

@eliska22 ďakujem, je krásna a tá farba, juj...

jakelina
14. júl 2012

@artepf pokaždé mě mrzí, když tady některá má špatnou zkušenost se zákazníkem. Já jsem taky byla vytočená a už mě to přešlo. Já si pak kolikrát říkám, jestli mi to stojí za to. Dělám se s dortem pomalu osm až deset hodin, podle složitosti. Zisk mám tak 20 - 30 korun na hodinu. Mám nervy, že se jim na něm něco nebude líbit, když si ho přebírají, tak mi normálně buší srdce, jestli se jim těch peněz za to nebude zdát moc.
To beru 200,- korun za kilo a kdyby mě to nebavilo, tak se na to asi vykašlu.
Pak se objeví nějaký s prominutím blbec a ještě mi zkazí celý den.

aduskatt
14. júl 2012

@alenv nedalo mi nazareagovat🙂))tak tam maJU AJ ODO MNA PRISPEVOK🙂

lolko_lenka
14. júl 2012

@dadka212 myslím postavičky, napr. Macko Pu, Krtko, Minnie atd...

lolko_lenka
14. júl 2012

tak krásne tortičky robíte... mne to príde strašne zložité.... a tak by som to chcela skúsiť... a ani neviem ako začať 🙂

dadka212
14. júl 2012

@dada2007 no tak to si aj ja musím uložiť, lebo už som rozmýšlala do akej polohy ich napasovať 😀

aduskatt
14. júl 2012

@lolko_lenka najlepsie je zacat tak, ze si najskor co to precitas o korpusoch, kremoch a potahoch🙂)potom si premyslis, co vlastne chces urobit, teda aku torticku a zacnes🙂

dada2007
14. júl 2012

@dadka212 ešte mám v zálohe, ako oberajú jablká a pokazil sa im rebrík......ako stavajú z tehiel stenu.......ako polievajú záhradu a ten jeden sa zamotá do hadice..a tak......

lolko_lenka
14. júl 2012

@aduskatt a už som skončila ... 🙂 to je normálne na maturitu 🙂

dadka212
14. júl 2012

@lolko_lenka napríklad tu http://www.natortu.sk/narodeninove/ majú v hocijakých e-shopoch s orientáciou na party doplnky....
ale ja som ich videla hocikde v cukrárni 😉

dadka212
14. júl 2012

@dada2007 ja potrebujem niečo lahké, nechce sa mi s tým piplať a keď sedia to je super 😀

aduskatt
14. júl 2012

@lolko_lenka ale neeeeeeeeeee🙂) ved korpus upecies trebars tak, ako klasicky ked pecies piskotovy kolacik🙂) krem nie je tazke urobit🙂

lolko_lenka
14. júl 2012

@aduskatt ved to hej, to zase viem upiecť, krém tiež spravím, zase nejaké tie torty som už piekla, ale nikdy nie marcipánové, toho sa nejak desím 🙂 vpred ma poháňa akurát túžba spraviť dcérke peknú tortičku k jej 1.narodeninám.... Tak ako s tým marcipánom? 🙂

dada2007
14. júl 2012

@dadka212 preto som si ich vybrala 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadka212
14. júl 2012

@dada2007 😀 šak treba rozmýšlať, kde by sa mi chcelo piplať s rebríkom 😀

lawli
14. júl 2012

moja dnešná...idem pokukať tie vaše 😉

lucinka
14. júl 2012

ahojte... tak zase po dlhšej odmlke... pridali si neskutočné nádherné výtvory... 😵 pridám aj ja moje najnovšie...
niečo som tu zachytila o stretku... ja by som tak rada prišla, ale v tom čase bude moja naj kamoška robiť veľkú oslavu, takže určite budem piecť... ale ak by sa niečo zmenilo, tak by som prišla aspoň na otočku a naučila sa niečo od vás...

dada2007
14. júl 2012

@dadka212 tak tak moja.........ja som ich mala celkom rýchlo......ani tvrdnúť som nemusela dávať...že zvlášť nohy.....telo......hlava.........všetko spolu, spojila som pre istotu špáratkom......včera robila a dnes už šupitali na tortu 😵

dadka212
14. júl 2012

@dada2007 no tak to ja sa nikdy nepiplem s postavičkami, ako snažím sa ich urobiť pekných, ale zas nemusím to preháňať 😀

lucinka
14. júl 2012

baby poradte nejaký light krém... idem robiť tortu pre jednu 18-tku, ktorá skoro non-stop drží dietu... nemala by byť ani poťahovaná, iba piškóty dookola a mašla... a potrebujem nejaký lahký krém s ovocím... nemáte niečo uložené?

aduskatt
14. júl 2012

@lolko_lenka no, ja som zacala tak, ze som si asi mesiac citala ako sa pracuje s tym, ake su hmoty, ake problemy ma mozu postretnut a po mesiaci som sa odvazila na prvu torticku............baby potom poradili podla fotky, co kde ako zlepsit a stale citam a citam a citam kooooopec okolo toho a ked neviem nieco a nikde sa nedocitam, poprosim skusenejsie baby o radu.....

alenv
14. júl 2012

@aduskatt a nejlepší je tam ten popis.. od naší dvorní cukráčky 🙄

aduskatt
14. júl 2012

@lawli Mici a fotecka je kde? 🙂