Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
14. júl 2012

@alenv sak mam chut tam napisat, ze ci ta cukrarka ma vyucny list na vysokozdvizny vozik alebo cukrarku🙂to ja si trufam na krajsie postavicky🙂 a nie som cukrarka

lolko_lenka
14. júl 2012

@aduskatt mám čas do septembra.... 🙂

aduskatt
14. júl 2012

@alenv ten druhy koment je tam tvoj?🙂

dada2007
14. júl 2012

@dadka212 já sú začááááátočník.....ja sa piplem.....ty si macherka, máš to zachvílku 😎

aduskatt
14. júl 2012

@lolko_lenka tak studuj, studuj a potom sa kludne pytaj🙂))))pripadne este je tu temy marcipanove torty ozdoby a tretia marcipanove torty korpusy a kremy🙂) takze mas co citat🙂

rapunzel1
14. júl 2012

@levandulka3 uvidím čo z toho stvorím ja 😝 sa teším, čo mi z toho vzíde 🙂 ak to zvládnem, tak to sem vycapnem... nech sa pobavíte 🙂 som čítala, že je lepšie ho piecť v dvoch formách, práve kôli tomu, že sa ťažšie prekrajuje, alebo dávajú trik, že dať ho do fólie po vychladnutí a do chladničky cez noc, vraj sa potom lepšie krája, tak uvidím, potom dám vedieť ako to dopadlo v reále 🙂

dadka212
14. júl 2012

@dada2007 😀 no ja už sa v tom tolko nevyžívam 😀

lolko_lenka
14. júl 2012

@aduskatt skončila som 😀 ale nieeee,možno sa na to dám, len keby toho nebolo toľko 🙂

anibas
14. júl 2012

@lolko_lenka tu je návod:
http://www.speckledfreckle.com.au/blog/?p=748
ale ja som na špilku napichla marcipánovú hmotu Dr. Oetker - aby mi tá punčovina držala lepšie, dala som schladiť do chladu a tak polievala čoko 😉 😉

aduskatt
14. júl 2012

@lolko_lenka sak si este ani nezacala🙂))nie je to zasa az tak zlozite, len to chce trochu cviku......kazdou dalsou tortickou to bude lepsie a lepsie

lolko_lenka
14. júl 2012

@aduskatt ja viem ako to nakoniec skončí 🙂 naštudujem si aj nemožné a nakoniec spravím klasiku... korpus, puding alebo krém, ovocie a želatina 🙂

janula.h
14. júl 2012

@alenv ako by som povedala ja sme še pobaveľi 😀 to je asi omyl 😀 nemá tam byť o jednu nulu menej?

aduskatt
14. júl 2012

@alenv mna by teraz celkom zaujimalo vyjadrenie tej cukrarky k figurkam po tych komentoch.......

dadka212
14. júl 2012

@alenv hrozné...postavičky zbúchané za pár minút z formičky a také oči a pery dokáže nakresliť aj moj 5 ročný syn....a 1200,-kč 😕 no ja neviem asi preklep lebo za tú cenu mám celú tortu alebo postavičky gina freehile či ako sa to píše 😅

aduskatt
14. júl 2012

@janula.h sak daj dotaz do hodnoteni, ci sa nepomylili..sak za 6 hodin to aj zozerem, nelen spravim.....ja mym za dve hodky hotovych oboch mysiakov mickey a to nie som cukrarka a su viac k svetu ako tie dve opachy tam...a to sa nechcem vychvalovat, ale hento keby mi dali na tortu, tak asi placem...............ale nie dojatim

dada2007
14. júl 2012

@dadka212 ved ja sa nevyžívam....ale mne to dlho trvááááá 😝

anibas
14. júl 2012

@alenv tak tieto marcipánové figúrky ani zadarmo !!!! 😀 😀

dadka212
14. júl 2012

@dada2007 ahá 😀 šak sa vycvičíš 😉

dada2007
14. júl 2012

@dadka212 😎

janula.h
14. júl 2012

@aduskatt ale všimni si názov toho eshopu to by som fakt musela byť šalena aby som si toto kúpila 😀

lawli
14. júl 2012

@aduskatt .... 😕 😕 😕 😕 😕 to by aj mňa zaujímalo kde sú fotečky...najprv som mala problém ich nahrať a keď sa mi to už na neviem ktorýx podarilo ,tak tu niesú 😒 idem nato ešte raz 🙄

daducha
14. júl 2012

@janula.h krásna, neskutočne sa mi páči 😵 😵

daducha
14. júl 2012

@anibas perfektné, torta je bozska a normalne mam chut kusnut do popsov 😀 .aku puncovinu si do nich robila ?

lawli
14. júl 2012
lamps
14. júl 2012

@aduskatt my máme aj tretiu tému - krémy a korpusy? A ja o nej neviem utekám hľadať 😀 to si nemôžem nechať ujsť, ďakujem za info 😀 zas som nebola v obraze 😀

wera.g
14. júl 2012

taaak prvá tortička s čokohmotou hotová, no tak super, robila som s medom a dalo sa fajn s tým robiť 🙂 prikladám foto 🙂

lamps
14. júl 2012

@pristela to si ma ukľudnila, že všetko stíham 😀, ale ja zo seba ten pocit nemám 😀 😀 😀

aduskatt
14. júl 2012

@lamps jasneeee, mame🙂))

lamps
14. júl 2012

@aduskatt a nemôžem ju nájsť 😀 aký je jej presný názov, no takže @pristelka nestíham všetko 😀