Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
gabulle
15. júl 2012
@alionuska Ahojky,mohla bych poprosit o radu,chtěla bych upéct malýmu dort k narozkám ,tvar nafukovací míč,a chtěla bych radu v čem péct abych co nejlépe docílila tvaru koule 🙂 ,eventuelně nějakej osvědčenej recept na korpus,ale asi klasický piškot by měl stačit ne? předem moc děkuji Gábina
broucek2
15. júl 2012
tak už je nachystaná a čeká až si pro ní paní dojede
broucek2
15. júl 2012
@zuzana124 nádherná a super je i ta plastová tyčka u ní, ale tu u nás mají za 72,- Kč, takže by mi dort značně prodražila, tak jsem omotala bambusovou tyčku floristickou páskou
mates22
15. júl 2012
@lussy23 děkuju moc, jojo je to ručně, posadila sem před sebe barbínu 😃 , dort mi kámoška odložila až na srpen, tak doufám, že nebude na kámen - oni jsou zrovna rodina, co jedí i potahovku i figurky do posledního a děsně si pochutnávaj 🙂
jakelina
15. júl 2012
@broucek2 je krásná. Jakou máš vykrajovačku na orchidej???
zdenallicka
15. júl 2012
AHoj holky, potřebovala bych pomoc..🙂 Nevíte, pod čím mám hledat inspiraci na dorty na stojanech? Jde mi hlavně o třípatrové stojany, mám takovou objednávku na svatbu a chtějí poslat nějaké inspirace... A já vím prd, jak to hledat... Kdbyste i něco měly poukládané, tak sem s tím..🙂 Chtějí něco jmeného, základ bílý, dekor ve světle zelené..🙂 Ale klidně hažte i jiné barvy, to se dá změnit..🙂 Děkuji!!! x-)
mates22
15. júl 2012
@broucek2 nádhera, tak tohle je pro mě vyšší dívčí 🙂, vypadá jak pravá
mates22
15. júl 2012
@zuzana124 úžasná, k tomuhle asi nedojdu nikdy 🙂
broucek2
15. júl 2012
@mates22 zvládneš to, taky dělám dorty chvíli a hlavně na ně nemám čas
broucek2
15. júl 2012
@jakelina tuto http://www.sladke-peceni.cz/index.php?page=shop...
jsou i jiné a fakt pěkné a se smarftlexem se modeluje jedna radost.
broucek2
15. júl 2012
@mates22 tak to zavři do plastové krabice, to vadrží vláčnější
pipka
15. júl 2012
@alenv boooze to je strasneeeee...ze dvorna cukrarka 8-(
mne keby doniesli tortu s takymito figurkami, tak sa ani nevydam 😃 😃 :-N
aduskatt
15. júl 2012
@gabulle najlepsie asi v nerezovej miske
pipka
15. júl 2012
@alenv taaak ale ten druhy link na tie torty....ty brdooooooooo...som normalne ze cvrkla do textilu :-N 😃 😃 😃 😃 😃 tak to si dovolim nesebakriticky povedat, ze moja prvotina mala potom hodnotu zlata a bola asi tak o 1000% lepsia :-p 😃
pipka
15. júl 2012
no kraasne kraaasne kraasne ste zas porobili 😎
tie orchidejky su nadherne, obidve x-) x-) x-)

babulky lucim sa ja s vami, odchadzame na tyzden k babke na dedinu...nech si deti uziju aj prirodu 😃 😃
takze na nete budem sporadicky, ak by cokolvek ohladom stretka...tak IP alebo tak...paaaaaa. 😉

a nepiste tak vela, lebo to potom po tyzdni nemam sancu docitat :-N 😃
mates22
15. júl 2012
@broucek2 už to tam je 🙂 a ještě ve folii 😃
aduskatt
15. júl 2012
@pipka paaaaaaa a uzi si to:-)
ajka82
15. júl 2012
@mamina1978 neviem ci ti toto pomoze, dnes som skusala... hadam sa @lamps vlasy nezjezia na hlave ked uvidi vysledok :-N 😉
vykrojene 2ks...ja som dala jednu vacsiu druhu mansiu, stensila okraje kosticou tmavu gulicku rozcapla a "nabodkovala" a zlepila dokopy... hadam sa to aspon podoba... je aspon odfotene vsetko co som pouzila, kedze ma to skor nenapadlo a mam len mobil so sebou a malinko veci na modelovanie u nasich...
zuzana124
15. júl 2012
@broucek2 aj tvoja orchidea je nádhernááááá 🙂 , ja som tú svoju dávala za seba ako darček ku narodeninám mojej tete, tak som si kúpila tú tyčku ku orchidei aby to vyzeralo reálnejšie, u nás to stálo tuším okolo 2 eur
dadka212
15. júl 2012
@alenv no zarážajúca je hlavne cena....ok niekomu sa to možno páči, ale proste keby tam dala cenu 120-kč za pár tak si to nikto nevšimne 😃
a ten druhý link s tortami to je des...to si aj moj muž všimol, že je to otrasne potiahnuté, čo on inak nerieši takéto veci :-p
mates22
15. júl 2012
@anibas krásná garden party, s dovolením si ukládám dortík pro inspiraci 🙂
zuzana124
15. júl 2012
@mates22 ja som si tiež myslela že to určite nezvládnem a pozri 🙂 ... treba to fakt skúsiť, nie je to až také zložité. Ja mám túto vykrajovačku http://www.sugarart.sk/forma-cattleya-orchid-se... dobre sa mi s ňou robilo, pekne ti to aj ožilkuje 🙂
mates22
15. júl 2012
@zuzana124 děkuju za podporu a důvěru, já ještě nejsem ve fázi drátkování, zatím se ještě učím klasiku a až se mi bude zdát, že to jsem jakž takž zvládla, přejdu i na drátky 😃 ....a nebo až to bude někdo požadovat, ale peču jen pro rodinu a kamarády za podmínky, že téma dají oni a ostatní nechaj na mě 😉
dadka212
15. júl 2012
moja dnešná rýchlovka, sestra ide blahoželať, tak samozrejme ako by to bolo bez torty na poslednú chvílu 😃
lucula73
15. júl 2012
ahojte
tak konečne sa našla "obeť",mohla som vyskúšať húseničku 🙂
@dadka212 dík za super postup 😉
@pipka dík za super mištičky 😉
dadka212
15. júl 2012
@lucula73 krásne sa ti podarila x-)
aduskatt
15. júl 2012
tak ja pridavam moj sposob susenia kaly, mozno niekomu pomoze........."susiak" som si vyrobila s tvrdeho papiera a kancelarskych spiniek🙂
aduskatt
15. júl 2012
samozrejme "z" tvrdeho papiera.jujuj, ale davam tej slovencine na frak
anibas
15. júl 2012
@lawli nádherná krstinová - taká jemná, elegantná x-) x-)
@daducha obyčajné zbytky korpusov, sirup, džem, maslový čoko krém - keby pre dospelých tak tam vylejem aj rum 😃 😃
pristela
15. júl 2012
Tak dalsia baletková odovzdaná 😉