Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
15. júl 2012

@daducha mne hodne moc chutilo rafaelo gulky ako popsy , mnam

anibas
15. júl 2012

@pristela dokonalá 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pipka
15. júl 2012

@lucula73 jejooooo, naaadhernaaaa 😉
ja idem robit o dva tyzdne 😎 kolko vazi? mas tam aj ovocie..ci len krem?

pipka
15. júl 2012

@pristela naaadherna baletka moja..ale ako to, ze si jej zakryla klucne kosti? 😕 😅 😀 😀 😀

aduskatt
15. júl 2012

no zienky, ale teda poviem vam, ze teraz sa pracuje ovelaaaaa lepsie ako ked som tu mala 30 stupnikov🙂)prvykrat v zivote nenadavam na chlad a netesim sa, ze je teplo, xixi

gumkacka1
15. júl 2012

babulky, robili ste uz niektora gitaru? je to tazke? neviem, ci sa na to mám dat, nemam ani ziadny poriadny postup 😒 poradite?

aduskatt
15. júl 2012

@gumkacka1 na internete je ich viac nez dost, treba si najst, ktory ti najviac vyhovuje podla toho, ake mas skusenosti s pecenim a na co si trufas🙂

pristela
15. júl 2012

@pipka 😀 😀 😀 to bola nocna rychlovka 😀 som bola rada, ze držala na baletku a nie na nejaku opernu spevacku v rokoch 😀 😀 😀

maya30
15. júl 2012

ahojte dievcata, potrebovala by som poradit, na stvrtok mam tortu s motorkou, ta motorka ma na torte stat 🤐 robili ste to uz niektora ? Motorku uz mam vymodelovanu, len mam nervy ci sa na tej torte neprekoti...v kazdom kolese je dlha spajdla, asi 7cm, bude to stacit ? Normalne ani spat nebudem kym ju neodovzdam...navyse som ju malovala ciernou gelovkou asi pred 3 dnami a vobec neschne... ☹

broucek2
15. júl 2012

@maya30 myslím, že 7 cm špejle stačit bude

aduskatt
15. júl 2012

@maya30 myslim, ze to postaci..no, cierna gelovka veru dllllho schne.mne neuschla ani za tyzden:-ale dufam, ze to budes mat v poriadku, ved daj pozor, aby si sa neobtrela o to cierne 🙂

dadka212
15. júl 2012

@maya30 podla mňa uschne a bude držať ak nie opreš ju o nejaký strom/stlp 😀 a čierna gelovka mne neuschla nikdy...

pipka
15. júl 2012

@pristela zomrem z teba 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
15. júl 2012

@maya30 mne cierna gelovka tiez este nikdy neuschla 😅 😝 ale v zasade je to jedno, len to tam daj opatrne aby si nic nezaspinila a nerozmazala...a potom je to uz jedno 😀

maya30
15. júl 2012

@aduskatt
@dadka212 no mne sa páči ze sa blysti ako vylestená, len nechcem zapackat tortu....este som rozmyslala ci nepichnem do torty dve slamky a do toho tie spajdle, nebolo by to stabilnejsie, hm ? Je to pre dospelaka, tak by som ju radsej neopierala o stromceky a tak, lebo mi bolo prizvukovane, aby nebola detska 😕
A este nemam vyriesene zdobenie...rozmyslala som nad plamenmi ako na foto (motorka bude chopper) moze to byt pre dospelaka, nie je to prilis ?

aduskatt
15. júl 2012

@maya30 mne sa tie plamene takto pacia🙂

vecernicci
15. júl 2012

@miciatko v práci v pohodě, vzali mě tam, co jsem už dělala, pracovní dobu si můžu posunovat jak chci, jinak teď dělám od šesti do půl třetí, což je ideálka, ale až půjde v září prcek do školky, tak si to posunu od sedmi, abych ho mohla vozit do školky, práce mě baví, nikdo mě nehoní, prostě pohoda, kávu si taky dávám kdy chci 😀

pipka
15. júl 2012

@maya30 podla mna takto s tymi plamenmi by to bolo super a hore ta cierna leskla motorka 😎

aduskatt
15. júl 2012

@vecernicci tak to je super...a uz ti je lepsie, ci stale chora?.teda sa mi mari, ze si vcera pisala, ze nieco na teba leze

dada2007
15. júl 2012

@vecernicci tak to máš super 😉

levandulka3
15. júl 2012

@broucek2 nádhernáááá, len by ma zaujímalo aký veľký je ten kvetináč, nie je to na tortu málo? mám kamarátku čo má orchidee rada, chcela by som jej takú urobiť len neviem či by im to na veľkosť stačilo vždy si u mňa objednáva 3 kg tortu 😒

maya30
15. júl 2012

@aduskatt
@pipka super, dakujem, aspon nebude prezdobena a plamene vyrezem aj keby neviemco bolo 😀

jakelina
15. júl 2012

@broucek2 ještě jsem se chtěla zeptat, ta orchidej to se dělá každý ten lísteček na drátek a nebo jak?? Já jsem dělala jenom bez vykrajovačky a položila na dort, tak mi to nemuselo držet nějak moc u sebe. Díky

vecernicci
15. júl 2012

@maya30 na malování navrch používám obyčjný tekutý barvičky z drogerie a za chvilku jsou suchý a už nebarví 😉
@pristela tak ta baletka je fakt úúúúúžasná 😵
@aduskatt už je mi maličko líp, dneska mě chlapi nechali celý den ležet, jen jsem teda musela uvařit kynutý knedlíky s borůvkama, ty milujou všichni, jinak jsem se vypotila a je mi fakt líp, takže zítra do rachoty a odpolko péct korpusy na dortík co ho mám na středu 😀

vecernicci
15. júl 2012

@jakelina já mám taky jen tu vykrajovačku z floral sady, ale taky chci zkusit tu na stonku, kámoška ji po mě furt chce 😝

lamps
15. júl 2012

@ajka82 nič sa mi nezježilo 😀 len trošičku viac stenši okraje a keď zlepíš jednu vrstvu s druhou, tak si tie lupienky vypodkladaj kúskami servítka alebo papierovej kuchynskej utierky a nechaj ju tak vysušiť. Ja ju suším tak isto, ako túto šípovú ružu - na pohári s alobalom.

@mamina1978 - ešte som zabudla, najväčšia vykrajovačka, ktorú používam na tieto kvietky má priemer 9 cm 😅

mates22
15. júl 2012

@maya30 mě ta gelovka teda uschla asi tak za 14 dní, tak to ti asi moc nepomůže...teď jsem si koupila nějakou už s alkoholem, s tou to jde krásně a i se dá dát do hmoty, hmotu obarví na černo a ne na černozeleno 🙂 a ani se jí nedává moc. Tak hlavně aby se ti neumazal dort, až to tam budeš dávat a upozornit příjemce 🙂. S těma plamenama a chopperem to bude super

ajka82
15. júl 2012

@lamps aj som si myslela, ze este viac asi stensujes... dakujem 🙂 ...inac ja som ju obratila potom hore nohymi na flasticku od farby od sugarflair 😅 lebo mi tie listy stredne padali...

lamps
15. júl 2012

@ajka82 veď preto, aby nepadali ich podkladám papierovým obrúskami a stenšujem len špajdlou, ja to tými kosticami vôbec neviem, nejde mi to 😅

broucek2
15. júl 2012

@levandulka3 tato měla průměr 14 a 17 cm a je postupně tvarovaná od malého k velkému a celkem váží 2,4 kg. Paní ji chtěla pro 5 osob, takže větší by asi nesnědli. Navíc mám recept na klasický piškot a ten je celkem lehký.