Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
15. júl 2012

tak moja prva cokoladova, ale tie mantinely ma stvu, ze nie su ake som chcela

pralinka25
15. júl 2012

ahojte dievcata. idem si k vam po radu. ja uz som na tejto vasej teme uplne zavisla 😀 aj ked som zatial upiekla len jedinu marcipanovu tortu ale uz ani nedokazem necitat a hlavne nepozerat vase super vytvory.

chcem urobit futbalku. a chcem sa vas spytat ze ked ju potahujete tymi vyrezanymi 5 a 6 uholnikmi tak mate podtym este jednu vrstvu potahovky alebo to lepite priamo na tortu obmazanu kremom? rozmyslam ako by sa to potom krajalo ci by to neodpadavalo 😕

pristela
15. júl 2012

@aduskatt tie mantinely sa robia ale inak, vlastne tak ako to mas ale mas ich otocene rubom, neviem ci ma chapes 😅 prosto z predu torty to ma byt take hladke ake to mas dnu , ten "relief" ma byt ukryty vlastne dnu , ale musi byt fakt chutnaaaaa, by som si veru dala 😀 a este aj bez roboty 😀

lucula73
15. júl 2012

@pralinka25 musíš si najprv na tenučko potiahnuť tú loptu a na to potom lepíš tie uholníky 😉
nech sa darí..... 🙂

dm1
15. júl 2012

@pralinka25 ja potahujem pod uholniky ale veeelmi na tenko len aby to malo na com drzat a nepresvital krem

aduskatt
15. júl 2012

@pristela ak si citala vyssie, mohla si sa docitat, ze sa mi roztrhol sacok s cokoladou, vyzeralo by to tak, ako hovoris, ale bohuzial mi cokolada zaliala nachystane obdlzniky, tak som to musela takto, ked som chcela dve farby☹(

aduskatt
15. júl 2012

@pristela ale dakujem za pomoc.......vedela som to, co pises, ale nevedela som si inak poradit☹.ale aspon som nasla lepsi sposob, ako sacok🙂) kedze som sa chcela poistit, ze sa mi uz nerotrhne, tak tu bielu som davala striekackou.a nabuduce budem tak robit aj hnedu🙂

aduskatt
15. júl 2012

jaaaaj a este pridavam info.korpus piskota cokoladova si skoricou a krem parizska slahacka 🙂 a hore mix ovocia

eliska22
15. júl 2012

@miciatko pekné autíčko, ja som robila pár 3D áut a už som si povedala, že nikdy a neberiem už objednávky na autá, lebo nikdy nie som spokojná s výsledkom a tie nervy ....nie som technický typ, takže tak 😅

pralinka25
15. júl 2012

@lucula73 @dm1 dakujem za radu 🙂

eliska22
15. júl 2012

@daducha už mi tu tie tvoje tortičky chýbali, krásne všetky tri 😵 😵 😵

aduskatt
15. júl 2012

a dnes na veceru zbytok parizskej slahacky🙂)))toto mam z celeho dna najradseeeeej🙂

dm1
15. júl 2012

@aduskatt mohla si nechat coko stuhnut, zlupnut dole a urobit znova mne sa casto pokazia mantinely a robim stale dokola 😝

dm1
15. júl 2012

kocky tak nakoniec az 3 tyzdne bez pecenia supeeer to bude oddych jednej som mala robit za 2 tyzdne 2 torticky a ze jej ich chce velmi upiect mama tak som rada to bude vegeeeeet 😎

dm1
15. júl 2012

@vecernicci hviezdicky som kupila a ano tie malicke ako su aj hviezdicky dakujeeeem 😵

eliska22
15. júl 2012

@dm1 krásne a za tie postavičky svadobné si si vypýtala 1200 kč 😀 😀 😀 lebo tvoje sú n. 1 😵 😵 😵

aduskatt
15. júl 2012

@dm1 a preco ma to nenapadlo?....lebo mam dnes piatok trinasteho🙂).dakujeeeeeeeeeeeeem, nabuduce budem vediet...........ale to sa mi uz nestane, lebo nebudem robit sackom, ale ostanem pri striekacke🙂

dm1
15. júl 2012

@daducha ta vcielkova je uplne uzasna uz som ju obdivovala na FB a s dovolenim ukladam 😵

eliska22
15. júl 2012

@pristela krásna baletka a teda máš môj obdiv, že píšeš priamo na tortu, mne by sa tak ruka triasla, že až 😝

pristela
15. júl 2012

@daducha aj ja tu nad nou slintam a tiez som si ju uložila 😵 😵

dm1
15. júl 2012

@aduskatt to je jedina vyhoda na coko pokazi sa roztopis znova 😉

dm1
15. júl 2012

@eliska22 ak myslis ako za celu tortu tak si sa aj celkom trafila 😀

aduskatt
15. júl 2012

@dm1 no jo🙂)este budem asi vela topit, s cokoladou sa len ucim...........ale fakt, ze v tom rozculeni a nas*atosti ma voooobec nenapadlo to roztopit..........

rapunzel1
15. júl 2012

takže ten môj výtvor red velvet hotový, pre budúcnosť viem, že vrch korpusu mám skrojiť, aby som mala rovnaké pláty, ale ani nestihol veľmi stuhnúť, všetci sa s ním momentálne statne napchávajú 🙂

broucek2
15. júl 2012

@vecernicci tuto nemám, mám jednoduchou kovovou a zbytek dělám ručně

broucek2
15. júl 2012

@vecernicci podobnou má zuzka124, tak se zeptej jí. Já žilkuji

dm1
15. júl 2012

@pristela a ostatne kocky ja by som eventualne kludne tie orchidky mohla ukazat na stretku ako dat dokopy len pri mojom stasti sa mi to tam asi rozpadne od tremy 😝

broucek2
15. júl 2012

@jakelina ještě ti ji můžu koupit a poslat až budeš chtít

eliska22
15. júl 2012

pridávam tortu v reze, konečne nejakú takú foto mám 😀 som niesla tortu na návštevu, tak som si to odfotila 😉
to sediace v tom šedom tričku je moja Eliška 🙂 kamoška robila jablkovú tortu, tak sme mali tortovú bombu 😀 😀 😀

eliska22
15. júl 2012

a ozaj ten smartflex mi nejde tak natenko vyvaľkať, mmf som robila tenšie, toto je také tuhé, mne to proste nejde 😖