Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
16. júl 2012

@lucula73 no neviem ako ostatné ja si myslím že to ucho je z punčoviny, na oko je kúsok bielej poťahovky resp. by si mohla s belobou namaľovať a a ja si myslím že klasika úňpoťah a hnedá do toho 😉

vlada111
16. júl 2012

@artepf a načo si sa tým toľko trápila, to ona nech sa teraz trápi koza sprostá. Nemá šajnu o cenách a hneď ohŕňa nos. Ale som veľmi rada, že ťa takto podporili iní rodičia a taj jej treba 😝

vlada111
16. júl 2012

@dm1 a ty si si ich už nekupovala? Mne sa zdalo, že raz si ich kupovala cez CZ mimibazar, lebo som sa čudovala na čo to je. JA som si to teraz kupovala cez Čechy, resp. kamoška mi to tam kúpila. No ale veru jeden z tých piatich je krivý, ani neviem, či mi to vytlačí ☹

mishulle
16. júl 2012

@zdenallicka zkus kouknout na stranku beremese.cz do ispirace dort

anibas
16. júl 2012

súhlasím aj so swap-íkom 😉 😉 😉

vlada111
16. júl 2012

@lucula73 to by malo byť v pohode. Vyrežeš si korpusy, naplníš a potom dotvaruješ punčovinou. Na oku sa mi zdá kúsok bielej hmoty.

mariann2
16. júl 2012

kočky toľko píšete, že nemám šancu vás prečítať
@simasa poprosím zapísať do zoznamu na stretko, rozhodla som sa teda, že pôjdem a veľmi sa teším
@anibas ty teda cestuješ z Košíc tým spojom, čo si mi písala? môžem sa k tebe v Poprade potom pripojiť?

lucinka
16. júl 2012

ďakujem za všetky liky... a potrebujem poradiť... mám robiť tortu pre chalana budúceho kaderníka k 18-tke... našla som túto... poraďte z čoho urobiť tie ozdoby zapichané do torty? dá sa to niekde kúpiť? lebo vôbec netuším z čoho to je...

mamina1978
16. júl 2012

Foto z internetu.........
Kazda z nas si moze urobit vysnivanu postavu 😉 😀 😀 😀

mamina1978
16. júl 2012

Foto z internetu....................

Baby a na tejto som sa nasmiala 😉 😀 😀 😀 😀 Je perfektna, ze praska mu aj kosela, tak mala byt ta nevesta trosku tlstejsia, ci ???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sisix
16. júl 2012

ahoj, kdo delal dortik pro milovnika basketu, mate rady jak na dortik? Pripadne ispirace. Dekuji

lucula73
16. júl 2012

@vlada111 to mi je jasné...ale to ucho enviem ako.....ono to tam vyzerá byť spolu robené,ale neviem ak...lebo ak ho vyrežem a prilepím k hlave,to bude vidno 😒

mariann2
16. júl 2012

@lucula73 ja vždy ucho iba vyrežem a vopchám do dierky, ktorú urobím koňovi v hlave, kuk http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=32380... http://www.facebook.com/media/set/?set=a.238790...

anibas
16. júl 2012

@mariann2 jasnačka - teším sa
pre mňa je tento spoj najlepší - musím o 5:33 z V. šariša do Kysaku a tak do Trenčína - ešte sa dohodneme či I. alebo II. trieda - cenový rozdiel cca 6€ - čiže pre mňa aj II. by bola dobrá 😉

mariann2
16. júl 2012

@anibas v pohode, ja sa prispôsobím, aj ll. trieda stačí. a to budeme mať aj miestenky, či? pýtam sa ako blbec, ale ja v cestovaní vlakom nie som zbehlá, len ak áno tak by sme si to mali rezervovať nejako spolu, aby sme mohli byť pri sebe, či bez miestenky? veď dohodneme neskôr, teším sa na vás

mariann2
16. júl 2012

kočky, nemáte inšpirácie na krstinovú tortu s BOCIANOM?????

lucula73
16. júl 2012

@mariann2 krásne,keby si bola bližšie,tak ich pošlem ku tebe........mala som im hneď povedať,že koňa robiť nebudem 😠
a prosím ťa,čo asi váži taká konská hlava?a tú hrivu si ako robila?
a tak bolo plnka raz či dva krát?aby to enbolo zas moc vysoké
vďaka

simasa
16. júl 2012
anibas
16. júl 2012

@mariann2 dohodneme určite - ešte sa povypytujem železničiarov 😀 😀 bociany kuk moj FB - cca 3x

lucula73
16. júl 2012

@mariann2 a ešte jjedna otázočka ak možem....tú hnedú farbu si ako dosiahla?
jja mám hnedú gelovku ale nikdy z nej tmavá hnedá nie je.....

simasa
16. júl 2012

@eliska22 Tak na Tvojom manzelovi som sa fakt schuti zasmiala 😀

maya30
16. júl 2012

ahojte, pridavam dnesnu pre mojho lego-maniaka 🙂 inspiracia z netu 😉

maya30
16. júl 2012

@vecernicci ta motorkova co si davala link je neskutocna, ale obavam sa ze este nie som v tomto leveli 😉 😀 na to malovanie by som si netrufla, uz len to mi dava zabrat ako mam vytienovat tie plamene, ci nasucho praskovou alebo aj s vodou, takze toto - kdezeeee 😎
A ako sa vola ten obchod kde kupujes tie obyc. farby ? Tu maju siroko-daleko len zakladne farby (asi 4 😀 )

huxy
16. júl 2012

@maya30 to je krása.určite veľká babračka,že?

maya30
16. júl 2012

@huxy co by clovek nespravil pre dieta, vsakze ? 😉 ale nie, len tie stupliky boli pracne, lebo som ich vykrajovala po jednom, rucne...ale nabuduce si spravim formicku z tavnej pistole a pojde to rychlejsie 🙂

mariann2
16. júl 2012

@lucula73 vážila každá / robila som ich asi 5-6?/ od 3,5 - 4kg, 3x korpus, 2x krém, farbené je to kakaom, tým tmavým z lidlu, rozriedeným v alkohole, hrivu som robila kadejak, s extruderom, rezankovačom, naposledy som len narezala prúžky hmoty a lepila, nyšla som si kreslenú siluetu konskej hlavy v googli, podľa toho vystrihla šablónu a vyrezávala korpusy, nie je to vobec zložité, keby niečo, pýtaj sa

mariann2
16. júl 2012

@anibas viem, že niekto robil bociany, len som si nevedela spomenúť kto, takže si to bola ty 🙂 idem pozrieť

simasa
16. júl 2012

@vecernicci @florentina @jakelina @dm1 @aduskatt @anibas @eliska22 @dadka212 @mariann2 @ajka82 @pipka @dada2007 @pristela @mia114 @evvina
Babulky, takze suhlasim s navrhom ohladom swapu. Ak niektora nahodou nevie a nezachytila to tu, tak ide o taky "bartrovy obchod" 😀 Vyrobite nieco vlastnorucne (pri tychto stretkach najcastejsie z marcipanu, ale nemusi byt) a dame to ako keby do "banku" a potom losujeme. Cize kazdy dostane jeden vytvor - aky si vylosuje. Aj ked ja mam teda fakt dilemu, ze co uz len ja mozem vyrobit. Asi donesiem pohar zavarenych uhoriek 😀 😀 A dopredu si objednavam swap od pristely (celkom nesebecky hahaaa)
A kto sa teda ujme tych menoviek? Asi by sme tej dobrej dusi mali vsetky poslat svoje krstne mena...
Danka a Ty si sa este nevyjadrila k tomu predvadzaniu s cokoladou. Moze to byt? Urobim ja nejaku hranatu tortu a Ty to vyzdobis?

jakelina
16. júl 2012

@simasa objednám, ještě chtěla larah tu posuvnou formu, tak čekám až se ozve jakou chce.

anibas
16. júl 2012

@simasa môžem aj ja urobiť menovky - a o tom swap - e som tiež rozmýšľala o Pristele 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 že to bude pecka !!!!