Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
16. júl 2012

@dm1 tohle u nás mají taky 😉 tak mají ty, co dávala odkaz @jakelina, ale levnější 🙂
@jakelina tak to máš dobrý, že hledají něco k jídlu jen dvě minuty, manža chodí už ze zvyku koukat, co tam přibylo, i když jsem tam nic nedala a otevře a čučí, pak ji zavře, jde pryč a za dvacet minut znova 😀 😀 😝 a kluci už to taky odkoukali 😝

vecernicci
16. júl 2012

@jakelina u nás mají ty posuvné formy v domácích potřebách, kulatou za 119 a hranatou za 149

vecernicci
16. júl 2012

@maya30 normálně v drogerii, ani nevím jak se jmenuje, taková ta klasika jak za komunistů, tak já ti když tak nakoupím kolik budeš chtít a přivezu na srazík 😉

vecernicci
16. júl 2012

@pristela kdybys chtěla něco co má ta pomposo, co mají i vietnamci, tak stačí říct, já pojedu s @florentinou, teda jestli mě vyzvedne, tak můžu přivézt 😉

vecernicci
16. júl 2012

koukám, že jsem se dostala na chvíli k pc a píšu si tady jen já dama
holky, já trubka vzala na září 40 čtvercových minidortiček a k tomu dva patrový svatební ve stejným stylu, asi si na to vezmu dovču 😝 ale asi si objednám hotovou hmotu, která já dobrá i chuťově i na potahování? A to po mně paní chtěla ještě svatební koláče, tak to jsem jí poslala do cukrárny 😝

jakelina
16. júl 2012

@vecernicci fakt, tak teď záleží jestli bys to holkám koupila u vás a přivezla. Nechci tě do toho nijak nutit, jenom se ptám. Jinak já to klidně objednám, tady u nás je nemají. 😖
Já jsem se nabídla, že jim to koupím a přivezu, měli by to od vás z obchodu levnější. Záleží na tobě. Měla by jsi s tím práci, musela bys pro to zajít.

bzucinka2
16. júl 2012

@simasa ja na stretko sice nejdem, ale j aberiem medovnicek od dm 🙂 dajte ma do poradia 😀
@maya30 v tete droberii u nas maju dost super vyber tych obycajnych praskovych 🙂
@mariann2

aduskatt
16. júl 2012

@vecernicci na potahovanie je pre mna naj Smartflex

pristela
16. júl 2012

@vecernicci
@jakelina holky ja ten u nich brúzdala a nic mi nepadlo do oka, takze ste oslobodenéééééé 😀

vecernicci
16. júl 2012

@jakelina já mám ten obchod cestou z práce do školky, takže to není problém 😉 akorát u nás nemají ještě to posuvný srdce, až bude, tak do něj jdu taky 😀 mám absťák, hned zítra si musím něco koupit, dneska jsem to nestihla 😝

mates22
16. júl 2012

@vecernicci no u mě smartflex taky jednička, figurky schnou rychle, potahuje se dobře, barvitelnost ucházející........ale jako chu´tově je to prostě fondánová hmota no, takové to hodně sladké s umělou příchutí co si vybereš, já beru třešeň, dětem chutná a dospělí to u nás nejedí 🙂

jakelina
16. júl 2012

@vecernicci tak pokud budou mít tady ten ráfek, tak ho vem pro simasa a já objednám ten zbytek, však to nějak pak rozdělíme až tam budeme. http://cukrarske-pomucky.cz/forma-na-dort-rafek... ať ho zbytečně neobjednám. Ještě se hlásila marianna, že chce nějakou tu posuvnou formu, ale nenapsala mi zatím jakou.

A pro DM1 jestli koupíš ty kulaté tři vypichovače, tam mi napiš, ať je neobjednám. 😉

vecernicci
16. júl 2012

@jakelina zítra po práci tam zajedu, dneska jsem musela na pracák a na pojošťovnu a to už mi volali, že už jsou u nás domluvit se na dort, takže fakt nestíhačky, zítra to tam proberu a dám vědět, co mají 😉

jakelina
16. júl 2012

Holky tak pokud večernice koupí ty posuvné formy levněji u nic v obchodě, tak vám je přiveze ona a já objednám ten zbytek co kdo chtěl. 😉

jakelina
16. júl 2012

@vecernicci dobře, však je ještě čas. Já mám zprávy s tím kdo co chce v IP, tak to potom nějak domluvíme, kdo co chce a co ty seženeš.

dm1
16. júl 2012

@vecernicci juj super a mohla by si mi to prosim ta kupit a doniest? teda dufam ze ides 😅

ajka82
16. júl 2012

baby prosim poradte mi...k tomu rafaelo kremu je co lepsie, piskota biela, alebo kakaovy korpus? kujeeem

a @vecernicci vsetko najlepsie 🙂

maya30
16. júl 2012

@vecernicci ja nejdem na stretko ☹ ale nevadi, snad niekde mimo nasho mesta zozeniem, aj tak dakujem 🙂

@bzucinka2 ja som sa uz pytala u nas v teta drogerii, ale tu nemaju ziadne...no zapadakov, co ti poviem 🙄

mamina1978
16. júl 2012

@ajka82 Ja ho idem zajtra tiez zase robi uz po 7 krat 😉t , tento krat na moju prvu objednavku. Ja som ho robila vzdy s bielou piskotou. Tak to vyzera aspon podobne ako rafaelo gulky, tie su tiez blede 😉 🙂

sisix
16. júl 2012

@vecernicci ja nedam dopustit na formix. Je chutny a paradne se potahuje- Chtela jsem zkusit smartflex, ale pani co si od ni beru potahovku, nedoporucila. Jeji slova:Co se týče hmot, mám vyzkoušené obě, ale raději mám Formix, přijde mi o něco tvárnější, Smartflex je na můj vkus příliš tuhý a přijde mi, že i každá dodávka je jiná (barvově a někdy i chuťově).
Tak nevim, ja si ho nakonec nevzala.

janula.h
16. júl 2012

@ajka82 ja som mala teraz aj tmavý aj svetlý ale možno viac iba tmavý ide

broucek2
16. júl 2012

@vecernicci určitě, jen doporučuji, aby jsi si vybrala přesně kterou chceš, mají různé velikosti http://www.dortisimo.cz/eshop/39--silikonove-fo...

mia114
16. júl 2012

@mariann2 ja som robila takuto s bocianom.

mia114
16. júl 2012

ahojte babulky, mam chvilocku cas tak si trosku precitam co ste poisali, Na stretko sa uz tesim, citala som ze nieco mame vyrobit, a ako z hocicoho? alebo z marcipanu?ale vobec neviem co by som spravila 😅 snad daco vymyslim 😅
ja peciem len dve torticky tento tyzden, vlastne za cele leto 😅 😀 mam dovolenku, a poviem vam ze som si normalne odpocinula ked nepeciem torty, ale zase ked kukam vase prace tak by som hned daco upiekla 😀

vecernicci
16. júl 2012

@dm1 jasně, řekni co chceš a já tam mrknu 😉
@ajka82 díky moc, už jsem stará hucula, jak říkají chlapi u nás 😀 😀 😀
@maya30 tak by ti to mohla některá z holek poslat u vás poštou, když tak to přivezu a ještě se když tak domluvíme
@broucek2 a kterou bys mi doporučila velikost, já se v tom nevyznám, aby byla jako opravdová,žádná mrňka 😉

marci2305
16. júl 2012

Ahojte babulky...Dlho som tu nebola, nemám vôbec čas...Teraz idem piesť po dlhej dobe tortičku...A potrebujem poradiť. Holka chce 2-poschodovú tortu a vrch má byť plnka tiramisu s piškótami a korpus máčany v káve....Robili ste niektorá takú plnku? Ďakujem všetkým vopred za rady..

mia114
16. júl 2012

baby, nemate nejaku inspiraciu na tortu s kosatkou?neviem nic zaujmave najist 😅

marci2305
16. júl 2012

@mariann2 Ja som robila takéhoto...🙂

jakelina
16. júl 2012

@vecernicci pokud si zapamatuješ ceny, tak nám zítra napiš, co tam mají za novinky a za kolik. Třeba bych taky něco strááááááááááááášně potřebovala. 😀 😀 😀

marci2305
16. júl 2012