• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@marci2305 mne sa zda, ze @lusil2005 robila nieco take s piskotami a potahovala to...skus jej napisat.
17. júl 2012 o 07:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela a ja idem o 2týždne do Martináááááááááá..........a ak dobre čítam, to je v Martine, tak ti tam môžem niečo kúpiť a ušetríš aj tých 3,5 :wink:
17. júl 2012 o 07:22  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :wink: kamoska by potrebovala recept na makovo- nugatovu tortu, mate niektora?dakujem
17. júl 2012 o 07:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 vsak ked budes chciet, pozriem ti u nas ci maju teraz, lebo to dostavaju z casu na cas tovar a kupila by som ti a poslala... :wink:
17. júl 2012 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
poradí mi niekto?už dávnejšie som kúpila dve formy na pečenie,jednu klasickú okrúhlu s odnímateľným spodkom a k tomu bola jedna v tvare srdca,ale bez spodku.no a chcela som spraviť do toho korpus,no neviem ako to podložiť niečím,a čím,aby mi cesto z toho nevytieklo.
17. júl 2012 o 08:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela vcera som presla vsetky obchody a niekde som videla aj za 38a postovne uz neviem kolko bolo, ale teraz neviem kde, ja som hladala mensie balenie... :unamused:
17. júl 2012 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@huxy ja rafiky obalim alobalom a nevyteka mi to vobec...
17. júl 2012 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@huxy ja tiez pre istotu obalim spodok do alobalu a dam na spodok klasika papier na pecenie
17. júl 2012 o 08:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bzucinka2
@dm1 ďakujem žienky :slight_smile:
17. júl 2012 o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marci2305 já jsem dělala nepečenou dvouposchoďovou - piškoty se šlehačkou a ovocem a dobrý - vršek teda byl samo na podložce a stál na výztuhách, ale potáhnout to šlo, hůř teda než klasický korpus, trochu se to jakoby celé hýbe a navíc to byly ty šílený vedra, ale šlo to, takže předpokládám, že u tiramisu to bude hodně podobné
17. júl 2012 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela prosim ta, ked si robila tu krabicu s vrchnakom a medzi to kvety, tak ten vrchnak bol co? len korpus obaleny v potahovke? ci aj plneny? alebo len oplatky zlepene? a ako to tam drzalo, teda ako si to tam prichytila? dakujem :grinning:
fiha, kolko otazok... :wink:
17. júl 2012 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, chtěla bych vás poprosit o zkušenosti s čokotransferem. Jak folie skladovat? Nedávno tu jedna z vás psala, že než folie donesla domů z obchodu, tak se jí roztekly :frowning2: Tak nevím, jestli to mám dát do ledničky nebo nechat ve špajzce při pokojové teplotě? :unamused: :sweat_smile:
17. júl 2012 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...
17. júl 2012 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@teodorie tak ja si ji nechala poslat postou. Mam ji v komore, kde je v lete dost teplo a drzi.
17. júl 2012 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
s poťahovanými tortičkami len začínam... cez víkend som robila moju prvú :slight_smile: (a celkom sa vydarila) ... čím lepíte kvetinky na tortu? :slight_smile:
17. júl 2012 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@risolino vodou lepím
17. júl 2012 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@huxy ja nedávam už papier na pečenie iba alobal
17. júl 2012 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@risolino vodou a nebo jedlým lepidlem.
17. júl 2012 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@teodorie já je mám normálně v krabici s udělátkama na dorty v obýváku a v pohodě- i teď co jsme měli doma osmadvacet přežily folie bez úhony
17. júl 2012 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
17. júl 2012 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@teodorie ja to mám normálne v krabici s ostatnými doplnkami a bola som teraz schválne pozrieť a sú v pohode neroztečené :slight_smile:
17. júl 2012 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mates22 Ďakujem za infošku... :wink: Som veľmi rada, že to ide. Vyskúšam a dám vedieť. :slight_smile:
17. júl 2012 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dada2007 cicuska som to uz objednala, chcela som to na tento vikendos uz , idem skusit smartlex, som straaasne zvedava :grinning:

@bzucinka2 :grinning: :grinning: aj ja som prechadzala vsetky a nasla som aj ten za 38 ale bol len mandlovy a postovne tam bolo vyse 5€, takze to spolu vychadzalo tak isto :sweat_smile: len som nechcela mandlovy :sweat_smile: ale mooc dakujem

@bzucinka2 vrchnak, raz to bola len samotna potahovka vytvrdnuta a pak to bol len cisty korpus bez plnenia, prichytavam to na špajdle zapichnem do rohov a do stredu davam kusky korpusu aby to bolo take na sikmo otvorene
17. júl 2012 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mariann2 preto som sa pytala, mne ta rastlinna vooooobec nechuti.....dakujem za odpoved.tak sa asi vzdam zeesanu a budem nadalej verna samovyrobe:slight_smile:
17. júl 2012 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcence poradite mi prosim? aku tortu by ste urobili pre deti, ktore budu mat chlapcek 4 roky, dievcatko 7 rokov, dalsie dievcatko 10 a dalsie 13 rokov, nieco neutralne mozno, vobec neviem :confused:
17. júl 2012 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@risolino voda, jedle lepidlo, biely alkohol
@huxy rafik podlozim alobalom a spodok zvonka vyhnem dohora a pritlacim k forme:slight_smile:
17. júl 2012 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka to je dost siroky vekovy zaber, kazde dieta uplne ine zaujmy.....idem sa skusit zamysliet
17. júl 2012 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@risolino trochou vody. Mám i potravinářské lepidlo, ale to jsem ještě nepoužila
17. júl 2012 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt to ano, to je vlastne rodina, moj syn a moje krstnata :wink:
oni sa potesia hocicomu, rozmslala som nad @dadka212 husenickou alebo nieco podobne :wink:
17. júl 2012 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@teodorie mně i přes ta parna vydržely fólie normálně ve sskříni a to míváme doma i přes 30 st.. Samozřejmě, když je něčím setřu, tak nevydrží, ale jinak pohoda.
17. júl 2012 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok