Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
18. júl 2012

@ajka82 no je tam maslo, slahacka nie.ale neviem, co tam urobi to kondenzovane mlieko..........ak by to bola torta pre nas doma, by som to mozno skusila, ale pre zakaznika by som sa asi bala.a preto, ak niekto ma skusenost, prosim povedzte aj naaaam🙂

ajka82
18. júl 2012

@aduskatt sak to , ze ja nepoznam ako sa sprava salko pod potahom... ked robim karamelove, tak zo slahacky a paleneho cukru... a je to len pre domacich... ale aj tak som zvedava...

ajka82
18. júl 2012

@aduskatt ak si dobre pamatam na jednych muffinach sme mali dzem pod ozdobami, a na druhy den bol mierne roztopeny-taky slizsky...

aduskatt
18. júl 2012

@ajka82 dikyyy, tak idem svoju obvyklu klasiku chystat.............akurat som supla posledny kurpus do rury, peciem od jedenastej

ajka82
18. júl 2012

@aduskatt ja to mam tento vikend rozkuskovane... ta dnes bude zajtra rozkrajana a potom, ked dojdem domov vo strvtok vecer, tak chystam na piatok-vecer, sobota rano a nedela poobede 😉

aduskatt
18. júl 2012

@ajka82 aj ja by som mala, nebyt toho, ze v piatok rano ideme na cely vik prec, takze zajtra vecer odovzdavam jednu a v piatok rano o deviatej dve................a samozrejme o dvoch z tych troch som sa dozvedela na poslednu chvilu...........🙂 nebyt toho vikendu, tiez stiham, lebo jedna oslava bude v sobotu a dve v nedelu, ale co uz🙂 dali sme sa na boj, tak bojujme🙂

simasa
18. júl 2012

@jakelina Izby: 1x5, 2x4, 1x3, 2x2

petjka
18. júl 2012

ahojte, zajtra sa chystam robit tortu muzovi na narodeniny, s marcipanom som este nikdy nerobila, viete mi prosim poradit ako vyrobim marcipan? tortu chcem obalit marcipanom, na nete som pozrela ako to nie je problem, ale chcem este vediet, ci ho mozem polozit na krem, ci sa tym marcipan nejak neposkodi. Dakujeeem 🙂 a kocky ak ste niektora z KE, kde kupim potravinarsku farbu? na zafarbenie marcipanu. Dakujem dakujem dakujem 🙂)

aduskatt
18. júl 2012

@petjka marcipan mozes polozit na krem, kde je vela masla, ziadny tvaroh a slahacka...........najlepsie vymiesat maslo s cukrom a odrezkami z korpusu, urobit z toho hladku kasu a tym obtriet tortu

itka79
18. júl 2012

žienky aké stretko to tu spominate?väčšinou mám všetky stretká obkukané kde čo ako-a teraz som mino-niekde aj na noc ? 😅

aduskatt
18. júl 2012

@itka79 to sme si tu tak zbuchali same na kolene ako sa hovori🙂

petjka
18. júl 2012

@aduskatt dakujem krasne za radu

aduskatt
18. júl 2012

@petjka nemas za co, nech sa dari🙂

itka79
18. júl 2012

jááj preto🙂
ked som ešte len včera tu začala pozerať🙂
a to kde máte?už máte plno? ja maniak stretkový🙂
či idte vy čo sa odtiaľto poznáte?ja sa zas nechcem vtierať hi-hi 🙂

simasa
18. júl 2012

@itka79 22. az 23. septembra, ubytovanie tu: http://www.ubytko.sk/chata-pre-20-osob-horne-po... ale cena za ubytovanie je 12 eur/osoba/noc - kvoli tomu, ze ideme iba na jednu noc. Zaciname prvy den o 12.00 hod. a koncime druhy den o tej istej hodine.

mamina1978
18. júl 2012

Moja prva torticka na objednavku je prave odovzdana....... 🙂 Tak som sa bala, ci sa bude pacit a myslim, ze podla vyrazu tvare sa im aj pacila. Vo vnutry bol bledy korpus a plna rafaelo s nektarinkami. 😉

itka79
18. júl 2012

@simasa -juuuuj akurát vtedy manžel ide tiež na akciu na noc z práce-koľko máte voľných miest? neviem či sa mi niektorá babka podujme strážiť deti na noc🙂mám dvojročného pišťoka-ktorý potrebuje mna al.muža:-)
cena neni zlá-ved chatka je suprová ...

ajka82
18. júl 2012

@mamina1978 zdeni, ty si taka kamoska s rafaelo kremom, davas aj pod potah? skusala si?

mamina1978
18. júl 2012

@ajka82 nie neskusala, a ani skusat radsej nebudem 😉 🙂 bala by som sa , je tam mlieko v pudingu a k tomu to salko. Ja by som to v ziadnom pripade neriskovala 🙂 😉

ajka82
18. júl 2012

@mamina1978 kujem, lebo puding s maslom este v pohode, len neviem ako je na tom salko...

aduskatt
18. júl 2012

@mamina1978 mlieko v pudingu nevadi, to je v pohode, ja som skor zvedava, co na to Salko🙂

aduskatt
18. júl 2012

sa mi po jeden a pol tyzdni vracia domov dnes potomok, sa tesiiiim🙂) a v piatok ide zasa na dva tyzdne do haaaja, sa tesim tiez, xixi

mamina1978
18. júl 2012

@ajka82 Salko samotne s maslom myslim baby tiez skusali a puding s maslom tiez niektore .........ale v rafaele mas salko, puding a maslo v tretinovych dieloch a nie v polovicnych. Takze ja by som to isto neriskovala . 😉 🙂

vecernicci
18. júl 2012

@broucek2 jéé jasně, času dost, pak mi pošli č.ú. a částku i s poštovným,, ju? A véééééliké díky, jsi moc hodná 😵 😵 😵

aduskatt
18. júl 2012

ledva som to dopisla a decko pribehlo🙂) ze konecne doma🙂

ajka82
18. júl 2012

@mamina1978 asi nuz nebudem mat dilemu ci to skusit dat pod potah, lebo vzdy ked idem okolo toho tak vyjedam 😀
take mozem

mamina1978
18. júl 2012

@ajka82 Ta torticka , co som dnes robila na objednavku , tak v tej bolo rafaelo. A ja viem , ze mi ta jedna davka, ale uplne presne vystaci do tej 26cm. Taaaaaaaak som sa musela ovladat, aby mi vystacilo som si dovolila vyutierat pprstikmi zvysky v miske. Ohhhhh bola to fajnotka 😵 😵 😵 😉

aduskatt
18. júl 2012

@mamina1978 jaaaaaaaaaaaaj🙂)) musim niekoho nahovorit na ten krem🙂)

bambula1307
18. júl 2012

@mamina1978 Zdenka sikovna si velice ,krasna torticka 😉 😎

lokalistin
18. júl 2012

ahojte 2 tyzdne som tu nebola a napisali ste vyse 100 stran tak mi bude asi chvilu trvat kym sa k vam docitam, ale chcela by som vas poprosit o inspiracie pre 18-nast rocneho chalana prsia,zadky zenske nerobim tak co okrem toho by bolo vhodne -nieco vtipne-nic o nom neviem?.Dakujem