Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
18. júl 2012

@pristela forma ma na vysku skoro 9 cm, tieto torty nepotiahnute maju cez 7

aduskatt
18. júl 2012

@pristela xixi, nemam to nizke, ty to mas vysoke🙂))

lokalistin
18. júl 2012

ja som mala dovolenku na SR a robila som len jednu spolocnu so segrou pre nasho 13-nast rocneho synovca foto si mozte kuk tu: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3950083... a este tu : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3950089... dostal len tortu s dresom,ze ten si nemozme dovolit lebo je drahy tak bol taky trosku smutny a ked sme mu dali ten ozajstny dres tak stratil rec a skoro mu oci vypadli. Je to nas velky futbalista

mamina1978
18. júl 2012

@janula.h jezisi....ta tvoja muchotravka je tak naaaadherna. Ja milujem detske torticky....ukladam 😵 😵 😵 😵

janula.h
18. júl 2012

@mamina1978 ĎAKUJEEEEEM 🙂 veľmi pekne a najviac ma teší že baba čo si pre ňu prišla až zhíkla 😀 to je pre mňa veľká česť 🙂

pristela
18. júl 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 😀
no moje najnizsie maju 10cm 😀 😀 😀 ale napad dobryyy

sisix
18. júl 2012

kdyz sme u tech lednic a dortu. Rikali jste, ze proti roseni dortu pomaha hodit pres ne krabice a jeste neco lze poupravit aby mi to nevlhlo. Mam dve lednice. MAm z te, kde mam dorty dat pryc zeleninu? Muze napomahat tvoreni vlhka? Diky

mamina1978
18. júl 2012

@janula.h ja by som zhikla urcite tiez..... 😵 😵 😵 😵 Ako si ju robila prosim....... gulatu a na to akoby futbalku , ci ako.....????? 😕

aduskatt
18. júl 2012

zakazka ze" ty robis take krasne torty pre deti, tak mi nejaku sprav, zelenu" 🙂) no podarene🙂 a mam nad cim dumat

aduskatt
18. júl 2012

@sisix daj za tortu bavlnenu utierku, ta pohlti vlhkost🙂

aduskatt
18. júl 2012

@pristela ja sa k tomu mozno raz tiez dopracujem, ked nebudem mat zakazky, ze do 20 eur🙂

sisix
18. júl 2012

@aduskatt dobry napad,dik

aduskatt
18. júl 2012

@sisix rado sa stalo, mna to zatial nesklamalo 🙂

lamps
18. júl 2012

ach dievčence, ja len žasnem nad hlúposťou a ani neviem ako to nazvať ... niektorých ľudí, dostala som dnes otázku, že Aťa vedela by si spraviť takúto tortu? a priložená foto. No ja sa tú fotku sem ani neodvažim dať - len ju stručne opíšem - torta v tvare záchodovej misy, v nej nacikané a nakakané a niečo aj vedľa misy. No hnus. Môj Filipko, keď to zbadal až mu ostalo zle a mne tiež. Odpísala som, že nechutné torty nerobím a odpoveď bola, že ale torta bola chutná (vraj ju koštovali), karamelovo-čokoládovo-oriešková a veľké MŇAM. Som divná len ja? Ja mám dosť často pocit, že som tu z inej planéty a jednoducho na túto zem ani napatrím ☹

aduskatt
18. júl 2012

@lamps podobnu som videla a dvihol sa mi zaludok.este aj muchy tam boli.humus najvacsi............

janula.h
18. júl 2012

@mamina1978 no robila som 2 X korpus v hrnci a 1 x korpus v miske a vrch som dotvarovala punčovinou🙂 keď som naplnila orezala som do žiadaného tvaru a najprv som potiahla spodok potom vrch a šup potom prepichla durchom durch 😀 nič ťažké fakt zdobenie cca 1 hoďka

janula.h
18. júl 2012

@lamps nieeee moja to im pozri dozadu na hlavu určite niekde bude zips 😀 kašli na nich 😉

dm1
18. júl 2012

@simasa s cokoladou to mas strasne na cakacku. vylejem coko a zase cakam kym ztuhne takze kludne sa mozem s niekym striedat. ale rada by som bola aby sa to neprekryvalo. lebo v TN ked som predvadzala to bolo subezne a ja som nic nevidela :(

livia76
18. júl 2012

..mamine k narodkám...

nikulqa
18. júl 2012

ahojte zienky...prosim vas, neviem ktora ste tu mali otocny stojan,nemozete mi opisat aspon princip toho ako sa zhotovuje,chcel by mi manzel totizto nieco podobne zhotovit...dakujem pekne....a vsetkym ktore ste mi dali palec hore dakujem....:D

pristela
18. júl 2012

@dm1 @simasa budem sa striedat s dankou 😵 s postavickou , tam to je tiez na etapy, tak sa budeme doplnat

pristela
18. júl 2012

@aduskatt prosim ta vsak ja mam ted vsetky torty ze do 3kg, aj to som ich prehovorila aspon ze do, bo chceli 2kilove, tak moje posledne mali 2,5 kg 🙄 🙄 🙄

simasa
18. júl 2012

@vecernicci Ved ja som si aj myslela, ze som to prehnala, ale nevadi, aspon bude cas na kecanie, kavu a obzeranie pomocok a taaak 🙂

aduskatt
18. júl 2012

@pristela sak mne teraz, ze 20 cm.......som tiez prehovorila aspon na 24...ved ta 20ka sa neda poriadne ani ozdobit...............

pristela
18. júl 2012

@lamps aha co na mna ted vyskocilo na FB : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1333069... robila ju Alionuska 😉 a ked citam komentare je to vraj krasa a umelecke dielo, takze vidis aj taketo sa niekomu pacia , takze ak realne urobis tamto nechutne, tak isto budes aj ty v ociach ludi umelec, ktory vytvoril umelecke dielo !

janula.h
18. júl 2012

@pristela 😀 že umelecké dielo to sa žiadna orchidea nechytá na toto 😀 a chcela by som vedieť akú mala predlohu 😀 no holt NOVÁ DOBA NOVÁ DOBA 😀 😀 😀

vlada111
18. júl 2012

@dada2007 ja kupujem za 38 v sikovnamama.sk

vlada111
18. júl 2012

@mamina1978 tortička sa ti podarila krásne, kukali aká šikovná Slovenka 😀

vlada111
18. júl 2012

@lamps si úplne normálna. Kašli na také kraviny, by sa ti to ani robiť nechcelo 😕

rapunzel1
18. júl 2012

baby mám dylemu a potrebujem poradiť, nedávno ste tu mali link na čísla zo silikńovej formy
http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...
viem, že sú rozne abecedy, mám jednu takú modrú akože kurziva malá,ale tie písmenká sa mi moc nedaria, aj keď to robím cez fóliu... myslíte, že je hodné do tohoto investovať??? Alebo je aj iná dobrá alternatíva. Videla som aj nejaké abecedy s vyhadzovačom, ale len na nete a v reále si neviem predstaviť, či je to dobré či nie. Dík za radu...