Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lelou
14. jún 2010

ahojky sikulky 🙂
PLS porad nemuzu najit nic s tou martenskou, na mmb nic neni ☹
@alionuska jmenovkyne moje zlata co ty nato? nemas nejaky skvely a jednoduchy napad 😀

benjik
14. jún 2010

@lelou martensky to přímo nejsou,ale asi v půli stránky je postup na boty converse,to by podle toho jít mohlo,ne?http://kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/4736.htm...

alionuska
14. jún 2010

@lelou andelik,ja si take topanky neviem ani predstavit...ze to co je? Co nosia tí pankači??? 😀 😀 😅 😅 😅 Pockaj ,pozriem nieco na nete..tam je vsetkoooooooo 😀 😀

alionuska
14. jún 2010

@benjik ona to na trhu ma,ale nie na Slovenskom...ze to predavaju len do zahranicia...tak to som bola prekvapena...lebo tu by to asi nikto nekupil.... 😀 😀
a ano ciernu najskor ofarbit co najtmavsie bud kakaom,alebo zelenou,modrou a potom ciernu..ale ja davam zivocisne uhlie-to vam je zazrak...to aj ked je tmavo sede,tak za par hodin je to ako uhol cierne! 😀 😀

alionuska
14. jún 2010

@lelou nic..dala som ze shoes cake do vyhladavaca a vseliake obrazkly mi vybehli...ale martens nie...ale ja by som to urobila tak,ze by som urobila tortu,ako krabicu a na nu dala tie topanky...nebudes mat tolko roboty s tym...alebo ako znela objednavka??? 😕 😕

beruska2x
14. jún 2010

holky ahoj, denska jsem zkusila udelat jeste falesny marcipan z sus,. mlika ale porad se mi to desne lepilo a pod rukama teklo pri delani ruzicek, mam jeste pridat mliko nebo cukr?

beruska2x
14. jún 2010

moje prvni zkusebni ruze 😅

andreaber
14. jún 2010

Ahojte,

vďaka vašim radám, vášmu nadšeniu a odkazom na iné stránky som sa odhodlala na poťahovanú tortu. Bola z mliečneho marcipánu, ozdobená čokoládovými motýľmi a kvietkami z čokohmoty. Ďakujem. (žiaľ detailnú foto torty nemám)

A ešte chcem vyjadriť obdiv nad všetkými vašimi tortami. Sú krásne. 🙂

vinka
14. jún 2010

@andreaber krásna je fakt si šikulka. 😉 Vidím,že mám v pp silnu konkurenciu 😀 😀 😀

andreaber
14. jún 2010

@vinka - tak to musí ešte veľa vody dolu Popradkou pretiecť, kým ja budem mať také krásne torty ako Ty 😉 . Tá, čo si robila na stretnutie bola perfektná (tie volániky aj nápisy). 🙂

julinka25
14. jún 2010

pekny vecer kocky!
dakujem vsetkym za pochvaly 🙂
vinka tu motorku som robila podla fotky ktoru mi poslala zakaznicka, obkreslila som ju, vystrihla sablonu, vybodkovala navrchu torty orientacne body a pospajala ciarami a jednotlive miesta vyfarbila 🙂
benjik fialovu som si namiesala modru a cervenu, fialovu gelovku nemam a pocula som ze neni pekna 🙂

vinka
14. jún 2010

@andreaber Moja to keby moja prvá vyzerala takto ako tvoja tak ti uverím.Ale ked ty máš prvú jak ja 10 tak to vela tej vody nepretečie. 😀 😀 😀

vinka
14. jún 2010

@julinka25 dík za tip. 😉 aj torta bola v tvare motorky. 😕 fakt fantastická 😉

alex21
14. jún 2010

julinka nadherne torty ako do proficky 😉

ivana82
15. jún 2010

Ahojte kocky, ake farby pouzivate? Ak chcem na potah z marschmallow nieco napisat, aky material mam na to pouzit? Ake mate skusenosti s jedlymi fixkami, lebo vyrezavacky pismen nemam, tak preto sa pytam, ci nemate nejaky napad. A este otazocky - odkial si objednavate farby, lebo zatial sme pracovali s muzickom len s praskovymi, ktore sme rozrobili s MMF, chceli by sme vyskusat gelove...su dobre? pekne zafarbia? Pytam sa pretoze ideme robit svagrine na promocie otvorenu knihu a kedze sme doteraz robili len klasicke kruhove na narodeniny a meninym, rodicom, sebe a tak, tak teraz to nechceme hned pobabrat...poradte mi nieco...fotopostup na to mam, tak ma caka len zdobenie...Vdaka za Vasu trpezlivost, ked to citate a aj odpoviete...

PS: fotocky su naaaaaadherne, urcite boli aj velmi chutnucke... 🙂

alionuska
15. jún 2010

@andreaber torticka vyzera uzasne !!!!!!!!!!!!! Len tak dalej!! 😉 😉 😉
@beruska2x a preco si mala tie okraje take popraskane?? tyc lupienkov...ved si tu motu musis prepracovat v ruke...ako plastelinku! 🙂
@ivana82 ja tie jedle fixy mam a pouziavm ic iba na take detaily,ako ocka pre zvieratka a podobne...pisat mi s tym neslo...ale mozno som ic uz stare kupila,ja neviem,lebo boli nejake vysusene.... 😀 a gelove Wilton ju najlepsie,co si mozes objednat...v e-sopoch ich je kolko chces! 🙂 A aj ceny su rozdielne. Ale zas zalezi aj od toho,za kolko ti to poslu..ja ked objednavam tak mam balik doma za dva dni. 🙂
Inak babule,uz sa tesim,,dnes nemam doma auto,dray je v Prahe a ja ani material nakupeny ,ani nic..a roboty jak na kostole...na piatok a sobotu 5 tort,ale take vacsie..no co,tak budem makat zajtra asi od rana... 😀 😀 😀 nonstop 😝 😝 😝 😅 😅

anibas
15. jún 2010

@lelou
tak si predstavte, že také topánky predávajú u nás v Prešove 😅 a to som nevedela o čom sa rozprávate, že aké martensky 😀 😀 😀 😀 😀

hejdita
15. jún 2010

ahoj 🙂
tak mna cakaju dve az tri torty o dva tyzdne z toho jedna ta diabeticka cakam na emaila az pride co si pani praje a predstavuje.....a potom jednu na svadbu (sa mi to nejako rozjelo s tymi svadobnymi) a jednu k narodeninam pre babicku ci mamku neviem som zabudla 😅
a vcera mi pisala pani co si brala tu toru svadobnu pre tu jej mamku tak mi napisala ze vsetci ju jedli a ze jim velmi chutnalo.....tak neviem co si mam o tom mysliet ....ci mam peniaze vratit ci nie.....fakt neviem no porozpravam sa s nou urcite a peniazky si asi tiez pre istotu zoberiem.......

@alionuska prosim ta ty si taky odbornik ak dam do potahovky malo cukru tak sa umi topit ze??? lebo stale premyslam preco sa mi to tak zkrabatilo......a ked pospatku premyslam tak som do dvoch baleni dala asi len 1100g cukru.....myslis ze to bolo malo? neviem na ruky sa mi to nelepilo ked som si ich umyla ale je pravda ze pri valkani sa to lepilo viac nez obycajne .....co nato hovori oko majstrovej 😉 🙂

zdenallicka
15. jún 2010

Hejdi, tu fialovou barvu na kvitecka jsi mela gelovou?

hejdita
15. jún 2010

nene to byla gencianka staci kapicka....(kdyz se da moc tak to na chuti zmneni to ze to ke konci jakoby ocasek pali....to asi tim ze je to dezinfekce) 😅 😕 😀 😀

alionuska
15. jún 2010

@anibas no to bude asi tym,ze my sme tie stare korcule..ze nevieme co su to martensky... 😀 😀 😀 😀

hejdita
15. jún 2010

zienky sikovne ......potrebujem rady....zakaznicka chce krem ale nejaky iny ako maslovy.......ako dlho vydrzi treba ten parizsky alebo tvarohovy v ladnicke lebo si mylsim ze to v ten den vsetko clovek nezje......zistila som ze to bude az koncom jula takze casu dost len uz potrebujem pozistovat veci.....a ten slahackovy sa dava tak ze sa urobi lista z masloveho a do vnutra sa da ten slahackovy???? aby to netopilo potah??? alebo ako sa to robi??? 😕
a chce to farebne cerveno zlte alebo oranzove ako to urobit potahovku nafarbit aby to bolo syte predsa len je to na 70tku....

anibas
15. jún 2010

@hejdita som rpzmýšľala celý víkend nad tvojou tortou a podľa mňa bolo veľmi teplo + vysoký korpus + čerstvý poťah neodležaný .... a to všetko urobilo svoje .... ☹ ☹ ☹ ☹

anibas
15. jún 2010

@hejdita 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 práve aj ja riešim tvarohovo
šľahačkový krém - viem, že zo želatinou je to tuhé ako ďas ...

alionuska
15. jún 2010

@hejdita ta tomu o tej potahovke som rozumela a mozem ti aj napisat,ze na 2 baliky 1100G cukru je asi malo...ja davam na jeden 750gramov..ale robim vzdy 4 naraz a dam tri kila cukru a potom uz len dosypam,ked je makka tak este cukor..ale molo sa ti lepit aj preto,ze je teplo... a to co si pisala zdenke,tak to som uuz vobec necapala o com tocite??!!! 😀 😀 co je to gencianka...??? to je ta vodicka fialova pre babatka do pusinky????? 😕 😕

hejdita
15. jún 2010

@alionuska hej ta vodicka do pusinky 😅 😀 😀 😀 😀 pekne zafarbiii 😅 😅 😅 😅 🤐

hejdita
15. jún 2010

@anibas hej bude to asi aj tym ze nebol dostatocne odlezany.....lebo ten vrchny som zmiesala z tym co mi ostalo po ovci ten bol dobry tam sa mi nic nekrabatilo ....uz je to tam aspon to posluzi aj vam ze budete vediet ake veci sa potahovke nepaci 😀 😀 😀 😀 teplo neodlezanost a malo cukru.....
buduci bude lepsi ....uz sa tesim nevzdavam to !!! len moj manzel vzdy je cely z toho rozkokoseny.....ze nieje nic ine ako torty.... a to si myslim ze stale upratujem a stale nieco robim v domacnosti...snazim sa po nociach skor aby som sa s detom venovala a stale je mu akosi malo......oooooooooooooo alionuska ako sa mas ze tovj muz cestuje kamionom 😀 🙂 🙂

anibas
15. jún 2010

@hejdita ani môj muž nie je 2x nadšený - ale ja mu tvrdím, že je to moje hobby - tak čo ? Ale kým príde z práce, snažím sa upratať - aby nevidel múku, maslo, cukor. Aj mne to vadí - ten bordel .

alionuska
15. jún 2010

@hejdita on teraz robi len tak brigadne...uz do kamione na 5 tyzdnov v kuse asi nesadne..lebo posledna p. zamestnavatelka mu nedala poslednu vyplatu..ani fuka..42tisic vo vzduchu.... tym p.som nemylsela pani ale "p... " lebo to u mna je,ked okradla moju rodinu!!!! teraz iba do Prahy a naspat ...isiel uz druhy krat..a mozno tento mesiac len tak na zaskok..ma to este lepsie,lebo peniaze mu da hned po jazde a vie ze ho neoklame,ako ked robi u niekoho normalne... inak ,moc mi pomaha ,ked je doma...lebo sa venuje dievcatkam...ja tiez stale nieco robim,upratujem a stale je tu bordel..ale naš!! 😀 a co,ze vsade mame same hracky....? clovek si uz na to casom zvykne! 😅 😅