• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@iwulka23 ja si farbím doma, ale najprv si hmotu zafarbím na modro a potom pridám čiernu :sweat_smile:
22. júl 2012 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janula.h hele a v jaké formě se prodává to kaštanové pyré? Já jsem to nikdy v životě neviděla, ale je fakt, že jsem to dosud nehledala.....
22. júl 2012 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela ja mám tento : http://www.interstore.sk/e-shop/index.php?page=shop/flypage&product_id=4338587 Bernina je tiez super znacka :wink: ono zálezi na co to chces, bo su aj nižsie triedy/lacnejsie a su suprove.

@iwulka23 ja zafarbim najskor na hnedo a pak do toho ciernu, alebo zmiesam hociake kusky farebne a do toho pak ciernu, ked zarobis treba dat na chvilku tu hmotu oddychnut a uvidis ze ona este viac sčernie :wink:
22. júl 2012 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@pristela wau - hned ma napadlo, že to nie je 2 kilový vláčik ale riadna velká torta - krááááásny je :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@daducha náádhernééééé !!!!!
22. júl 2012 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@daducha nádherné
22. júl 2012 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 krááásna Maja :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@mates22 super slimáčiky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
22. júl 2012 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@florentina to je mrazené, tady se to těžko shání, já sehnala jenom jednou v Lídlu, bylo v akci. Jenom stačí zašlehat do šlehačky nebo máslo, je to takové zvláštní a já dávám i rum :grinning:
22. júl 2012 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
holky ještě mě napadá, ty co jedete na setkání a odebíráte časopis Torty od mamy, zda by jste nemohly vzít nějaké číslo na zkouknutí....zajímalo by mě, jak časopis vypadá...u nás se dá objednat jen přes net, v obchodech ho nemají a nevím, zda by to mělo cenu.

U nás vychází Dortomanie, pokud někdo nezná, můžu vzít zase na ukázku pár čísel já. Mám jich ale jen pár. Ještě když jsem se o dorty teprve začala zajímat a manžel mi ho náhodou někde koupil, byla jsem z něj úplně nadšená, že je takový časopis, ale po pár číslech jsem usoudila, že je pro mne vcelku bezpředmětný. Přijde mi totiž, že je na něm hrozně znát, že dorty v něm tvoří jen pár lidí a na těch fotopostupech, hlavně teda zvířat mi přijde, že je to pořád na jedno brdo, že to stačí vidět jednou a pak je to podobné a že jediné na co pak koukám jsou inspirace fotek od čtenářek a to na netu vidím víc.

A ještě k tomu, kdo co může dovézt....pokud někdo máte možnost koupit balící papír s motivem trávy, tak bych brala / u nás nikde nemají/ aspoň 2 roličky a také bych ráda vyzkoušla ten "slovenský poklad", tedy Zlatý klas....ale oboje není nutné, tak jen kdyby si někdo vzpomněl, až bude třeba kupovat sobě.....
22. júl 2012 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@zz134 to je potahovka vykrajovana na sposob volanov,, lepena od vrchu smerom dole, a tusim 5 ci 6 odtienov som tam napocitala, nie je to tazke, len piplacka
22. júl 2012 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina hm, já si to myslela, že to nebude jen tak
22. júl 2012 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina ty chceš to stejné co já, taky jsem sháněla tento papír a Zlatý klas. :grinning: :grinning: :grinning:
22. júl 2012 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina je to taková pomletá hmota, neumím to k ničemu přirovnat. Pečené kaštany mi teda chutnají jinak.
22. júl 2012 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina a chutnají ti ty pečené kaštany a pokud ano, chutná ti to kaštanové pyré? Já totiž pečené kaštany úplně miluji, tak nevím, zda je toto taky dobré a má se cenu po tom pídit....pokud jo....tak bych to možná přihodila k seznamu....může někdo koupit a dovézt na setkání :grinning: ?
22. júl 2012 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina mimochodem, taky právě sedíš u PC, protože naháníš DPH :sunglasses: ?
22. júl 2012 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina je to zvláštní, že bych to musela mít v každém dortu to ne. :wink: Ale jednou za čas to stojí za ochutnání.
Holky by asi i přivezly, ale co když tam nebude mrazák?? To se ti rozteče.

Jinak je čtvrtletí, tak hádej co dělám. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. júl 2012 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@florentina ako maslo :slight_smile: zabalené
22. júl 2012 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
holky neviděl jste někdo na netu inspiraci na dort pro včelaře....včelky a úl apod....problém je, že já našla dost dortů, ale všechny jsou udělané jako přírodní úl, ale v tom včelaři včelky nechovají a když jsem je pak ukazovala jako námět, tak jsem s tím dostala košem.

A ještě jeden dotaz, co by jste udělaly za téma na setkání přátel, něco neutrálního, ale efektního....

oboje je pro manžela a dost mi na tom záleží...
22. júl 2012 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina to gastanove pyre je treba drzat v chlade. ja teda co kupujem byva mrazene. a nechutna to uplne ako gastany. je to take zvlastne a treba si na tu chut zvyknut. ale daju sa z toho robit fajn nepecene gulky rumove na vianoce.
22. júl 2012 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jakelina no právě, že je čtvrtletí, tak předpokládám, že to samé co já....snažím se účtovat a u toho šmíruji koníka, protože mne to nebaví :grinning:
22. júl 2012 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina no máš pravdu, jsem se zase málo zamyslela...i kdyby mrazák byl, tak ta přeprava takovou dálku by asi nebyla to pravé
22. júl 2012 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina skús urobiť taký plát ako keď vyberajú z úľa :wink: myslím obdĺžnik
22. júl 2012 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina mně se taky nechcééééééééééééééé :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. júl 2012 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina nějak žádné inspirace nemám, zrovna mi v hlavě straší přepočítávání kurzu za faktury v eurech. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Rej včel mám tak akorát v hlavě.
22. júl 2012 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky, pridávam svoju tortičku s prvými orchideami.
22. júl 2012 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (50)
@vlada111 zase nádhera, jsou jak živé :wink:
22. júl 2012 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela klobuk dolu nad tvojim talentom
22. júl 2012 o 18:52  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina no je to chutné,ale zase myslím že až taký zázrak to nieje a pečené gaštany som ešte nejedla :frowning2:
22. júl 2012 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina
Prvé mi napadlo včelárovi urobiť včielku Maju. :grinning: :grinning: :sweat_smile:
To by bol asi veľký "odvaz", že? :sweat_smile:
22. júl 2012 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 krasne, taky chci umet tak krasne kvety :wink:
22. júl 2012 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps ďakujem :slight_smile: popravde ani moc nie :stuck_out_tongue_closed_eyes: zdá sa mi moc maslová a aj hostia hovorili, že nie je nad pribináčik :wink: a to som tam dávala aj menej masla ako bolo v recepte.... nabudúce by som tam dala ešte menej masla alebo vôbec a radšej možno smotanu kyslú alebo jogurt :sunglasses:
ale vyskúšala som a nabudúce vylepším :slight_smile:
22. júl 2012 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok