Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
22. júl 2012

@lamps tak ti koupím a přivezu na sraz. Už mám toho víc od jiných holek ze Slovenska, tak to není problém

pristela
22. júl 2012

Holciny uz dvno mi doslo na mail, ak chcete hor sa do tohooooo 😀 : http://www.aldoska.estranky.cz/clanky/letni-dor...

lamps
22. júl 2012

@jakelina jéééjho ty si taká dobrá duša 😅 😅 😅 😅, no len ak mi to nevíde prísť Vás pozrieť, potrebovala by som, aby mi to ďalšia dobrá duša @pristelka zobrala a ja by som si to nejako od nej vyzdvihla. Peniažky ti pošlem ako?

vlada111
22. júl 2012

@lamps @jakelina a keby ti to priniesla Majka na to stretko a potom ti to niektorá poslala poštou. Neviem, či ideš na to stretko.

jakelina
22. júl 2012

@lamps peníze až tam a kdyby ti to nevyšlo a nemohla jsi přijet, tak ti to zůstane u pristely a ty se s ní nějak domluvíš ano. 😉

vlada111
22. júl 2012

@jakelina @lamps no nejako nám ide rovnako písať 😀 😀 😀 😀

jakelina
22. júl 2012

@lamps prostě musíš přijet, abys měla takové pěkné lišty na dorty 😀 😀 😀

lamps
22. júl 2012

@jakelina dobre Majka dohodnuté 😅 ja by som veľmi rada prišla v nedeľu Vás tam pozrieť 😅 uvidím, či sa to podarí. Škoda, že PE je tak od veci a nemáte to cestou, aj kávičku by som Vám (myslím teba a spoločníčky spolujazdkyne) uvarila aj napapať a zamaškrtiť by som Vám dala 😀 😀 😀 😀 ak mi to nevíde prísť za vami ☹

jakelina
22. júl 2012

@lamps určitě se podaří a uděláš si malý výlet. 😉 Musíš se řídit heslem, kterým se řídím celý život já. UDĚLAT NĚCO TĚŽKÉHO TRVÁ DLOUHO A UDĚLAT NĚCO NEMOŽNÉHO TRVÁ JENOM O TROCHU DÝL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lamps
22. júl 2012

@jakelina no napíšem si to heslo na chladničku a budem si ho čítať vždy, keď do nej pôjdem 😀 😀 😀

mizulienka
22. júl 2012

@pristela dokonaly Tomas
@daducha nadherne vsetky do jednej
@anibas perfektna ovecka Timmy a mala nadherna, krasne ocka ma 😉
@vlada111 Vladi uz som obdivovala na FB neskutocne krasna torta, kazda tvoja torta ma dusu, nadhera 😉 😉 😉
@artepf perfektne, krasne, mali museli mat obrovsku radost 😉
ake velke boli? to ste mali asi velku oslavu, ked si robila dve torty 😉 😉

vecernicci
22. júl 2012

@florentina já si je objednávám přes net, když objednávám barvičky, tak ty časáky můžu vzít s sebu, když mě stejně povezeš 😉 a naten papír ti taky mrknu u nás v kiku až se tam dostanu 🙂
a mrkni tady https://www.google.cz/search?q=dort+pro+včelaře...

artepf
22. júl 2012

@mates22 dík moc a oslava se vydařila, ale potom začalo stejně pršet, naštěstí jsme byli pod střechou, jen ten menší oslavenec nemohl lozit po zahradě ☹

artepf
22. júl 2012

@vlada111
@mrka2
@anibas holky moc díky za pochvalu 😵

zklimekova
22. júl 2012

tak moja prvá tortička po dovolenke...strašne sa mi nechcelo..ale keďže to bolo pre moju už 8ročnú slečnu tak som sa premohla 🙂 ...vymyslela si to ešte v Chorvátsku...a stále ju chcela...asi ju ešte tiež drží dovolenková nálada 🙂

vecernicci
22. júl 2012

@vlada111 jéé tu lištu mám taky a ještě jsem ji nikdy nepoužila, tak už vím jak a na co 😀 😀 😀 jinak dortík je úúúúžasný jako vždycky, jsi mooooc velká šikulka 😵 😵 😵
@lamps když tak ti ji můžu koupit u nás u vietnamců a vzít ti ji s sebou 😉

artepf
22. júl 2012

@lokalistin moc díky a ti dinosauři jsou modelovaní, jsem ráda, že jde poznat, co to je 😀

artepf
22. júl 2012

@fodorka díky, já jsem vyhrabala z hraček dětí ty, které by se mi asi nejlíp dělaly a hlavně teda, které jsou nejpopulárnější a měla jsem úspěch 😀

artepf
22. júl 2012

@lussy23 moc dík za pochvalu, jo jo, dinosauři jsou z marcipánu 🙂

vecernicci
22. júl 2012

@florentina ježíši, ten google je s prominutím debil, mi hází jiný odkazy, než chci, prostě si zadej dort pro včelaře a vyjedou ti dortíky i s normálními úly na včely 😉

artepf
22. júl 2012

@mizulienka díky díky, radost byla, jen jsme měli hodně lidí na oslavě, tak to bylo trošku v rychlosti a nemáme žádnou pořádnou fotku kluků u dortů, což mě moc mrzí ☹ A dorty měly průměr 25 a 17 cm, co se nesnědlo na oslavě, tak jsme rozdělili všem domů 🙂 .

artepf
22. júl 2012

jinak jsem si zrovna prohlídla všechny dorty a opravdu všechny moc krásné, už je to jako moje závislost tady, jednou za den to projet, kdo co krásného a originálního sem přidal 😵 😀

jakelina
22. júl 2012

@vecernicci tak pokud tu lištu pro lamps budou mít, tak ji vem u vás, zase mám toho na cestu trochu míň. 😀 😀 😀

jakelina
22. júl 2012

@artepf oba dorty byly úžasné, nějak jsem zapomněla pochválit, vždycky se sem dostanu na chvilku a než dočtu, tak zapomenu co jsem chtěla 😝 😝 😀 😀 😀

florentina
22. júl 2012

@reruna už jsem si říkala, že jsem tě tu dlouho neviděla .... děkuji za pěkný rozbor ohledně kaštanů...jak to tu čtu /z více zdrojů/ píšete, že je to zajímavé, ale moc to nemusíte....z toho mi vyplývá, že nebudu smutná, že to nejde sehnat 😉

@anibas neviděla...děkuji, uložila jsem si do inspirací...

karmenta
22. júl 2012

prosím o radu - dělala jsem na zítra malé občerstvení pro návštěvu (motanice z listového těsta a šunky, sladkou čokoládovou roládu, slanou sýrovou roládu, košíčky ze sýra, papriky a šunky), ještě budu zítra dělat jednohubky. Proč se ale ptám, po tom všem mém snažení mi zbyly 4bílky, chtěla jsem udělat indiánky, ale už mi usnula dcera a nerada bych ji vzbudila a ráno to už nestihnu. Poraďte co jiného udělat z bílků ted, skoro o půl 11 večer abych to stihla do hodky. Sladké i slané. Děkuji

evvina
22. júl 2012

@karmenta co kokosky?

karmenta
22. júl 2012

@evvina děkuji za tip, ale kokos ted nemám doma, nejsme kokosoví :( to bylo první co mě napadlo, protože to je věc, do které bílky uplatnuji vždy o vánocích.

florentina
22. júl 2012

@vecernicci ty jsi zlato, děkuji za vše..

larah
22. júl 2012

@vecernicci aj ja by som chcela taku lištu.....ssííím 🙂 už budeš mat toho asi veeelký batoh