• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

holky, nebyla jsem tu nějakou chvíli, tak vám sem dám trošičku víc fotek :grinning: věřím, že jste nezahálely ani vy - no, asi nezvládnu projít těch několik desítek stránek, co tu přibyly...
22. júl 2012 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela
@dm1
@lamps baby dakujem Vam,ale mam este jednu otazku, ked vystuzujete tortu prepajate to aj cez poschodia? alebo ako to robite, ze Vam nespadne? budem na vikend robit poschodovu a beru ju daleko, bojim sa, ze im cestou spadne :fearful:
a este nemate nejaky super recept na karamelovu plnku?????? dakujemmmmm
22. júl 2012 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak teda ty fotky, které jsem samozřejmě zapomněla.... :sweat_smile:
přiznám se, že na ten poslední dort s drakem jsem moc hrdá. dělala jsem ho pro naše dva týmy z dračích lodí (pánská a dámská posádka) a do poslední chvíle jsem se bála, aby ten drak nevypadal jako ještěrka :grinning:
22. júl 2012 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (35)
@lucka_o na karamelovu mam:slight_smile:)) 500 ml slahacky, 100 g bielej cokolady.rozpustit. Na druhy den so stuzovacom vyslahat, pridat asi 3/4 skaramelizovaneho Salka a vanilkovy CremeOle
22. júl 2012 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucka_o ak ide daleko, tak by som vystuzila cez celu tortu
22. júl 2012 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o 300g kryst. cukor upalit na karamel, zaliat 1slahackovou smotanou, varit(neprevret) a miesat kym sa tam karamel nerozpusti...do vychladnuteho zaslahat 250g maslo
22. júl 2012 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mailli krásne dielka
22. júl 2012 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o ja vystuzujem jednotlive poschodia kazde zvlast a ked je torta poskladana zvacsa do nej do stredu este bodnem dlhe špajdle, ale pokial nerobis vysoke a uzke tak nemusís, ono ten dort bude vaha, a udrzi sa to v pohode :wink:
22. júl 2012 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
moja vikendovka, ale tu pre dievcatko pridam neskor...nemam ju vo fotaku :grinning:
22. júl 2012 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (46)
@vlada111 krasna torta a orchidea nádherná.... :slight_smile:
22. júl 2012 o 23:13  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela nejake hrube???? inak som rozmyslal ci nieje aj creme ole karamelove....to by nemoho byt do rpibinacikovej namiesto vanilkoveho???
22. júl 2012 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@salonka1981 nádhernné @dadka212 krásna včielka maja @mates22 nádherná, slimáčik ako živý @eliska22 krásna tortička, mňam dala by som si to ovocie @vlada111 nádherné @anibas krásna tortička @monikad1 nádherná tortička @zklimekova krásnučká @iwulka23 parádna torta a aj ten sumec @pristela krásny tomáš @daducha dokonal é výtvory @miciatko krásna @ajka82 krásnučká
22. júl 2012 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@lucka_o nádsherná
22. júl 2012 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 dakujem a vydatnost??? asi len na 24 cm? korpus, ze? a mas s nou dobre skusensti?
22. júl 2012 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o nadherna!!! este by si ju mohla otocit,ak sa da :dizzy_face:
22. júl 2012 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o dam 3dokopy a je hrubá :grinning:
ja robievam karamelovy len so salkom +maslo /niekedy aj puding do toho/ alebo pak na sposob parizskej slahacky-upaleny cukor rozmiesat v šlahač.smotane na miernom ohni a po riadnom vychladeni/cez noc/ vyšlahať, ine nerobievam.
Creme ole je len cokoladovy, vanilkovy a kokosovy :wink: karamel nie
@aduskatt dakujem.....:slight_smile:
@pristela a pod poschodia nedavas karton?
22. júl 2012 o 23:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 děkuju :slight_smile:
22. júl 2012 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela a este ked sa mozem spytat ten len so salkom robis ako?
mam z toho kusa strach, lebo ja a karamel niesme kamosi.... :frowning2: a taku plnku som este nerobila....len som prikyvovala ze jasne da sa hocujaka... :frowning2: tak stresujem....
22. júl 2012 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela nadherny Thomas :slight_smile:
22. júl 2012 o 23:21  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vecernicci
@jakelina mne je jedno, ktorá z vás mi ju kúpi, dohodnite sa vy medzi sebou, ktorej je ju ľahšie kúpiť :sweat_smile: hlavne, aby som ja vedela komu dať peniažky :grinning:
22. júl 2012 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucka_o jasne, ze davam , aby sa dala torta rozlozit a krajat kazda zvlast, tu je vidiet/snad ti to otvori/ https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3590051785078&set=t.1167082231&type=3&theater tu vidíš rozobratu poschodacku, na tom tmavo fialovom je vidiet kruh to je otlacok po podlozke , ktoru mala torta polozena hore a tie dierky v tom kruhu to su vsetko napichane zostrihane slamky, v strede boli dlhe špajdle ale to uz tam vidiet nieje bo tie vybrali prve.
22. júl 2012 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o ja vystužujem spodne poschodie slamkami a keď išla torta na dlhšiu cestu, "prepichla" som ju špandlou pre istotu, aby vrchné poschodie neskĺzlo dolu. Pod vrchné poschodie dávam kartónovú podložku, obalenú v potr. fólii. Karamelovú plnku robím takúto: 220 g kryšt. cukru upálim na karamel, pridám šľah. smotanu a miešam, kým sa karamel nerozpustí, nechám vychladnúť a vyšľahám s 250 g masla. :sweat_smile:
22. júl 2012 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o ja robím dve karamelové, šľahanú nad parou so salkom, klasicky vajcia, cukor nad parou s uvareným salkom, a druhú som odskúšala 1x nedávno, prevarená smotana, trochu cukru, cez noc odstáť, ráno vyšľahať so štužovačom a prišľahať uvarené salko, išli sa zadrhnúť :D snáď som pomohla
22. júl 2012 o 23:27  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o joj moje zlate odo mna presne recepty nepýtaj :frowning2: ja robim vsetko od oka a podla chuti :stuck_out_tongue_closed_eyes: babenky ho ale robia casto naj asi @dm1 ta poradi :sweat_smile: isto presne pomery :grinning:

@lamps andelka jasne ze ti vezmem všíícko co len budes chciet ale najradsej by som vzala teba domov zo stretka :grinning:
22. júl 2012 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucka_o Creme Ole je len vanilkove, cokoladove a kokosove
22. júl 2012 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o prekrásna
22. júl 2012 o 23:30  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ach Žanetka, ja by som tááááááááááááááááák rada išla, len neviem, neviem. Bráško ma tam mal zaviesť cestou do roboty, ale ide kupovať a prerábať byt, tak neviem, či bude pri tom všetkom riešiť aj moje cukrárske starosti a moc ti ďakujem, si poklad :sweat_smile:
22. júl 2012 o 23:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vecernicci ďakujem za pochvalu. Ja som ju tiež kupovala a nevedela načo mi bude :grinning:
22. júl 2012 o 23:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok