Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
mailli
22. júl 2012
holky, nebyla jsem tu nějakou chvíli, tak vám sem dám trošičku víc fotek 😃 věřím, že jste nezahálely ani vy - no, asi nezvládnu projít těch několik desítek stránek, co tu přibyly...
lucka_o
22. júl 2012
@pristela
@dm1
@lamps baby dakujem Vam,ale mam este jednu otazku, ked vystuzujete tortu prepajate to aj cez poschodia? alebo ako to robite, ze Vam nespadne? budem na vikend robit poschodovu a beru ju daleko, bojim sa, ze im cestou spadne 😕
a este nemate nejaky super recept na karamelovu plnku?????? dakujemmmmm
mailli
22. júl 2012
tak teda ty fotky, které jsem samozřejmě zapomněla.... :-N
přiznám se, že na ten poslední dort s drakem jsem moc hrdá. dělala jsem ho pro naše dva týmy z dračích lodí (pánská a dámská posádka) a do poslední chvíle jsem se bála, aby ten drak nevypadal jako ještěrka 😃
aduskatt
22. júl 2012
@lucka_o na karamelovu mam🙂)) 500 ml slahacky, 100 g bielej cokolady.rozpustit. Na druhy den so stuzovacom vyslahat, pridat asi 3/4 skaramelizovaneho Salka a vanilkovy CremeOle
aduskatt
22. júl 2012
@lucka_o ak ide daleko, tak by som vystuzila cez celu tortu
ajka82
22. júl 2012
@lucka_o 300g kryst. cukor upalit na karamel, zaliat 1slahackovou smotanou, varit(neprevret) a miesat kym sa tam karamel nerozpusti...do vychladnuteho zaslahat 250g maslo
lussy23
22. júl 2012
@mailli krásne dielka
pristela
22. júl 2012
@lucka_o ja vystuzujem jednotlive poschodia kazde zvlast a ked je torta poskladana zvacsa do nej do stredu este bodnem dlhe špajdle, ale pokial nerobis vysoke a uzke tak nemusís, ono ten dort bude vaha, a udrzi sa to v pohode 😉
lucka_o
22. júl 2012
moja vikendovka, ale tu pre dievcatko pridam neskor...nemam ju vo fotaku 😃
luciahromadkova
22. júl 2012
@vlada111 krasna torta a orchidea nádherná.... 🙂
lucka_o
22. júl 2012
@pristela nejake hrube???? inak som rozmyslal ci nieje aj creme ole karamelove....to by nemoho byt do rpibinacikovej namiesto vanilkoveho???
lussy23
22. júl 2012
@salonka1981 nádhernné @dadka212 krásna včielka maja @mates22 nádherná, slimáčik ako živý @eliska22 krásna tortička, mňam dala by som si to ovocie @vlada111 nádherné @anibas krásna tortička @monikad1 nádherná tortička @zklimekova krásnučká @iwulka23 parádna torta a aj ten sumec @pristela krásny tomáš @daducha dokonal é výtvory @miciatko krásna @ajka82 krásnučká
lussy23
22. júl 2012
@lucka_o nádsherná
lucka_o
22. júl 2012
@ajka82 dakujem a vydatnost??? asi len na 24 cm? korpus, ze? a mas s nou dobre skusensti?
mrka2
22. júl 2012
@lucka_o nadherna!!! este by si ju mohla otocit,ak sa da x-)
pristela
22. júl 2012
@lucka_o dam 3dokopy a je hrubá 😃
ja robievam karamelovy len so salkom +maslo /niekedy aj puding do toho/ alebo pak na sposob parizskej slahacky-upaleny cukor rozmiesat v šlahač.smotane na miernom ohni a po riadnom vychladeni/cez noc/ vyšlahať, ine nerobievam.
Creme ole je len cokoladovy, vanilkovy a kokosovy 😉 karamel nie
lucka_o
22. júl 2012
@aduskatt dakujem.....🙂
lucka_o
22. júl 2012
@pristela a pod poschodia nedavas karton?
mailli
22. júl 2012
@lussy23 děkuju 🙂
lucka_o
22. júl 2012
@pristela a este ked sa mozem spytat ten len so salkom robis ako?
mam z toho kusa strach, lebo ja a karamel niesme kamosi.... 😞 a taku plnku som este nerobila....len som prikyvovala ze jasne da sa hocujaka... 😞 tak stresujem....
luciahromadkova
22. júl 2012
@pristela nadherny Thomas 🙂
lamps
22. júl 2012
@vecernicci
@jakelina mne je jedno, ktorá z vás mi ju kúpi, dohodnite sa vy medzi sebou, ktorej je ju ľahšie kúpiť :-N hlavne, aby som ja vedela komu dať peniažky 😃
pristela
22. júl 2012
@lucka_o jasne, ze davam , aby sa dala torta rozlozit a krajat kazda zvlast, tu je vidiet/snad ti to otvori/ https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3590051... tu vidíš rozobratu poschodacku, na tom tmavo fialovom je vidiet kruh to je otlacok po podlozke , ktoru mala torta polozena hore a tie dierky v tom kruhu to su vsetko napichane zostrihane slamky, v strede boli dlhe špajdle ale to uz tam vidiet nieje bo tie vybrali prve.
lamps
22. júl 2012
@lucka_o ja vystužujem spodne poschodie slamkami a keď išla torta na dlhšiu cestu, "prepichla" som ju špandlou pre istotu, aby vrchné poschodie neskĺzlo dolu. Pod vrchné poschodie dávam kartónovú podložku, obalenú v potr. fólii. Karamelovú plnku robím takúto: 220 g kryšt. cukru upálim na karamel, pridám šľah. smotanu a miešam, kým sa karamel nerozpustí, nechám vychladnúť a vyšľahám s 250 g masla. :-N
rapunzel1
22. júl 2012
@lucka_o ja robím dve karamelové, šľahanú nad parou so salkom, klasicky vajcia, cukor nad parou s uvareným salkom, a druhú som odskúšala 1x nedávno, prevarená smotana, trochu cukru, cez noc odstáť, ráno vyšľahať so štužovačom a prišľahať uvarené salko, išli sa zadrhnúť 😃 snáď som pomohla
pristela
22. júl 2012
@lucka_o joj moje zlate odo mna presne recepty nepýtaj 😞 ja robim vsetko od oka a podla chuti :-p babenky ho ale robia casto naj asi @dm1 ta poradi :-N isto presne pomery 😃

@lamps andelka jasne ze ti vezmem všíícko co len budes chciet ale najradsej by som vzala teba domov zo stretka 😃
aduskatt
22. júl 2012
@lucka_o Creme Ole je len vanilkove, cokoladove a kokosove
rapunzel1
22. júl 2012
@lucka_o prekrásna
lamps
22. júl 2012
@pristela ach Žanetka, ja by som tááááááááááááááááák rada išla, len neviem, neviem. Bráško ma tam mal zaviesť cestou do roboty, ale ide kupovať a prerábať byt, tak neviem, či bude pri tom všetkom riešiť aj moje cukrárske starosti a moc ti ďakujem, si poklad :-N
vlada111
22. júl 2012
@vecernicci ďakujem za pochvalu. Ja som ju tiež kupovala a nevedela načo mi bude 😃