Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mailli
22. júl 2012

holky, nebyla jsem tu nějakou chvíli, tak vám sem dám trošičku víc fotek 😀 věřím, že jste nezahálely ani vy - no, asi nezvládnu projít těch několik desítek stránek, co tu přibyly...

lucka_o
22. júl 2012

@pristela
@dm1
@lamps baby dakujem Vam,ale mam este jednu otazku, ked vystuzujete tortu prepajate to aj cez poschodia? alebo ako to robite, ze Vam nespadne? budem na vikend robit poschodovu a beru ju daleko, bojim sa, ze im cestou spadne 😨
a este nemate nejaky super recept na karamelovu plnku?????? dakujemmmmm

mailli
22. júl 2012

tak teda ty fotky, které jsem samozřejmě zapomněla.... 😅
přiznám se, že na ten poslední dort s drakem jsem moc hrdá. dělala jsem ho pro naše dva týmy z dračích lodí (pánská a dámská posádka) a do poslední chvíle jsem se bála, aby ten drak nevypadal jako ještěrka 😀

aduskatt
22. júl 2012

@lucka_o na karamelovu mam🙂)) 500 ml slahacky, 100 g bielej cokolady.rozpustit. Na druhy den so stuzovacom vyslahat, pridat asi 3/4 skaramelizovaneho Salka a vanilkovy CremeOle

aduskatt
22. júl 2012

@lucka_o ak ide daleko, tak by som vystuzila cez celu tortu

ajka82
22. júl 2012

@lucka_o 300g kryst. cukor upalit na karamel, zaliat 1slahackovou smotanou, varit(neprevret) a miesat kym sa tam karamel nerozpusti...do vychladnuteho zaslahat 250g maslo

lussy23
22. júl 2012

@mailli krásne dielka

pristela
22. júl 2012

@lucka_o ja vystuzujem jednotlive poschodia kazde zvlast a ked je torta poskladana zvacsa do nej do stredu este bodnem dlhe špajdle, ale pokial nerobis vysoke a uzke tak nemusís, ono ten dort bude vaha, a udrzi sa to v pohode 😉

lucka_o
22. júl 2012

moja vikendovka, ale tu pre dievcatko pridam neskor...nemam ju vo fotaku 😀

luciahromadkova
22. júl 2012

@vlada111 krasna torta a orchidea nádherná.... 🙂

lucka_o
22. júl 2012

@pristela nejake hrube???? inak som rozmyslal ci nieje aj creme ole karamelove....to by nemoho byt do rpibinacikovej namiesto vanilkoveho???

lussy23
22. júl 2012

@salonka1981 nádhernné @dadka212 krásna včielka maja @mates22 nádherná, slimáčik ako živý @eliska22 krásna tortička, mňam dala by som si to ovocie @vlada111 nádherné @anibas krásna tortička @monikad1 nádherná tortička @zklimekova krásnučká @iwulka23 parádna torta a aj ten sumec @pristela krásny tomáš @daducha dokonal é výtvory @miciatko krásna @ajka82 krásnučká

lussy23
22. júl 2012

@lucka_o nádsherná

lucka_o
22. júl 2012

@ajka82 dakujem a vydatnost??? asi len na 24 cm? korpus, ze? a mas s nou dobre skusensti?

mrka2
22. júl 2012

@lucka_o nadherna!!! este by si ju mohla otocit,ak sa da 😵

pristela
22. júl 2012

@lucka_o dam 3dokopy a je hrubá 😀
ja robievam karamelovy len so salkom +maslo /niekedy aj puding do toho/ alebo pak na sposob parizskej slahacky-upaleny cukor rozmiesat v šlahač.smotane na miernom ohni a po riadnom vychladeni/cez noc/ vyšlahať, ine nerobievam.
Creme ole je len cokoladovy, vanilkovy a kokosovy 😉 karamel nie

lucka_o
22. júl 2012

@aduskatt dakujem.....🙂

lucka_o
22. júl 2012

@pristela a pod poschodia nedavas karton?

mailli
22. júl 2012

@lussy23 děkuju 🙂

lucka_o
22. júl 2012

@pristela a este ked sa mozem spytat ten len so salkom robis ako?
mam z toho kusa strach, lebo ja a karamel niesme kamosi.... ☹ a taku plnku som este nerobila....len som prikyvovala ze jasne da sa hocujaka... ☹ tak stresujem....

luciahromadkova
22. júl 2012

@pristela nadherny Thomas 🙂

lamps
22. júl 2012

@vecernicci
@jakelina mne je jedno, ktorá z vás mi ju kúpi, dohodnite sa vy medzi sebou, ktorej je ju ľahšie kúpiť 😅 hlavne, aby som ja vedela komu dať peniažky 😀

pristela
22. júl 2012

@lucka_o jasne, ze davam , aby sa dala torta rozlozit a krajat kazda zvlast, tu je vidiet/snad ti to otvori/ https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3590051... tu vidíš rozobratu poschodacku, na tom tmavo fialovom je vidiet kruh to je otlacok po podlozke , ktoru mala torta polozena hore a tie dierky v tom kruhu to su vsetko napichane zostrihane slamky, v strede boli dlhe špajdle ale to uz tam vidiet nieje bo tie vybrali prve.

lamps
22. júl 2012

@lucka_o ja vystužujem spodne poschodie slamkami a keď išla torta na dlhšiu cestu, "prepichla" som ju špandlou pre istotu, aby vrchné poschodie neskĺzlo dolu. Pod vrchné poschodie dávam kartónovú podložku, obalenú v potr. fólii. Karamelovú plnku robím takúto: 220 g kryšt. cukru upálim na karamel, pridám šľah. smotanu a miešam, kým sa karamel nerozpustí, nechám vychladnúť a vyšľahám s 250 g masla. 😅

rapunzel1
22. júl 2012

@lucka_o ja robím dve karamelové, šľahanú nad parou so salkom, klasicky vajcia, cukor nad parou s uvareným salkom, a druhú som odskúšala 1x nedávno, prevarená smotana, trochu cukru, cez noc odstáť, ráno vyšľahať so štužovačom a prišľahať uvarené salko, išli sa zadrhnúť :D snáď som pomohla

pristela
22. júl 2012

@lucka_o joj moje zlate odo mna presne recepty nepýtaj ☹ ja robim vsetko od oka a podla chuti 😝 babenky ho ale robia casto naj asi @dm1 ta poradi 😅 isto presne pomery 😀

@lamps andelka jasne ze ti vezmem všíícko co len budes chciet ale najradsej by som vzala teba domov zo stretka 😀

aduskatt
22. júl 2012

@lucka_o Creme Ole je len vanilkove, cokoladove a kokosove

rapunzel1
22. júl 2012

@lucka_o prekrásna

lamps
22. júl 2012

@pristela ach Žanetka, ja by som tááááááááááááááááák rada išla, len neviem, neviem. Bráško ma tam mal zaviesť cestou do roboty, ale ide kupovať a prerábať byt, tak neviem, či bude pri tom všetkom riešiť aj moje cukrárske starosti a moc ti ďakujem, si poklad 😅

vlada111
22. júl 2012

@vecernicci ďakujem za pochvalu. Ja som ju tiež kupovala a nevedela načo mi bude 😀