Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
22. júl 2012

@lucka_o ano davala som do 24cm alebo do srdca a ta je tak 22cm-ked ratam ako kruh a vtedy mi ostalo na vylizanie misy, rodina chvalila aj kamoska chvalila, ktorej som ju robila, len maslo naozaj zaslahat do chladneho, lebo ti to bude vytekat(to moja prva skusenost s tou plnkou, lebo som sa ponahlala)

monciqe
22. júl 2012

Naša druhá marcipánová tortička, šmolkov vyrobila dcéra sama 🙂 🙂 🙂

marci2305
23. júl 2012

@zklimekova Krásna, čím si to maľovala? Pekné farby!!! 😉

katulkaaaaaa
23. júl 2012

caute baby moje dalsie vikendove

vera1132
23. júl 2012

za mesiac ma narodeniny naš tatinko 29 , a maminka vymysla urobiť tortu /ešte som nepiekla tortu/ ale zakusky to experimentujem, ale na také torty ako vy robite EXPERTKY - krása - tak nemam.
baby, mohli by ste mi poradit niaku na začiatok tortičku? popripade aj s niakym fotopostupom? dakujem Vám velmi pekne.

jakelina
23. júl 2012

@vera1132 nejjedodušší je kulatý a zdobení nevím co bys chtěla. Důležité je po naplnění dort dobře vychladit a pak nahoře a na bocích potřít a uhladit máslem s cukrem. Zase vychladit a potáhnout marcipánem.
Je spousta stránek o dortech, tak googluj, jsou tam i postupy - buď fotky nebo i videa.

vera1132
23. júl 2012

@jakelina dakujem nasla som varechu a tam baby davajú aj navod na ten falošny marcipan . . .
čiže, ked dam krém do torty treba dat vychladnúť? cca na kolko? a potom až potiahnuť tou poťahovkou?

anibas
23. júl 2012

@lucka_o kráááásna tortička 😵 😵

anibas
23. júl 2012

@katulkaaaaaa nádherné - to si mala perný týždeň 🙂 🙂

anibas
23. júl 2012

@mailli tak tá z drakom je fantastická !!!!!!!! 😉 😉 😉

katulkaaaaaa
23. júl 2012

@anibas dakujem no veru to bol iny tyzden 8 a z toho dve poschodove...tento odychovka zatial len dve 😉

nikulqa
23. júl 2012

@iwulka23 super,dakujem krasne

jakelina
23. júl 2012

@vera1132 já třeba nechávám chladit přes noc, ale i tři hodiny jsou většinou dost. 😉

mates22
23. júl 2012

@vera1132 No já teda plním a dávám tuhnout tak na 3-4 hodinky, pak dám máslové obmazání a to nechávám přes noc. A když pospíchám, tak si udělám okolo náplně mantinely z toho máslového krému (to mi tu poradily holky) a pak se to dá v jednom kroku naplnit i obmazat a pak stačí tak 3 hodinky a může se i potahovat. Ale určo je lepší to naplánovat a nechat chladit postupně 🙂

mates22
23. júl 2012

@vera1132 myslím, že toto je docela efektní, pro chlapa OK a jednoduché, jen ten první udělat kulatý, lépe se to potahuje. Mašle jsou jen z potahovky, pásek vyříznout a poskládat si jednotlivá očka (slzičky), nechat vytvrdnout naležato a pak poslepit a nebo skládat rovnou na dort. Na druhý taky jen pásky nalepit na potáhnutej dort, doprostřed na maskování spojů kolečko a do něj zapíchat ty hvězdičky na špejli - ty udělat trochu předem, zase aby to zatuhlo.Nepotřebuješ ani žádné nářadíčko, stačej vykrajovačky na vánoční cukroví........

dadka212
23. júl 2012

pridávam svoju včerajšiu...malo to byť pat a mat a nakoniec včera zmenili na spidermana 😝

vera1132
23. júl 2012

@jakelina
@mates22 baby, dakujem, tak dúfam že mi to pojde, a niečo vytvorim, tak začnem pomali nakupovať a planovať.
a tie ozdoby ako sú tie pasky čo si mi ukazala foto, ako torta je potiahnuta tim marcipanom, a potom to ozdobovanie sa niečim lepi? som z toho paf 🙂

mates22
23. júl 2012

@vera1132písnu ti to podrobněji do IP

zklimekova
23. júl 2012

@marci2305 ďakujem 🙂...maľovala som gelovkami Wilton a tá svetlomodrá je prášková Baby blue

zklimekova
23. júl 2012

@monciqe šikovná dcérka aj mamina 🙂

mailli
23. júl 2012

@anibas moc děkuju 🙂 měla jsem z toho draka obrovskou radost 🙂

reruna
23. júl 2012

@florentina no, byli jsme na dovolené a pak řešili neštovice, co nakonec nejspíš neštovice ani nebyly a nic teď nepeču, až v srpnu

jakelina
23. júl 2012

@reruna tak honem něco upéct pro vás doma 😉

reruna
23. júl 2012

@jakelina ted máme meruňky, takže peču každý druhý den - ale ne dorty, jedu teď v ovocných koláčích, bublaninách atd. takže neboj, ze cviku nevyjdu a rodina nestrádá 😀 😀

levandulka3
23. júl 2012

dievčence idem si k vám po radu, chcú po mne takúto svadobnú tortu, zatial som sa nevyjadrila, ako by ste to poťahovali, myslím tú kombináciu poťahovky a čokolády, a to bledo hnedé je podľa vás tiež poťahovka, a to biele je asi kráľovská glazúra, že ? Robili ste niektorá niečo podobné. Vopred ďakujem za rady 😉

lucka_o
23. júl 2012

@pristela neotvorilo mi to.....co s tym?

lucka_o
23. júl 2012

dm1@ mas nejaku dobru karamelovu plnku? dakujemm

jakelina
23. júl 2012

@reruna ty jo, tak to závidím, hned bych si s meruňkama něco dala. U nás nerostou, je tu zima - sever Moravy. 😝

sisix
23. júl 2012
mariann2
23. júl 2012

ahojte, moja retro torta s Audrey Hepburn, len ten jedlý obrázok mi tak zle vytlačili, že okuliare, čo má v puse sa tvária ako neviem čo ☹