Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

benjik
15. jún 2010

Ahoj dámy,tak mám další dvě objednávky už za peníze. Teta potřebuje za 2 týdny pro nového přítele kulatý dort k svátku a v srpnu mu budu dělat poschoďovku k narozeninám.

@alionuska jaj Ali,tak to je normálně na žalobu,tolik peněz! Člověk se dře,aby se rodina měla dobře a pak tohle 😠 To samý jsme měli minulý rok,ale naštěstí šlo o mnohem míň,když tchánovi nezaplatili zakázku a on neměl z čeho zaplatit muže. Vážně bych jí pohrozila žalobou,to by jí donutit mohlo,ne?

vinka
15. jún 2010

Ali aj ja som si zvykla na bordel a deti tiež. 😀 😀 😀 Aspon nedostanú alergiu na prach ked stále neupratujem. 😀 😀 😀 To je isto P..ked ho nevyplatila.Bože tý kamionisti to nemajú tiež lahké už som to pár krát počula.A čo teraz ide ju dať k súdu? 😕

andreaber
15. jún 2010

@vinka, @alionuska - ďakujem 😉

andreaber
15. jún 2010

@hejdita - ja som robila mantinel normálne z piškótového cesta, lebo plnka bol trasený krém zo šľahačky a teda nič sa netopilo (ale, či to nebolo len začiatočnícke šťastie) 🙂. Podobný postup mali aj na dortomanii.

alionuska
15. jún 2010

@benjik
@vinka
No ved jej povedal,ze ju da na urad ,ze mu nevyplatila a ona,ze :Daj,ja to vyhram! A vie co hovori,lebo na vyplatnej paske mal len minimalnu mzdu...nejakyc 250 eur..a ani tie mu nedala... diety oni nezapisuju ako zarobok,tak aj keby to dal na obciansko pravne konanie,tak sa mozno dostane k tym 250 euram..a to by bolo asi tak vsetko..a taa sa to vraj aj rok...lebo ze tolko je staznosti... 😠 😠 😒 nic ju nedonuti,je to nesvedomite hovado..ja som jej napisala smsku,ze ked ju stretnem v Trnave,nech si ma nezela...a smiala sa mi potom do telefonu... 😖 ..ale po papuli odomna dostane-to je iste...za tie nervy co mi urobila!

beruska2x
15. jún 2010

@alionuska ahoj, no nevim, porad se mi hmota jako kroutila pod rukama, tekla... asi malo cukru? 😕

benjik
15. jún 2010

@alionuskai kdyby měl nakonec dostat jen těch 250 eur,vždyt to na ulici nenajdeš. Babu to bude stát mnohem víc,páč prohraje a bude platit náklady na řízení. Navíc bych dala ještě anomymní udání na úřad práce a na dańový úřad, za nekalé obchodní praktiky.

beruska2x
15. jún 2010

holky jako je SK Torty od mamy web, je neco takoveho i v CZ verzi???

vinka
15. jún 2010

@alionuska Ali ja by som ju dala aj ked len pre 250 eur.A určite by som jej ako podnikatelke urobila dobrú reklamu v okolí.To,že jej ty dáš po papuly nevyriešiš nič len podá na teba tresné oznámenie,ze ublíženie na zdravý a ešte ty budeš mať poťahovačky.Ale dať ju zverejniť do markízi do lampárne možno je viac chlapov a sa spoja.Neboj potom jej to už nebude jedno.Aj kamionisti sa budú vyhýbať takej podnikatelke.

daniz
15. jún 2010

Ahoje kráááásne tortičky ste zas upiekli. Ja mám boja, lebo opravár mal nehodu tak neviem,neviem.... ☹ ☹ ☹ .
Ali nemá cenu sa vyhrážať-budeš akurát tak na smiech. Ak Ti môžem poradiť nech ide na inšpektorát práce - tam poskytujú bezplatné konzultácie
a rady a oni si rozoberú firmu od a po z. Len nech nikomu nehovorí, že tam ide. Si píš, že budú kontrolovať úplne všetko:
stravné,mzdy, odvody, diéty.... A potom im to ešte aj vyfakturujú. Viem, lebo som ekonómka a kamarátka mala tú česť s
inšpektorátom /ona ale mala všetko v poriadku/.

vinka
15. jún 2010

Ali daniz má pravdu hej na toto som zabudla.Lebo to aj v bývalej robote môjho muža jeho kolegina ich takto nahlásila lebo vyplácali na ruku.A tak sa pustili do nich,že nakoniec zavreli prevádzku.Nech to nenechá len tak.Na úrade práce je aj právnik pre toto a on poradí čo a ako

daniz
15. jún 2010

Ali, zist si na nete číslo na inšpektorát práce, nech tam zavolá a dohodne si schôdzku a uvidí.
A ozaj čo idete piecť? 🙂 🙂

benjik
15. jún 2010
beruska2x
15. jún 2010

🙂
@benjik diky

benjik
15. jún 2010

není zač

alionuska
15. jún 2010

Baby dakujem vam..aj ked my sme sa uz s tou vyplatou rozlucili nadobro...a mala viac zamestnancov,ale viem len o jednom,co tam robil pred mojim Martinom a ani tomu nedala poslednu vyplatu..ten ju dal aj na ten inspektorat a uz sa to taha asi tristvrte roka.... 😖 ale skusim mojmu dohovorit,nech tam teda aspon zavola...on tam uz aj bol a ta pani mu povedala,ze by mal narok len na ten zaklad..ale ja si myslim,ze by mali preverit aj to,ze tie diety jej on podpisoval,a ona si ich vykazovala,len mu o tom nedala ziadny doklad... a to je protipravne,nie? Ked z toho neodvadza dane,ked uz je taka podnikatelka... 😠 Dakujem vam za povzbudenie...este aby som toho mojho do toho dokopala.... 😀 😀 😀 nech to nenecha tak.! 😝
Ja idem robit tento tyzden Kitty 2x,šachovnicu,I-pod,Kabelku Vitton,a kniu na prijimanie...tak a este som ani nezacala... 😅 😅 😅

vinka
15. jún 2010

Ali už ked nič tak jej aspon dní spríjemniť rôznymi kontrolami.Ved to sa nedá tak podnikať.A ty vieš o jednom možno,že keby to zverejnil a by sa našli další dalo by sa podať a hromadné trestné oznámenie a to už by až také jednoduché pre nu nebolo moja neboj sa.

vinka
15. jún 2010

Ali tebe stačí začať v piatok a v sobotu nám ukážeš krásne torty.Až sa mi niekedy nechce veriť,že je to jedlé 😀 😀 😀

hejdita
15. jún 2010

@alionuska to zvadnes ty si sikovna.....aozaj ako robis tie pokladnice plne penazi??? to su akoby dve torty na sebe??? a ako robis to ze je to akoby otovorene.....to tam das klin z korpusov aby to pekne drzalo a vystuzis??? 😨

benjik
15. jún 2010

@alionuska I pod, tak na ten jsem moc zvědavá. Malá mi rozebrala klávesnici,tak nemám jak dávat znaky 😀 No co,že se to potáhne,hlavně,když jí to znepříjemní pár dní a ty jí nevyhrožuj,at tě neudá za vyhrůžky.
Jaj já už jsem tak natěšená na ty dorty na zakázku,už abych je pekla. Mám normálně absták. Si dneska asi pomalu začnu dělat růžičky.

alionuska
15. jún 2010

@vinka zas taka carodejnica nie som,aby som zacala v piatok a v sobotu mala torty hotove! 😀 😀 A prave mi volala predavacka z vedlajsej dediny,ze na sobotu ci jej neurobim dve...tak som to vzala...no pani,to si zas nakladam!!!! 😀 😀
@hejdita ano su to vlastne dve torty na sebe..a pod ten vrchny som dala taky šulček puncoviny,aby bola otvorena.... 😉
@vinka su jedlôe o tom nepochybuj!"!!!!!!! 😀 😀

@benjik ved ja som sa jej nevyhrazala a aj do tej sms-ky som jej to napisala,ze sa jej nevyhrazam,ale ze ju na to upozornujem! A s tym by mola ist aj na policiu...je to tam napisane,ze sa nevyhrazam! 😀 😀 je to taka "šťanda" zasrana ma asi 25-26 rokov... 😖

petusko
15. jún 2010

babyy, nasi mi pred chvilou volali, ze mi zohnali asi 20 kusov tych starych maliarskych valcekov, ze su v celkom dobrom stave, sa tesim 😀

hejdita
15. jún 2010

@petusko sa maaas 🙂
aj ja som zhanala a budem sa musiet opytat niekde inde....v druhej strane rodiny......u svokrinho brata..... 😅 😀

petusko
15. jún 2010

mne to otec zohnal od nejakeho kamarata, ktory opatruje vsetko a vraj sa tak potesil, ze sa toho zbavi bez toho, aby to vyhodil 😅 bol rad, ze to este niekomu posluzi. uz som na ne zvedava, tusim budeme mat kazdu nedelu aspon mini tortu 😀 alebo obetujem jeden sacok cukrikov len na skusobnu hmotu a budem do nemoty valcekovat 😀 😀

julinka25
15. jún 2010

ahojte dievcata, prikladam svoj dnesny vytvor, aj ja som si na tento tyzden vela toho nalozila,,do piatku este musim postihat dve lebo odchadzame na vikend do tatier, tak odvcera uz vypekam a dnes som dokoncila co ma byt na zajtra. 🙂

benjik
15. jún 2010

Já mám v plánu ukrást tchánovi malířskou stěrku,abych měla čím uhlazovat dorty.Válí se nám jich tu po dvoře ažaž.

benjik
15. jún 2010

@julinka25 krásné a originální.

alionuska
15. jún 2010

@petusko ja som vcera valcekovala..mam desat novych a naaaaaaadherne vzory!!!Som sa tesila..... 🙂 🙂 🙂
@julinka25 torticka je vydarena!

julinka25
16. jún 2010

dakujem babulky 🙂

hejdita
16. jún 2010

ahojky.....chci se zeptat uz konecne vykristalizovalo co budu delat na zakazku jedne babicce k 70 a chci se zaptat kdyz se dela kosik dava se pod to vypletene potahovka???? budu to delat podle fotopostupu v TOM ale tam je to jenom ukazka na "holy stul" a posledni fotka jak to vypada na dortu ale ci je pod tim potah tak to tam videt neni......co myslite???? potah jo? ci ne...... 😕

vzor podla tohoto
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/kosikovy-v...