Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
24. júl 2012

@petraxy6 a jak to vykrojíš, tak s tím pojezdi po podložce, aby se ti to všude překrojilo a šlo ti to očistit od těch odkrojků.

petraxy6
24. júl 2012

@aduskatt a ešte - do toho mikrofonoveho sačku mám spievať či čo? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 či rovno predýchavať 😀

aduskatt
24. júl 2012

@petraxy6 noooo, tak to by s tym sackom malo ist................skus, ak nepochodis, nafotim ti postup, ked budem robit pismenka🙂

petraxy6
24. júl 2012

@jakelina @aduskatt ĎAKUJEM 😉
ale aj tak keď si kúpim silikonovú, tak to bude asi najlešie, že?

pralinka25
24. júl 2012

@aduskatt a kym ho potries maslom ho nechavas kolko stat? ked das len plnku medzi platy.

petraxy6
24. júl 2012

@aduskatt bola by si veľmi zlatá 😉 😉 😉 😉

aduskatt
24. júl 2012

@petraxy6 z mikrofonoveho sacku si odstrihni siroky pas, ktory sa bude dat prelozit na polovicku, hmotu daj medzi dve vrstvy sacku, natenko vyvalkaj hmotu, ktora je stale zakryta medzi dvoma vrstvami sacku...potom priloz na vrchnu cast sacku pismenko a silno pritlac, najlepsie valcekom, pismenko daj prec..teraz mas medzi dvoma vrstvami mokrofonoveho sacku hmotu a v nej vytlacene pimenko, cele to zober a pretoc dole hubou, teda sa na teba pozera zadna strana pismenka, odkry vrstvu mokrotenu, ktora je nacapena na tej spodnej strane, takze teraz to mas stol, sacok a hmota....odstran celu zbytocnu hmotu a zacisti........mas stol, mikro a na tom ocistene pismenko zadnou stranou k tebe......potri zadnu stranu jemne vodou, zober do paprcky sacok s pismenkom, rozhodni sa, kam ho nacapis....priloz zadnu stranu na urcene miesto na torte este stale aj so sackom...teraz je torta, pismenko, sacok....sacok stiahni dole a kochaj sa nadhernym pismenkom🙂

aduskatt
24. júl 2012

@pralinka25 nic, dam plnku a hned pecatim a potieram maslom

aduskatt
24. júl 2012

@petraxy6 no, budem taka zlata v piatok🙂

levandulka3
24. júl 2012

@janula.h ja som dávala šedú perlovku na vyšívanie

petraxy6
24. júl 2012

@aduskatt zajtra to skúsim na nečisto. a keď sa mi nevydarí (ako vždy) tak zožeriem 😀 😀 😀 😀

pralinka25
24. júl 2012

@aduskatt jej fakt? tak to je super. takze namazem platy a hned mozem omaslovat a necham chladit 2 - 3 hodky a potom svihnem marcipan. to by bolo fajn lebo k plneniu sa dostanem najskor poobede a vecer by som potrebovala mat tortu hotovu. tak som mala z toho mindrak ci sa to vobec da stihnut
neroztecie sa mi spodna vrstva ked na to pojdu este dalsie 3 platy a 2 vrstvy kremu? jaaaaaaj bojim sa toho ako cert kriza 😀 takej skoro cisto slahackovej. furt bojujem s myslienkou poistit to rovno creme ole. fakt to nezmeni chut?

aduskatt
24. júl 2012

@petraxy6 Mici, vydari sa..............a ked ne, v piatok ti to nafotim.alebo dojdi na sukromnu lekciu🙂))

aduskatt
24. júl 2012

@pralinka25 nezmeni, nemusis tam dat cely Creme, aj ked ja som dala....ja som robila na poschodovu parizsku a bola naspodu, uplna pohodka.............neboj sa toho....dobre nechaj vychladit pred slahanim, potom napln, potri maslovym kremom, supni na dve hodky do chladu, potiahni🙂

pralinka25
24. júl 2012

@aduskatt jaaaj si zlaticko. dakujem za rady. vychladit necham cez noc. cokosku uvarim vecer predtym a rano vyslaham az.

aduskatt
24. júl 2012

@pralinka25 presne tak.a supni tam pred slahanim aj stuzovac🙂

petraxy6
24. júl 2012

@aduskatt 😀 😀 😀

lucula73
24. júl 2012

@dadka212 prosím ťa a ten krém orechovokávový je na akú veľkú tortičku asi?

@aduskatt preskočila som sem oki 🙂 ....počuj moja a je nejaký krém,do ktorého ty nedáš ten creme olé? 😀 ,neber v zlom,ale z teba musí mať dr. oetker radosť 😀

aduskatt
24. júl 2012

@lucula73 no jasne, ked robim maslove, tak nedavam🙂) ale najcastejsie robim Pribinakovy a tam tem Creme Ole ide🙂) a ked je vonku 35 stupnov, tak dam aj do parizskej..........

aduskatt
24. júl 2012

@lucula73 ak mozem odpovedat aj ja, tak mne ten orechovokavovy vysiel na 24 cm okruhlu dvakrat plnka plus obtriet tortu🙂 a ostalo mi z toho dve kavove lyzicky🙂

aduskatt
24. júl 2012

@lucula73 no moja, to mas tak, ten, kto robi len maslove kremy, pouziva maslo a ja, kedze nerobim maslove, ale skor slahackove, pouzivam Ole🙂))

lucula73
24. júl 2012

@aduskatt však ano,do pribináka hej,ja som posledne robila 7 toriet s pribinákom,konečne bude zmena.... 😉
no tak netuším,koľko dávok mi bude treba,budem robiť dve osmičky,tých 3écm bude mať jedna určite na dlžku..ach jaj,skúsim asi z troch?

aduskatt
24. júl 2012

@lucula73 ja som drvivu vacsinu robila pribinakovych, parizskych a karamelovych bez masla. alebo puncove......len jednu maslovu🙂a teraz mam zasa pribinakovu, parizsku a dve puncove......tie maslove proste u mna nejdu na dracku🙂

aduskatt
24. júl 2012

@lucula73 ja si myslim, ze by stacili aj dve............ale ako chces🙂) pripadne dve a pol.ale aj to bdue asi vela.teda ak chces plnit dvakrat

luciahromadkova
24. júl 2012

@aduskatt kupila som ju u nas v supermarkete Moja samoška za 0,99 E. Myslim, ze ju mavaju aj v tescu, ale neviem co tam stoji, musim pozriet. Okrem tejto kupujem slahacku v tetrapacku 33 % z lidla. Aj ta je lepsia ako Rajo.

aduskatt
24. júl 2012

@luciahromadkova osobne mliecnym vyrobkom z Lidla nedoverujem☹ ja kupujem tu 36ku, pripadne ju kombinujem s 33ku Rajo....0,99 e je fajn cena za 40ku

lokalistin
24. júl 2012

@petraxy6 ja robim len tak, ze si hmotu vyvalkam celkom na tenko necham trochu obschnut (eventualne poprasim skrobom) vytlacim trochu to posucham o dosku aby sa vsetko prerezalo a potom uz len klepnem tou abecedou o dosku a pismenko vypadne same 😉

luciahromadkova
24. júl 2012

@aduskatt v lidli si davam pozor a kupujem iba nieco..., ale mrknem kto je vyrobca a podla toho nakupujem- teda len ceske a nemecke...ale kupila som tam velky jogurt 10% biely smotanovy pilos a je vynikajuci. A kde kupujes tu 36? Aký výrobca-značka? My tu máme taký mini obchodík so syrmi a mliečnymi výrobkami a kupujem tam biele smotanove probiotické jogurty, čo dávam drobcovi 1 kg v takých plastových vedierkach za 2 E, su prírodné bez konzervantov, občas mavaju aj čučoriedkový a jahodovy za 2,50. (Chuťovo super, ale obal nič moc) Minule mali aj 1 l šlahačky v tetrapacku 33 % výrobca nemecko za 2,5 E, tiež bola v pohode, lenže nie vždy ju tam majú.

rapunzel1
25. júl 2012

Pozerám vaše diskusie o šľahačke a našla som túto za cenu niečo cez 2,5 eura za 1liter, neviete, kde sa dá kúpiť? http://www.euromilk.sk/trvanliva-smotana-na-sla...

rapunzel1
25. júl 2012

@luciahromadkova nebola to náhodou táto, za tých 2,5 eura, lebo už som sa v obchode veľakrát pýtala na veľké balenie šľahačky a nikde nič, našla som na nete od raja a tá je cez 4 eura a potom rastlinné, ale klasické len túto, ale kde ju kúpiť??? http://www.euromilk.sk/trvanliva-smotana-na-sla...