Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
17. jún 2010

@benjik 😉 halvu vzhuru , ja jdu na to ted, malej ne a ne usnout 😒 a MM nadava ze v lednici jsou jen dorty, pac ma dietu a nic nesmi - kdyby mohl tak je rad 😀
nastesti tu byl odpo bracha, tak byl s malym a ten puncak mam hotovej a nebudu se tim zdrzovat 😉

benjik
17. jún 2010

jaj to se mu nedivím,že mu vadí dorty,bych dietu nepřežila,jsem hroznej čokoholik,No právě já to dělala,když malá spala,jenže jí vzbudil pes a jak byla rozespalá,tak byla protivná a já z toho akorát chytla nerva. Takhle vztekat se,mě manžel ještě neviděl. Tak vzal malou ven a já se zatím uklidnila a obalila nervy čokoládou. Mě tak napdlo,do náplně jak se dělá z ledových kaštanů bych mohla dát milku místo kaštanů,ne? Páč ta nová s dotykem malin je fantastická a náplň z ní by mohla být eňo ňuňo.

beruska2x
17. jún 2010

@benjik no prave on ma mononuleozu takze nesmi skoro nic takze nalada -50stupnu 😅 ja prave nejradsi delam vse dulezite vecer, kdyz malej spi...

ja jsem delala tu napln s bilou Milkou a bylo to teda hoooodne sladke, uz to delat nebudu ale s mlecnou nebo prichutovou bych to zkusila 😉
ja mam rada Kofilu, takze k savtku si udelam s ni 😀

a jinak... jsem v 10. nebi 😉 fakt, nejdriv jsem tam vpracovala jeste 2 lzice mouckoveho cukru a pak se mi s tim super delalo, mam tam jen 2 drobne dirky na boku ☹ tak jsem to zaimprovizovala kytickama ale s tim kakaem je to na prd 😒 a barvu jsem nemela....

ale jinak dobry 😵

beruska2x
17. jún 2010

jsem zapomela na foto 😵

beruska2x
17. jún 2010

a musim rict ze ja jsem taky na sladky 😉 ale jak pecu tak chodim ukusovat syr 😀

benjik
17. jún 2010

@beruska2x Vypadá moc krásně,to jsou kytičky z těch vánočních vykrajovátek? já už pár dní přemýšlím,že na ten dort co mám dělat na objednávku udělám vykrajovačkou pár motýlků. Zítra to asi zkusím,jestli nezapomenu koupit solamyl. Mě kakao problémy nedělalo,naopak mi krásně barví a ani hmota nedrobí ani varna ani fal. marcipán. Bílá milka je sladká dost sama o sobě,ale tahle malinová to je prostě luxus. Tak to musí být hrozný na vyvařování a tak.
Já potřebuju přibrat,takže můžu čokoládu fakt na kila,jen ty kila nějak neskáčou.

beruska2x
17. jún 2010

@benjik diky 😉
😅 to nevim jestli z vanocnich primo, maji to normalne v domackach 😉

ja ti nejaky kila poslu chces? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

no vareni je desny, malymu zvlast, MM zvlast 😖 navic je dlouho uz doma a uz mam ponorku 😒 uz aby to mel v poho

benjik
17. jún 2010

no jasně kalsický vykrajovačky. klidně pošli,tak pět kilo by se hodilo,koukaj mi pomalu žebra. jo ponorku znám,muž je stavebník,je doma vždy v zimě,ale azse v létě si ho moc neužijeme.jdu spát dobrou a sladké dortové sny.

beruska2x
17. jún 2010

😵 dobrou

zdenallicka
17. jún 2010

Berusko, ja mam s kakaem tuhle hnedou... je krasna a ne na houby... 😉 Zkus to priste lip a s vice kakaem..

beruska2x
17. jún 2010

@zdenallicka a to mas MMF? ja dala posledne vice kakaa a hmota se mi uplne drolila a zase jsem to nechtela patlat vodou abych to nepodelala 😀

zdenallicka
17. jún 2010

Nee, tohle je Formix myslim... Ale barvim kakaem uplne vsechno - mlecny, Formix, varnu a vzdy mam takto krasne hnedou... 🙂

beruska2x
17. jún 2010

@zdenallicka ale to jo, to ja hnedou pekne udelam taky jen s tim pak nejde pracovat... Formix neznam 😅 ani..

na priste si koupim nejakou barvu a bude 😉

zdenallicka
17. jún 2010

Hnedou gelovkou stejne cokoladove hnedou neudelas... A navic - s kakaem to chutna cokoladove... Mozna by stacilo parkrat si namocit ruce... 😉

beruska2x
17. jún 2010

@zdenallicka ale to ja nemusim mit hnedou, to byl jen nouzovy krok aby to bylo jinak barevne nez dort 😉

dm1
17. jún 2010

zdenalicka mne sa MMF s kakaom nafarbit sice krasne podarilo ale drobilo sa to ze hroza. tak na postavicky este ano len nie male detaily. cierna rovnako

baby v peceni hrou maju v sobotu akciu 10% zlavu na vsetko ale len osobne aj predvadzat budu veci a da sa poskusat aj hmoty tak sa tam tesim zase prachy oplieskam 😵

llumka
18. jún 2010

Ahojte prave som dokoncila malu svadobnu, zajtra hodim foto 🙂

evitkamalicka
18. jún 2010

ahoj babulky, dlho som tu nebola....ako sa mate? nam sa to uz krati a teraz moc nepeciem, len vcera vecer jednu ovocnu k dnesnej kavicke

benjik
18. jún 2010

@beruska2x jestli máte u vás penny,tak tam mají cacao dark od roayl kitchen asi za 15 kč, je tmavý jak noc,to používám já.

Jinak dort jak mi zaschl,tak vypadá úplně jinak než na fotce,ted je suprový,je to jak kdyby ta antunie byla na kusu dřeva.

@evitkamalicka tak už začni pěkně odpočívat,dortík bych si hned dala miluju ovocný.

beruska2x
18. jún 2010

@benjik diky kouknu 😉 ja se na dort byla koukat i v noci do lednice 😀

@evitkamalicka tenhle typ dortu taky delam casto, u nas neleti maslove kremy a takove ty "tezke" veci a tohle je super 😉 taky bych si dala 😀

benjik
18. jún 2010

@beruska2x v noci máš spát 😀

beruska2x
18. jún 2010

@benjik vzbudil me malej jak byl odkopanej , tak jsem to vzala prijednom 😀

benjik
18. jún 2010

Teď jsem koukal na dortománii,jak jste sem kdysi dali odkaz na pořad. Uááá,proč nemůžu mít doma surky,hned bych zkusila toho hrošíka.

hejdita
18. jún 2010

@zdenallicka sem te nepoznala si zmenis fotku a uz je to v prcicich :D :D co je to formix da se to udelat i doma???? ja bych prave portrebovala hnedou hmotu na potahovani na kosik a bojim se dat kakao .....sice to potrebuju svetlounce hnede ale i tak se bojim....to na ten kosik....

jinak drotiky sou krasne i od benjik i od berusky jinak i ja se chodim v noci koukat na dorty a kontrolovat jestli drzi mmf ci se netopi-nelepi a tak a vzdycky se u toho pochvalim 😀 😀 😀 😀 😀

beruska2x
18. jún 2010

@hejdita 😉 diky 😉 je videt ze nejsem jediny cvok 😀 😀 😀 😀 ale slo to tak snadno ze jsem cekala nejakou "zradu" ale v pohode 😉 i pocasi mi preje, sice lejt nemuselo ale jsem rada ze nejsou ty hice co minuly tyden 😅

uz se tesim na dalsi dortik, to uz budu klidnejsi, vim zhruba jak na to a vic si vyhraju 😉

benjik
18. jún 2010

@hejdita díky,já v noci spím jak zabitá,mě se o dortech max. zdá.

benjik
18. jún 2010

kde je vůbec Ali?

benjik
18. jún 2010

Ted jsem koukala na Fialu cukrářské potřeby, no musím říct,že na to jak se prezentuje jako největší dodavatel v ČR,tak dost věcí nemá. Nenašla jsem ty silikonový formičky,perletě taky moc nemá,u dost věcí nemá obrázek,tak nevím jak to vypadá. Ale zase má nejlevnější barvy a možnost osobního odběru v Praze,takže až to bude reálně finančně možné,vyšlu manžu na nákup barev a pomůcky si objednám odjinud.

alionuska
18. jún 2010

@benjik tu som...dokoncujem torticky na zajtra...prave som robila tu šachovnicu..no pekna makačka..a este tie figurky vymodelovat...to bude asi aj nocna dnes.... 😅

benjik
18. jún 2010

@alionuska aha,já si myslela,že zase pečeš,ale chybělas nám tu,tři dny bez tebe je tady až moc. cóóó? ty jdeš modelovat šachovnicové figurky? no potěš koště,to bude makačka,ale pak z toho vzejde hotové umělecké dílo jako vždy.Až tě přestane bavit pečení,můžeš rovnou přejít na sochařinu.