• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. októbra 2017 
@abriela prosím ťa a akú značku z lidla, lebo sú tam tri druhy bielej a v akom množstve aspoň priblžne? Ďakujem.
29. júl 2012 o 16:41  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 no skusim teda najprv na zlto nafarbit a potom pridat trosku zelenej :wink: vzdy som to tobila opacne, ze najprv zelenu a ptom som pridala zltnu ale nejak mi to vzdy zpravilo taku skaredu zelenu.
29. júl 2012 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 ja to už robím od oka, šupnem na hmotu žltú a o polovicu menej zelenej....a vymiesim...ale pre niekoho kto eše nevie kolko tak radšej radím zafarbiť na žlto a potom pridať troška zelenej....
29. júl 2012 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marci2305 pekne torticky, cokohmotu si zarabas alebu kupujes hotovu? ak zarabas prosim recept, dakujem
29. júl 2012 o 16:49  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rapunzel1 1 cokolada (100G) First Nice a asi 150g cukrikov, mliecnu mam tu druhu znacku Fin Care - na potiahnutie mensej 28cm okruhlej torty. Cukor zhruba 500g. Pristela pouziva Schoggetten a niekto tu pisal, ze Milku.
Coko hmota je na prihrievanie podla mna lepsia ako cista mmf. Je tvarnejsia, meksia. Nepeciem vela a vela hmot mam po kuskoch v chladnicke, cize ked nieco robim, casto len dorobim hmotu, kt. zmiesam so starou z chladnicky.
Naposledy som robila kamion - aj bielu aj zltu hmotu som musela dorabalat. Stara ztla bola cokoladova, nova zlta bola cista mmf, spojilo sa to v pohode.
29. júl 2012 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 farba je veru krasna
29. júl 2012 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@simasa dakujem...

@vlada111 nie neostala, zajtra si pre nu pride kamoska, ale tak za inu cenu ako mala byt povodne samozrejme, ale som rada, ze nesla aspon do kosa... :wink:
29. júl 2012 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
niekto tu chcel inspiracie pre dvojicky na rok chlapca a dievca ja som chcela robit nieco taketo (foto z netu)ale zamietli mi to chceli auto a zamok dve extra torty (mne sa strasne pacia torty ako nemo a pod. morsky svet)
29. júl 2012 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@abriela super, zapísané, ďakujem, odskúšam, čo to urobí v mojich rukách :slight_smile:
29. júl 2012 o 17:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela
@simasa a ostatne baby vy robite ruze z kruhovych lupenov ci slzickovych?
29. júl 2012 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lokalistin já na příští víkend nemám taky žádné objednávky, jen jednu roládu a věnečky, takže budu odpočívat, co chodím do práce, tak jedu od rána do noci každý den a už toho mám plný zuby :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@pipka tahle, mají ji za 49 kč http://www.dekordort.cz/product/abeceda-a-cislice/abeceda-funky--velka-pismena-a-cisl/333
@mima1311 tak ti to pošlou holky od vás, za vaše poštovný, vezmu ji s sebou :slight_smile:
@pristela já chci taky cukrrrrr :grinning: sím sím
@mia114 podle mě je to bitter lemon, tak je taková jedovatá :dizzy_face:
29. júl 2012 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci no len zeby po tvojom nakupe cinan nedvihol ceny :slight_smile: . Chodis do prace? A co si vzala, aku ponuku?
29. júl 2012 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela toho se nebojím, mají toho tam hafo, už si to chystám na skříňce, mám toho pěknou tašku :grinning: :grinning: ještě že je tak hodná a mě vyzvedne @florentina jinak bych měla ruce až na zem :wink:
A do práce chodím tam co vloni, montuju přepěťové ochrany, zásuvky jističe, tahle práce mě baví a ještě mě nahámějí z další cukrárny kousek od nás, ale tam mě chtějí jako zaměstnance, takže když mi v říjnu neprodlouží smlouvu tady, tak půjdu do tý cukrárny a aspoň budu mít praxi až budu chtít dělat na živnosťák :dizzy_face: :dizzy_face:
29. júl 2012 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@vecernicci na cukraren o kt. si pisala si spomeninam. Preto som sa pytala co robis.
Pri montazi predpatia na istice je tvoje sikovne rucicky skoda.
29. júl 2012 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 uf aspoň niečo, dúfam, že sa ti vrátia aspoň náklady. A všetkým kočkám, ja vás asi nechápem, že neberiete zálohy, brala by som zálohy vo výške ceny použitých surovín. Veď je to podľa mňa normálne :frowning2:
29. júl 2012 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@abriela nééé to je zase jiná cukrárna :dizzy_face: jsem prostě na roztrhání, mě paní přemlouvala,ať k nim jdu hned, že sehnat dobrou cukrářku je dneska problém, kamarádka jim tak ukázala moje dortíky a zákusky a teď mám otevřený vrátka, až budu volná :grinning: :grinning:
29. júl 2012 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vecernicci taktiez by som ta brala. Ved napr. na tvoje velkonocne vajicka, ci vianocne pernicky sa neda zabudnut. POdla mna tam nemas konkurenciu. O tortach nepisem. Ja ked pozeram fotky, tak podla obrazkov typujem kto to asi robil. Kazdy ma nejaky rukopis.
29. júl 2012 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vecernicci jééj, ja na stretko síce neviem či prídem, lebo už budem v deviatom mesiaci :slight_smile: , ale nevedela by si mi tiež niečo kúpiť u číňana? čo tam prosím majú? Mne chýba ku šťastiu vypichovače na hortenziu a nejaké krajky a lišty. Budem ti povďačná. Keby som sa necítila dobre, poslala by som niektorej z kočiek peniažky, aby ti dali a poslali by mi to.
29. júl 2012 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rapunzel1 Leni ja ten recept naspamat netusim vzry si dam do googlu čokoladova mmf a najde mi to , ak chcem sytu cervenu recept dodrzujem aj so smotanou len alkohol nedavam.

@vecernicci donesiem , len tiez mi siiim pripomen , ja uz stara zabudliva zena :grinning: :grinning: :grinning: ja este ani nekukala kde to je :grinning: tak daleko nezijem , ja tak maximalne 24hodin dopredu, toto je pre mna daleka buducnost :sweat_smile: :sweat_smile:

@bzucinka2 kruhových
29. júl 2012 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela díky, pozriem, odskúšam :slight_smile:
29. júl 2012 o 18:33  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
hele našla jsem recept na mléčný marcipán výborný na figurky a kytičky, něco jako domácí "smartflex flower" :grinning: :grinning:
běžím ho vyzkoušet a dám vědět jak se s ním dělá, já prostě mám naučený lidi na domácí marcoš a kupovaná hmota by mi asi neprošla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. júl 2012 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 vypichovače na hortenzie tam mají určitě, ty jsem viděla, lišty na krajky nevím, mrknu, mají tam tu s ornamenty a další s ovoce, a květinkami a tu s adnělíčkama a srdíčkama, jsou taky pěkný a koupila jsem si tam silikonovou formičku na brož a dvě kytky za 49 :dizzy_face: manžovi už ani neříkám, co jsem koupila, vždycky když se ptá, tak mu řeknu, ale to už mám dloooouho :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:

hele a tady je recept na tu hmotu co chci zkoušet http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t=2836 a chci zkusit i ten domácí piping gel, prý netopí potahovku, tak jdu zaplout do kuchyně
29. júl 2012 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@abriela no u nás činan už zdvihol ceny prvý krát mal za 1.50 a druhýkrát už za 2.80
29. júl 2012 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@larah tak já se tam stavím co nejdřív, ale od loňska u nás ceny nezvedli :wink: jsou to potrvory vypočítavý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. júl 2012 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci a omrkni čo zaujímavé tam ešte maju :slight_smile:
29. júl 2012 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@bzucinka2 ja robim z kruhov, pripadne z patlupenovej vykrajovacky
29. júl 2012 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli ked pôjdem na stretnutie na 100% - tak mi môžeš poslať € na účet, ja zaplatím @vecernicci a potom ti to pošlem domov poštou - ale to až v septembri :wink: :wink:
29. júl 2012 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela ano môžeš...len ešte neviem kto to prinesie ,no na stretko to dojde na 100 % :wink:
29. júl 2012 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anibas ok moja ,tak mi povedz ,kde by sme sa mohli stretnúť a ešte pred stretkom by som ti dala peniažky a ty by si ich dala rovno na stretku vecernicci..a potom by som si po tu abecedu aj sama došla...
29. júl 2012 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rapunzel1 ja používam už skoro 2 roky MMF a teda používam buď rubino alebo americké, americké som začala umývať, lebo mi tam otávali také kryštáliky cukru.... zarábam to vždy len s považským cukrom preosiatym, nič iné tam nedávam, a cerou si potieram len ruky.... ak chcem červenú, čiernu pridávam bielu čoko, najlepšie sa mi osvedčila orion biela a teda ten cukor považský a nič iné len farbu a je to ok super :slight_smile:
tiež mám pocit, že každé mmf je iné, ale do koša som už dlho nehodila :grinning: inak ja keď mmf vaľkám už, tak nepodsypávam, ale vaľkám na tupperware podložke, ktorú si natriem cerou a nič sa nelepí :slight_smile:
29. júl 2012 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok