Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
29. júl 2012

@abriela prosím ťa a akú značku z lidla, lebo sú tam tri druhy bielej a v akom množstve aspoň priblžne? Ďakujem.

mia114
29. júl 2012

@dadka212 no skusim teda najprv na zlto nafarbit a potom pridat trosku zelenej 😉 vzdy som to tobila opacne, ze najprv zelenu a ptom som pridala zltnu ale nejak mi to vzdy zpravilo taku skaredu zelenu.

dadka212
29. júl 2012

@mia114 ja to už robím od oka, šupnem na hmotu žltú a o polovicu menej zelenej....a vymiesim...ale pre niekoho kto eše nevie kolko tak radšej radím zafarbiť na žlto a potom pridať troška zelenej....

luciahromadkova
29. júl 2012

@marci2305 pekne torticky, cokohmotu si zarabas alebu kupujes hotovu? ak zarabas prosim recept, dakujem

abriela
29. júl 2012

@rapunzel1 1 cokolada (100G) First Nice a asi 150g cukrikov, mliecnu mam tu druhu znacku Fin Care - na potiahnutie mensej 28cm okruhlej torty. Cukor zhruba 500g. Pristela pouziva Schoggetten a niekto tu pisal, ze Milku.
Coko hmota je na prihrievanie podla mna lepsia ako cista mmf. Je tvarnejsia, meksia. Nepeciem vela a vela hmot mam po kuskoch v chladnicke, cize ked nieco robim, casto len dorobim hmotu, kt. zmiesam so starou z chladnicky.
Naposledy som robila kamion - aj bielu aj zltu hmotu som musela dorabalat. Stara ztla bola cokoladova, nova zlta bola cista mmf, spojilo sa to v pohode.

abriela
29. júl 2012

@dadka212 farba je veru krasna

bzucinka2
29. júl 2012

@simasa dakujem...

@vlada111 nie neostala, zajtra si pre nu pride kamoska, ale tak za inu cenu ako mala byt povodne samozrejme, ale som rada, ze nesla aspon do kosa... 😉

lokalistin
29. júl 2012

niekto tu chcel inspiracie pre dvojicky na rok chlapca a dievca ja som chcela robit nieco taketo (foto z netu)ale zamietli mi to chceli auto a zamok dve extra torty (mne sa strasne pacia torty ako nemo a pod. morsky svet)

rapunzel1
29. júl 2012

@abriela super, zapísané, ďakujem, odskúšam, čo to urobí v mojich rukách 🙂

bzucinka2
29. júl 2012

@pristela
@simasa a ostatne baby vy robite ruze z kruhovych lupenov ci slzickovych?

vecernicci
29. júl 2012

@lokalistin já na příští víkend nemám taky žádné objednávky, jen jednu roládu a věnečky, takže budu odpočívat, co chodím do práce, tak jedu od rána do noci každý den a už toho mám plný zuby 😝
@pipka tahle, mají ji za 49 kč http://www.dekordort.cz/product/abeceda-a-cisli...
@mima1311 tak ti to pošlou holky od vás, za vaše poštovný, vezmu ji s sebou 🙂
@pristela já chci taky cukrrrrr 😀 sím sím
@mia114 podle mě je to bitter lemon, tak je taková jedovatá 😵

abriela
29. júl 2012

@vecernicci no len zeby po tvojom nakupe cinan nedvihol ceny 🙂 . Chodis do prace? A co si vzala, aku ponuku?

vecernicci
29. júl 2012

@abriela toho se nebojím, mají toho tam hafo, už si to chystám na skříňce, mám toho pěknou tašku 😀 😀 ještě že je tak hodná a mě vyzvedne @florentina jinak bych měla ruce až na zem 😉
A do práce chodím tam co vloni, montuju přepěťové ochrany, zásuvky jističe, tahle práce mě baví a ještě mě nahámějí z další cukrárny kousek od nás, ale tam mě chtějí jako zaměstnance, takže když mi v říjnu neprodlouží smlouvu tady, tak půjdu do tý cukrárny a aspoň budu mít praxi až budu chtít dělat na živnosťák 😵 😵

abriela
29. júl 2012

@vecernicci na cukraren o kt. si pisala si spomeninam. Preto som sa pytala co robis.
Pri montazi predpatia na istice je tvoje sikovne rucicky skoda.

vlada111
29. júl 2012

@bzucinka2 uf aspoň niečo, dúfam, že sa ti vrátia aspoň náklady. A všetkým kočkám, ja vás asi nechápem, že neberiete zálohy, brala by som zálohy vo výške ceny použitých surovín. Veď je to podľa mňa normálne ☹

vecernicci
29. júl 2012

@abriela nééé to je zase jiná cukrárna 😵 jsem prostě na roztrhání, mě paní přemlouvala,ať k nim jdu hned, že sehnat dobrou cukrářku je dneska problém, kamarádka jim tak ukázala moje dortíky a zákusky a teď mám otevřený vrátka, až budu volná 😀 😀

abriela
29. júl 2012

@vecernicci taktiez by som ta brala. Ved napr. na tvoje velkonocne vajicka, ci vianocne pernicky sa neda zabudnut. POdla mna tam nemas konkurenciu. O tortach nepisem. Ja ked pozeram fotky, tak podla obrazkov typujem kto to asi robil. Kazdy ma nejaky rukopis.

vlada111
29. júl 2012

@vecernicci jééj, ja na stretko síce neviem či prídem, lebo už budem v deviatom mesiaci 🙂 , ale nevedela by si mi tiež niečo kúpiť u číňana? čo tam prosím majú? Mne chýba ku šťastiu vypichovače na hortenziu a nejaké krajky a lišty. Budem ti povďačná. Keby som sa necítila dobre, poslala by som niektorej z kočiek peniažky, aby ti dali a poslali by mi to.

pristela
29. júl 2012

@rapunzel1 Leni ja ten recept naspamat netusim vzry si dam do googlu čokoladova mmf a najde mi to , ak chcem sytu cervenu recept dodrzujem aj so smotanou len alkohol nedavam.

@vecernicci donesiem , len tiez mi siiim pripomen , ja uz stara zabudliva zena 😀 😀 😀 ja este ani nekukala kde to je 😀 tak daleko nezijem , ja tak maximalne 24hodin dopredu, toto je pre mna daleka buducnost 😅 😅

@bzucinka2 kruhových

rapunzel1
29. júl 2012

@pristela díky, pozriem, odskúšam 🙂

vecernicci
29. júl 2012

hele našla jsem recept na mléčný marcipán výborný na figurky a kytičky, něco jako domácí "smartflex flower" 😀 😀
běžím ho vyzkoušet a dám vědět jak se s ním dělá, já prostě mám naučený lidi na domácí marcoš a kupovaná hmota by mi asi neprošla 😝 😝

vecernicci
29. júl 2012

@vlada111 vypichovače na hortenzie tam mají určitě, ty jsem viděla, lišty na krajky nevím, mrknu, mají tam tu s ornamenty a další s ovoce, a květinkami a tu s adnělíčkama a srdíčkama, jsou taky pěkný a koupila jsem si tam silikonovou formičku na brož a dvě kytky za 49 😵 manžovi už ani neříkám, co jsem koupila, vždycky když se ptá, tak mu řeknu, ale to už mám dloooouho 😝 😀 😀

hele a tady je recept na tu hmotu co chci zkoušet http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t... a chci zkusit i ten domácí piping gel, prý netopí potahovku, tak jdu zaplout do kuchyně

larah
29. júl 2012

@abriela no u nás činan už zdvihol ceny prvý krát mal za 1.50 a druhýkrát už za 2.80

vecernicci
29. júl 2012

@larah tak já se tam stavím co nejdřív, ale od loňska u nás ceny nezvedli 😉 jsou to potrvory vypočítavý 😝

larah
29. júl 2012

@vecernicci a omrkni čo zaujímavé tam ešte maju 🙂

aduskatt
29. júl 2012

@bzucinka2 ja robim z kruhov, pripadne z patlupenovej vykrajovacky

anibas
29. júl 2012

@lawli ked pôjdem na stretnutie na 100% - tak mi môžeš poslať € na účet, ja zaplatím @vecernicci a potom ti to pošlem domov poštou - ale to až v septembri 😉 😉

lawli
29. júl 2012

@abriela ano môžeš...len ešte neviem kto to prinesie ,no na stretko to dojde na 100 % 😉

lawli
29. júl 2012

@anibas ok moja ,tak mi povedz ,kde by sme sa mohli stretnúť a ešte pred stretkom by som ti dala peniažky a ty by si ich dala rovno na stretku vecernicci..a potom by som si po tu abecedu aj sama došla...

eliska22
29. júl 2012

@rapunzel1 ja používam už skoro 2 roky MMF a teda používam buď rubino alebo americké, americké som začala umývať, lebo mi tam otávali také kryštáliky cukru.... zarábam to vždy len s považským cukrom preosiatym, nič iné tam nedávam, a cerou si potieram len ruky.... ak chcem červenú, čiernu pridávam bielu čoko, najlepšie sa mi osvedčila orion biela a teda ten cukor považský a nič iné len farbu a je to ok super 🙂
tiež mám pocit, že každé mmf je iné, ale do koša som už dlho nehodila 😀 inak ja keď mmf vaľkám už, tak nepodsypávam, ale vaľkám na tupperware podložke, ktorú si natriem cerou a nič sa nelepí 🙂