Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
29. júl 2012

@zklimekova prosímťa koľko asi mal ten blesk a podla čoho si ho robila?ja mám robiť takého malého...

pipka
29. júl 2012

@jakelina jeeezis no harasi mi asi 😅 😀
idem to najst nanovo 😝

zklimekova
29. júl 2012

@lucula73 blesk mal 2,8kg... ja mám formu na auto, len ju stále inak orežem 🙂...a mala som synove malé autíčko na stole ako predlohu 🙂

micmo
29. júl 2012

Ahoj holky, tak mam za sebou prvni 3D dort a na dlouho posledni 😀 No byla to makacka a hlavne jsem ho delala v patek v tech neskutecnych vedrech, no klobouk dolu, ktere pecete vice dortu v tomhle pocasi!!!! Takze dort byl na prani syna, hasicske auto k 4 narozeninam, red velvet naplneny mascarpone a cokoladou, vaha 3,8kg. Vubec se to nerovna vasim vytvorum,ale snaha byla 🙂

micmo
29. júl 2012

Ta plosina je po bouracce,jak dodal muj syn 🙂

pipka
29. júl 2012

@luciahromadkova a na dlhych dieloch v cukrarskych pomockach si nebola? tam maju uz aj smartflex 😉

nika1985
29. júl 2012

ahojte idem si k vam po radu cez vikend som robila torticku nasej Saske k prvym narodeninam bola super skusala som novu plnku s jogurtom a rastlinnou slahackou jediny problem ktory nastal bol v tom ze sa mi potahovka rosila a topila normalne ked som odrezala tak ostalo pod nou take morke a potom plnka jedna baba mi povedala ze mozem dat plnku aj pod potah tak som nevymyslala a nerobila si slahane maslo potahovku som robila s marhmalow preco mi to rosilo?

aduskatt
29. júl 2012

@nika1985 lebo si mala pod potahovkou jogurt............mozes tam dat krem z torty, ale iba vtedy, ak je tam podiel masla vacsi ako pudingu, ktory je v kreme, jogurty, smotana a slahacka v ziadnom pripade pod potah nie

nika1985
29. júl 2012

@aduskatt ok dik aj som si myslela len mi to neslo do hlavy ze tej babe to ide a v pohode tak nabuduce dam plnku jogurtovu a potom si to otapkam maslovou plnkou ako vzdy 😉

micmo
29. júl 2012

Ahoj @vecernicci chtela bych se zaptat jestli bych si taky mohla neco objednat?? Zaujaly me teda ty ceny ktere tady uvadis🙂 Myslis, zeby to bylo mozne??

lucula73
29. júl 2012

@pipka u nás ich majú za dve eurá,aj také iné,s ružičkou.........ak by si chcela,možem ti kúpiť,ale neviem to prerátať,čo je lacnejšie 😕

pipka
29. júl 2012

@lucula73 ano? No zeby som skocila najprv kuk tu ku nam do tej trznice co som tam naposledy objavila tu dobre zasobenu tetusku 😕 😅 mozno ma aj ona.
ak by nemala, tak by som ta poprosila..ale nie s ruzou, skor nieco take univerzalne, neutralne..ako je ta mriezka alebo tak...ak by bolo 😉

lucula73
29. júl 2012

@pipka ok,tak potom daj vedieť,mám aj mriežku,mali ,len to som nefotila,len tú druhú,že ako vyzerá...neviem kedy to použijem,ale tak za ten peniaz,som neodolala,,už tam nemožem chodiť,lebo všetko tam majú 😝

pralinka25
29. júl 2012

dievcence tie co robievate ten mascarpone krem so slahackou a bielou cokoskou aky korpus k tomu robievate najcastejsie? co sa k tomu najviac hodi? svetly cokoladovy orechovy mramorovy? plnku pojdem robit prvy krat a nejako neviem co k tomu.

pipka
29. júl 2012

@lucula73 sak toto moja, ja taky tak 😀 clovek si nakupi do zasoby...sak za ty prachy...no nekupte to 😀 😀 😀
oki, v tyzdni tam skocim a dam ti vediet 😉

pipka
29. júl 2012

@pralinka25 ja k nemu robim vacsinou cokoladovy alebo mramor...a ovocie v podstate akekolvek ale naj mame maliny alebo lesna zmes 😉

cigaretka5
29. júl 2012

@pipka Torta bola uplne krasna a este aj vyborna, ja osobne teda nie som moc sladkostovy typ a uz vobec nie na torty , ale tato bola FAMOZNA. DAKUJEM DAKUJEM DAKUJEM. Vsetkych 30 ludi nezavisle od seba hykalo, ked ju videlo a kolektivne hykalo ked ju jedlo ( jedlo sa naraz )

simasa
29. júl 2012

@bzucinka Vykrajujem sice kolieska, ale na podloze si z nich vyformujem akoby slzu - ale nie so spicom na spodu. Ach to sa asi neda takto vysvetlit ☹

@pralinka25 najcastejsie k nemu robim mramorovy, ale myslim si ze je to jedno - ci svetly, ci kakaovy, ci mramor. Orechovy asi nie, to som ani neskusala.

pipka
29. júl 2012

@cigaretka5 jeeej moja tak to sa tesiiim, na zdravicko a aj nabuduce a cmuk Dorotke 😵 😵 😵

vlada111
29. júl 2012

@pipka a to kde v BA na tržnici?

pipka
29. júl 2012

@vlada111 ano Vladi, nova trznica..na namesti Fr. Zupku, na Križnej ul. oproti domu odborov.. 😉

pristela
29. júl 2012

@vlada111 vladi, toto je robene tym radielkom : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3631768...
alebo presivanie kabelky , oblecenia s nim mozes robit

pipka
29. júl 2012

@vlada111 ano ano vladi...pridavam sa k pristelke, to radielko mam aj ja a je ti to praktickaaaa vecicka 😉
ja som tym robila to stepovanie na krizi na tom rytierskom stite 😉 aj na kabelky aj na cokolvek ine..bo tam mas tri kruzky a mozes si to menit 😉

luciahromadkova
29. júl 2012

@lucula73, vlada111 dakujem idem to pozriet 🙂

luciahromadkova
29. júl 2012

@pipka dakujem pozriem

vlada111
29. júl 2012

@pristela
@pipka tak kočky vankúš robiť nebudem, ani kabelku a ani rytiersky štít 😀 Ja nerobím na zárobok, tak si témy vyberám 😀 Ale dám si ho kúpiť, na postavičky sa zíde. Keď nie, dám ho malej na hranie 😀

vlada111
29. júl 2012

@vecernicci tak prosím aj radielko 😉

vlada111
29. júl 2012

@luciahromadkova na dlhých sú hrozne drahí 😠

vlada111
29. júl 2012

@pipka kuknem to, chodím do Ba, tak by som tam zbehla 😉