Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
18. jún 2010

Hejdi..🙂

FOrmix kupuju tady (jediný dodavatel a vyrobit se to nedá)

http://www.potahovaci-hmota-formix.eu/cukrarska...

A jinak - ja fakt dávám kakao všude a dávám ho hodně.. nemám žádný problém... 🙂

benjik
18. jún 2010

Mě to nedaloa dělala jsem mini chobotničku,jen jí nevyfotím blbne nabíječka,jsem bez baterek. Je světle modrá,má osm chapadel (ty jsou čistě z potahovky vyválené). Akorát mi šilhá,malá se vzbudila,když jsem přidělávala oči. No a mám ještě připravený malý dortík na zítra jen tak na potáhnutí.Si musím dát od dortů chvíli pokoj,lednička je nějak plná ,proto ted ty mini dortíky😀
A pomalu si dělám růže na ozdobu toho dortu na zakázku,co mám předat koncem měsíce. Ono totiž jestli příští týden bude hezky tak mě čeká višňová brigáda,manžel uznává zpracování ovoce jedině do tekutého stavu,tak si budeme s Nelinkou dělat výlety do višnové aleje,aby bylo na griotku a víno. Tak nebudu mít moc času. A na podzim švestky na slivovici. 😝

alex21
18. jún 2010

ahojte nejak zas nestiham len prilozim poslednu tortu.
Inak zakon schvalnosti fakt funguje. Buduci vikend ideme do Bojnic tak nepeciem a mne sa doteraz ozvalo 5 ludi, ze chce tortu zrovna na buduci vikend. To sa mi este nestalo. 😝 😀
pekní vikend 😉

alex21
18. jún 2010

pekný nie pekní 🤐 hanbím sa 😔 som uz fakt unavena

benjik
18. jún 2010

@alex21 krásný,hezky propracované detaily.Jo zákony schvalnosti fungují. Mě se zase malá vzbudí vždy,když dělám tu nejtěžší část.

vinka
18. jún 2010

No baby ja pečiem nášmu tatinovi ku dnu otcov BMW.Muž miluje túto značku.A kôli väčšiemu kufru a menšej spotrebe sa vzdal svojho BMW a kúpil iné.Tak som sa rozhodla,že mu také aspon upečiem.BMW cabriolet 😀 😀 😀

vinka
18. jún 2010

Alex aký krásny thomas 🙂 🙂 Nádherný je

alionuska
18. jún 2010

🙂 🙂 a ja som prave dokoncila tie figurky na tu šachovnicu...baby tak takuto tortu by som aj ja prijala,aj ked šachy hrat voooobec neviem 😀 😀 😀 idem spinkat ahoj a dobru noc...

@alex21 ten vlacik je krasny!!! 😉 😉 😉

ilijanka
19. jún 2010

ahojte, tak rozmýšľam, že by som skúsila nejakú jednoduchú tortu upiecť aj sama, chcem sa opýtať, kde kupujete farby na marcipán a aký marcipán by ste mi ako začiatočníčke odporúčali. Ďakujem za tipy 😉

benjik
19. jún 2010

@ilijanka barvy do začátku seženeš třeba v tescu práškové kovandovi stojí asi 10 kč jeden pytlík,marcoš máš třeba tenhle http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50094&use... nebo na úplně první straně téhle diskuze je ten z bonbonů.

benjik
19. jún 2010

Můj ranní výtvor,jen dole oblouček musím ještě vyrovnat.

vinka
19. jún 2010

Tak toto som robila včera len auto som ešte dnes dorábala.Má to byť BMW 😀 😀 Pre ocina nášho ku dnu otcov. 😉 Zajtra mu ho dajú deti 😉

benjik
19. jún 2010

@vinka krásné,takže zítra je den otců?

alionuska
19. jún 2010

dievcata pridavam nove fotecky.... 🙂

vinka
19. jún 2010

ali náááááááááááááádhera ako vždy 🙂

benjik
19. jún 2010

Tak ty rozehrané šachy nemají chybu 🙂 Noa u vutonky pozor,aby tě nezatkly za falšování,je jak pravá 🙂 i ostatní jsoub pěkné

alionuska
19. jún 2010

Dakujem vam dievcata🙂 Neviem ci sa mi to zda,ale tusim sa aj vy zdokonalujete...a ty Vinka,cim viac pecies,tym krajsie🙂 😉

zdenallicka
19. jún 2010

Ali, moc hezke...🙂 😵

vinka
19. jún 2010

Ali dík teší ma pochvala od teba 😉

bzucinka2
19. jún 2010

@alionuska ja z teba nemozem, uzasne torticky, ta kabelka ako ozajstna, ty si sa asi fakt pre toto narodila 🙂

bzucinka2
19. jún 2010

ahojte, tak po dlhej dobe v porodnici som opat doma a u z premyslam co a kedy upiect.zaujal ma ten vypletany kosik, ale neviete mi poradit ako urobit tie broskyne??? dakujem 🙂
a krasne torticky ste porobili kym som tu nebola 🙂 klobuk dole

vinka
19. jún 2010

@bzucinka2 gratulujééééééééééééém ku synčekovi 😉 Hlavne nech ste zdravý.A mamine vela mliečka želám. 🙂

benjik
19. jún 2010

@bzucinka2 Gratulujeme ke krásnému synkovi,hlavně hodně zdravíčka vám oběma a ať roste jak z vody.

benjik
19. jún 2010

Tak moje dorty sklízejí úspěch i u mé ani ne roční dcerky. dojídám sluníčko ,co jsem dělala v týdnu ze zbytků a Nelinka si sedla vedle mě a cpe se jak neřízená střela. No snad jí kousíček dortu neublíží,stejně jí většina spadne mimo pusu.

zdenallicka
19. jún 2010

Bzuci, velká gratulace k synáčkovi... 😵

alionuska
19. jún 2010

@bzucinka2 dakujem pekne..si velmi mila ze sa ti moje torticky pacia...a srdecne ti blahozelam k malinkemu babatku...nie je nic krajsie,ako byt mamou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nic na svete nema taku hodnotu a z nicoho sa nebudes viac tesit,ako zo zdraveho krasneho babatka...zelam ti,aby si bola stastna a aby malinky rastol a bol silny ako buk!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

benjik
19. jún 2010

Pro holky z ČR dobrá stránka s věcma na pečení,mají nejlevnější barvy od wiltonu,jen ta podmínka,že nákup jen nad 900 kč 😝 Ale to zase takový problém není 😀 V červenci mám svátek,tak to nadhodím manžovi. 😀

benjik
19. jún 2010

@alionuska krásná nová profilová fotka,jen jsem tě hned nepoznala. I u dětí máš krásné fotky.

vinka
19. jún 2010

Ali aká krásna fotka.No minimálne tak pekná ako tvoje torty 😀 😀
@benjik daj link tej stránky 😉