Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
30. júl 2012

@zuul ja som svadobnu vystuzovala aj dvojku....lepsie sa mi spalo 🙂

lucula73
30. júl 2012

@pipka neni zač .....a po čom ich majú tam u vás?? 🙂

pipka
30. júl 2012

@lucula73 dva kusy su tam a 2,70 to stalo tusim 😉

lucula73
30. júl 2012

@pipka tak to máš lacnejšie,u nás síce po 2 eurá,ale plus poštovné.... 😕 🙂

zuul
30. júl 2012

@aduskatt adka len karton dam obaleny a tie bambusove vystuhy. staci nie?

bzucinka2
30. júl 2012

@pristela chnapem, chnapem 🙂

@zuul ja vystuzujem aj 2 poschodia, lebo doma sa mi stalo, ze sa prepadli trosku... a na svadobnych by som uz vobec neriskovala... 😉

pipka
30. júl 2012

@lucula73 no ved jasne, preto som si to dala kupit jej 😉 zbehnem si pre to osobne a hned jej to vyplatim 😉

aduskatt
30. júl 2012

@zuul jasnacka🙂
alebo si kup umelohmotne partytaniere vysrihni ten spodok a pouzi ako podlozku, nemusis ani obalovat🙂 a je to tenucke, nebudes mat medzeru medzi poschodiami🙂

ajka82
30. júl 2012

@pipka cinanko mi to dal za 2,20 a robil si zo mna srandicky, ze ci take este doma nemam 😅 😉

pipka
30. júl 2012

@ajka82 si mu mala povedat, ze nemas..ze to dalej predavas za 5€ 😀 😀 😀 😅
a dakujeeeem este raz , si pokladik 😉 vo stvrtok doobeda si dojdem, zavolam predtym 😉

dadka212
30. júl 2012

no tak moje posledná na dlhšiu dobu

vecernicci
30. júl 2012

@vlada111 od pomposo bude objednávat buď jakelina nebo florentina, jsme se domlouvaly
@pipka ty vykrajovačky miminko mají , abecedu jsem neviděla, ale prolezu to tam od podlahy ke stropu 😀

vecernicci
30. júl 2012

@micmo určitě, ale všichni vietnamci to vozí z Prahy, jestli tam někde bydlíš, tak prý mají celé krámy v Sapě 😉 tam bych se chtěla jednou dostat, bych si musela vzít jen určitý obnos peněz, jinak bych tam nechala celou peněženku 😀

vecernicci
30. júl 2012

@pipka vyčkávám ,jak se to vyvine, když ti je někdo koupí, tak nebudu kupovat já 🙂

ajaku
30. júl 2012

ahojte, očarili ma vaše výtvory a pokúšam sa s niečím podobným začať aj ja. Včera sme vyskúšali so synátorom len tak absolútne z polotovarov čo to spraví, takže korpusy kupované v nákupnom centre, plnka tiež polotovar, na potiahnutie som mala hmotu K2? tuším? postavičku farbil synátor 🙂
a teraz by som mala pár otázok, pretože sa chystáme teda urobiť svoju narodeninovú sami:
- pokúsila som sa urobiť si nejaké kvetinky, ozdôbky, netuhne mi to - tuhnúť to má v chladničke, alebo pri izbovej teplote?
alebo mám zlú hmotu na to? Je lepší ten smartflex? Neviem, či som mohla použiť názov hmoty 😉
- z čoho robievate tie krásne figúrky? marcipán
- ak už budem mať ozdôbku stvrdnutú, dá sa prilepiť tým lepidlom potom na čerstvú poťahovú hmotu, alebo to bude nutné nejako vtlačiť do torty?
A ach jaj, kopec otázok, ale na začiatok snáď všetko

dadka212
30. júl 2012

@ajaku určite ti K2 nestvrdne....najlepší je smartflex, figúrky tvrdnú pri izbovej teplote, farbíme väčšinou gelovymi farbami a lepím vodou

ajaku
30. júl 2012

@dadka212 ďakujem, bolo mi to čudné, že ešte na druhý deň je to poddajné, takže super, že sme skúsili vopred 😎

dadka212
30. júl 2012

@ajaku no určite je lepšie skúsiť skôr ak chceš aby torta vyzerala dobre....

ajaku
30. júl 2012

@dadka212 však práve, toľko som toho už popozerala, oslintávam tu obrazovku z tých nádherných výtvorov, ale kým si to človek naostro nevyskúša, netuší, čo všetko a hlavne ako, z čoho.

aduskatt
30. júl 2012

@ajaku ozdoby robim zo smartflexu, alebo smartflex flower, lepia sa vodou, bielym alkoholom alebo lepidlom🙂 tuhnut to nechaj na vzduchu, nie v chladnicke🙂.male kvetinky, listky alebo motyliky nemusia vytvrdnut, mozes ich lepit priamo na tortu vodou🙂

pipka
30. júl 2012

@vecernicci moja, tak miminkovske mi kup 😉 ten ornament uz mam a abecedu ak by mali kup, a ak nebudu mat nevadi, niekde zozeniem 🙂

lamps
30. júl 2012

@larah maja mama ho robieva roky, nikdy sa jej nepokazil a chutí super 😅

larah
30. júl 2012

@lamps no a pre mna je to novinka 😀 mám síce recept možno 5 rokov,ale nikdy som sa neodhodlala,tak super ,že je dalšou osobou odobrený 🙂 a robila tak aj marhule?

mariann2
30. júl 2012

dnešná motrkárska prilba synovcovi k pätnástke

vcielka20
30. júl 2012

@nadulici Ahoj.Robíš ich ešte na predaj🙂

luciahromadkova
30. júl 2012

@huxy pomarančovy je fajn chutovo, teraz som kupila ceresna, ked pride napisem ako chuti 🙂

mrka2
30. júl 2012

@mariann2 perfektna! ako ozajstna 😉

lamps
30. júl 2012

@larah nie, len slivkový robí 😅

levandulka3
30. júl 2012

a ešte dnešná - jarná uprostred horúceho leta - všetko je možné 😀 😀 😀

dajna11
30. júl 2012

pre mojho synovca k zajtrajšej oslave....je to malý smejo,bude mať ROK 😀 😀