• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@dadka212 danulik siiiim, mozem od teba odkukat aj tu tvoju skvostnu lienku? :sweat_smile: :sweat_smile: :wink: mam na buduci vikend a jak som kukala tak som kukala, tvoja sa mi najviac paaaaaači :sunglasses: :sunglasses: hlavne tie okaaale nadherne :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning:
1. aug 2012 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vinka myslis puncovy nalev? Ja ho robim tak na plech puncakov..co je 50ks a priblizne 18 vajec.
Davam 70 dkg kr cukru, zalejem tak aby bol pod vodou...par minut prevarim. odstavim a do tepleho dam kyselinu citronovu..podla chuti..rumu davam 2dcl a prifarbim na ruzovo.
1. aug 2012 o 21:20  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka co myslis tou plnkou? korpus alebo rozvar?
1. aug 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka jasne môžeš, som poctená :grinning: :wink:
1. aug 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina tak u nás globus není, ale mají ho za tuhle cenu v ternu, tak už jich mám doma 20 a asi si ještě zajedu, teď jiný než pribiňáček nedělám a i ten fogurtový dělám s creme ole, protože žel. ztužovač za studena stojí skoro 25 korun a takhle je to levnější a mi to i víc chutná a lidi se oblizují až za ušima :wink:
1. aug 2012 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@artepf ja som iba písala, ako je to u nás s cenami.....ja neviem kolko tvoja 4 poschodová torta vážila ale vyzerá na minimálne 12kg takže u nás by stála taká okolo 120eur :wink: samozrejme, že chce každý tortu akú si predstavuje, tiež sa mi "podarilo" nejaké posrať, ale zakryla som to :sweat_smile: a ja som najradšej ak si po tortu príde ten kto ju zajedná nie že pošle otca, mamu, alebo neviem koho, potom neviem kolkokrát reakciu....
1. aug 2012 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci já jsem si taky dnes udělalal zásoby.
Holky já jsem tak pitomá, strčila jsem prst do horkém marmelády, mám puchýř jak hrom a bolí to, hnus. A to mám zítra doma řemeslníka, musím vařit, dodělávám dort. No když se daří, tak se daří. Snad mi ten puchýř do rána zmizne. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. aug 2012 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina nech sa rýchlo zahojí :wink: :wink: :wink: ja som včera spadlo z rebríka rovno na päty a kolená - po schodoch chodím skoro po 4- roch, ale sa to zlepšuje - mám ortézu - si nadávam do ........ :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. aug 2012 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina tak to znám, já si jednou nahřála marcipán v mw a pak jsem do něj vrazila ruku, měla jsem puchýře na celý dlani a celý palec, taky to byl docela masakr, protože jsem měla dělat ještě tři dorty :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zkus si koupit mastičku betadine, stojí asi 50 korun, doporučil nám ji primář v popáleninovým centru na Vinohradech, když se syn opařil, fakt to znecitliví a přestane to do pěti minut bolet a brzo se zahojí :wink:
1. aug 2012 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby, idem piect moju prvu dvoj-poschodovu tortu. Druhe poschodie bude forma 17cm, co mam dat dole? Mam 24 a 26. Skor 24, vsak? Viem, ze je to ved vkusu, ale co sa normalne dava? dakujem :slight_smile:
1. aug 2012 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas teda holky, to bude asi tím úplňkem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :zipper_mouth:
1. aug 2012 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas
@jakelina nieze sa dorazite baby
1. aug 2012 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@chanella nene, skor tu vacsiu, aby ti opticky dobre ukazalo, tak min odstup vo velkosti foriem by mal byt 8 cm
1. aug 2012 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina daj si na to fenistil gél :wink:
1. aug 2012 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sisix som urobila z formicky a potom malovala
1. aug 2012 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt aha, dakujem za radu, tak idem na to :slight_smile:
1. aug 2012 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt a prosim ta, na tu 17cm mi staci zo 4 vajec, mam tento recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=38713&fb_source=message
1. aug 2012 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt tak tu tak nemam, musim rucne :slight_smile:
1. aug 2012 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chanella urcite ano....ak mozem poradit, daj do zltkov s cukrom vriacu vodu, kolko zltkov, tolko lyzic vody, vymiesaj, kym sa urobi pena a potom daj ostatok, lepsie ti to narastie.a nepec na 200, ale na 160 a dlhsie, jednak sa prepecie a jednak sa ti nestane, ze ti v strede vyskoci korpus ako vysoke tatry a praskne......:slight_smile:
1. aug 2012 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt dakujem :slight_smile: ano, ja to aj peciem na 150, neviem preco je v tomto recepte az 200 :unamused: este raz dakujem :slight_smile:
1. aug 2012 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@chanella podla mna to pri 200 zvonka zhori a vnutri surove, alebo sa specu okraje:frowning2: no, ved ako chcu...ja radsej tiez na tych 150 a 45 minut..ale pri tej krpatej bude mozno stacit aj 35 - 40
1. aug 2012 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@abriela ano, presne tak. A slo tam strasne vela hmoty:frowning2: okolo 1,8 kg len WI!
1. aug 2012 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 dakujem:slight_smile: je to len biela farba. Nechcela som to robit bielkom , lebo som sa v tomto teple bala salmonely. Zavity su len poskrucane sulky a vytvarovane, aby to vyzeralo trosku pravdivo..
1. aug 2012 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@simasa To je pravda, určite, my sme so zákazníčkou tiež všetko konzultovali, čo môže a čo nie a mala napísaný presný zoznam, čo tam pôjde a odsúhlasovala. Moja dcéra mala tiež takéto problémy a kupovala som lakto free mlieko od Raja, ale našťastie ona z toho vyrástla, mala to len od narodenia do roka
1. aug 2012 o 22:15  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
jéjda baby, práve som si písala s jednou kočkou, čo jej idem piecť tortu, nepoznám ju, no je to cez známu a ona mi už dopredu píše ako sa teší, že bude mať odo mňa tortu a že počula na mňa samé chvály od známych, no až sa bojím, aby som to neposr..... :pensive: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. aug 2012 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@njonja a podla coho si to robila? :confused: :sweat_smile: si sa niekomu vburala do hlavy, ci podla obrazku? :grinning: :grinning:
1. aug 2012 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
juj dievčatá,ja mám robiť tortičku na 1 rok pre dvojičky chlapček aj dievčatko....a mám úplne volnú ruku,ale už tri dni tu snorím a teda nič moc som nenašla..nemáte nejjaký tip,ako by to mohlo vyzerať?som z toho na nervy,keby aspoň povedali,že či ružová a modrá,alebo univerzálna,no im to je jedno :unamused:
ďakujem za akýkolvek tip :wink:
1. aug 2012 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas juj, tak se uzdrav. Co můj prst proti tvému úrazu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. aug 2012 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci betadine si koupím zítra, je dobře mít něco takového v lékárně. Dík
1. aug 2012 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 tady je pár dětských, třeba tě něco napadne
1. aug 2012 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok