• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

24. januára 2017 
@muffinka8 dakujem :dizzy_face:

@reruna ja mam tatina Cecha,mam tam prababku a tetu s rodinou, takze som u Vas od detstva s vynimkou puberty a obd. bez deti kazdy rok :wink: .Kym sme boli mali, mamina nas tam odviezla na dva mesiace cez prazdniny a to boli moje najkrajsie leta.mame chatu v Jesenikoch,tam len gumaky a to bolo leto :grinning: .Normalne je mi luto, ze toto moje deti nezaziju,obidve babky v mieste bydliska :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Vzdy sa tam rada vraciam, neviem, zdaju sa mi Cesi taki, milsi,usmievaju sa a aj dediny su neskutocne upravene,ciste a v soku som zostala, ked v malinkej dedine Luocna nad Desnou jedno uzasne ihrisko s akym som sa na SK nestretla a zadarmo :grinning: .Deti sme nevedeli domov dostat :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Proste Vas Cechov mam rada a hned by som sa do Ciech stahovala :grinning: :grinning: :grinning: .Je mi tam dobreeee
2. aug 2012 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@florentina vzdy sa snazim naplanovat si to tak, aby som skoncila hodinu-dve pred odovzdanim. Ak sa to neda, tak to nazdobim a cele zabalim do potravinarskej folie, aby to neoschlo. Natierku robim len taku jednoduchu - tvaroh, maslo, syr z crievka, sol, troska cervenej papriky.
2. aug 2012 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha hele to je vtipné, mě zase když jedeme na Slovensko, přijdou všichni hrozně usměvaví, vstřícní...prostě víc v pohodě...jestli to nebude tím, že člověk když jede na dovolenou, tak je tak i nastaven a nemusí řešit ty přízemní věci. Ale já bych se na Slovensko stěhovat nechtěla, ale to sena mne snad zlobit nebudeš :grinning:
2. aug 2012 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa já jsem si to myslela, že to budu muset nechat na ráno....ještě dumám, zda nedat nahoru nějakou pěknou zeleninu a na to želatinu...možná by to taky šlo a nepodléhalo by to tak rychle zkáze...
každopádně děkuji za odpověď a ještě prosím co je "sýr z crievka?"
2. aug 2012 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina tavený syr
2. aug 2012 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sisix ale je to za studena lisovany?
2. aug 2012 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 aj ja si uz budem musiet dat nabuduce pozor
2. aug 2012 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina tu betadine mají i desinfekci, nepálí
my tu mastičku dáváme klukům i na odřený kolenoi, ono je to přestane za chvilku bolet, fakt pro nás zázračná mastička :wink:
2. aug 2012 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina syr z crievka je Bambino, Apetito a podobne:slight_smile:
2. aug 2012 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina hele, já dělám taky slzu jako tělo a hlavu vyříznu z naplněnýho korpusu a posadím ji na špejle a zatím vždycky mi to drželo, ale špejle dávám čtyři :grinning: sichr je sichr :wink: ale měla jsem tu kouli hodně vychlazenou, aby dobře držela tvar :wink:
2. aug 2012 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa jeej ta je nadherna uz vidim kto nas moze naucit tiez na stretku ruzicku rozkvitnutu :dizzy_face: :dizzy_face:
2. aug 2012 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@vecernicci děkuji....takže teoreticky bych mohla upéct korpus na plechu, rozříznout, naplnit a když ztuhne, tak vyříznout slzu a kruh, dotvarovat punčovinou co udělám ze zbytku toho naplněného korpusu, obmazat a znovu vychladit každé zvlášť a pak spojit a je hotovo...? a potahuješ nejdnou, či tělo a hlavu zvlášť....já zatím upravovala jen nenaplněný korpus, nějak mě nenapadlo vyřezávat z naplněného....
2. aug 2012 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt ďakujem, tak kúpim ivory a ak pozerám tú farebnú vzorkovnicu geloviek, tak možno ten stred bude broskyňová, možno.... lebo žltú mám a takto to nevyzerá, naozaj je tá fotka zlá, ale inú mi nedala :unamused: , dík za odpoveď
2. aug 2012 o 15:31  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@broucek2 díky, tú púdrovú ešte pozriem vo vzorkovníku, asi na nete, lebo v kamenných často nemajú všetky odtiene, len cez net to niekedy zas inak vyzerá ako v skutočnosti je :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. aug 2012 o 15:33  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas ďakujem :slight_smile:
2. aug 2012 o 15:35  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak skúsim otázku ešte raz :sweat_smile: a pridám aj ďalšie:
1. Robila som k tým cupcakes aj pribináčkový krém, ale len z polovičnej dávky. No spravil sa mi strašne hustý, ani nie ako krém, ale nejaká hmota, že by som z toho mohla guličky tvarovať.
Myslím, že to spôsobil tvaroh. Môže byť? Manžel mi kúpil iný a bol jemne hrudkový a dosť suchý. Alebo som v tom prípade mala dať menej Crem Ole? Dala som jeden (lebo v recepte boli 2), no ale to som netušila ako sa to bude správať keďže som s tým ešte nerobila. Asi som len mala pridávať podľa hmoty po troškách.
2. Môžem to cesto na cupcakes upiecť aj v tortovej forme (21cm)? Koláčiky sa piekli 35 minút na 180°. Koľko by potreboval korpus?
2. aug 2012 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mnaaam , holky, puding s mliecnou coko uvareny , suprovo to chutiii :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: uvidime ake to bude po pridani masla , bo ja moc maslova niesom :rolling_eyes: ale inak asi aj deckam zacnem pridavat do pudingu :grinning: :grinning:

A na margo toho co tu bolo par stranok dozadu :rolling_eyes: mam na to svoj nazor, chapem aj jednu a istym sposobom aj druhu stranu no nebudem to tu pisat bo by sa to tu zas rozpisalo inym smerom nez tato diskusia je , a ja som takaa rada , že ste tu vsetky take pohodacky a neháda sa tu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@rapunzel1 Leni ak chces dobehni si pre ivory ku mne ja ju nepouzivam , jednu som uz darovala Dadke :dizzy_face: bud ti ju dam celu- je nacata chyba z nej ale minimum, alebo ked nebudes potrebovat tak mi vratis, ja totiz tuto farbu absolutne nemam k comu pouzivat :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: pre mna je teda zbytocna :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: radsej si farby miesam dokopy :grinning:
2. aug 2012 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@muffinka8 na pribinak ma byt len a iba jemny tvaroh a creme ole ti uplne stacilo dat polovicu , ja do povodneho receptu totiz davam len jeden miesto dvoch a este pridavam kyslu smotanu a i tak je to stale huste, ak mas biely jogurt alebo kyslu smotanu skus do tej masy este zapracovat.

s tym muffinkovym cestom do formy neporadim :confounded:
2. aug 2012 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lifinka děkuju za zeptání, prst už je celkem v pohodě. Puchýř se tak splaskl a bolí, ale už to jde. Večer ještě budu dělat MMF, tak jedině v rukavicích.
2. aug 2012 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, šikuľky, chcem sa spýtať, keď dávam do torty čerstvé ovocie, treba s tým niečo spraviť, aby to dlhšie vydržalo? Mám broskyne, určite ich ošúpem, ale potom už nič? Len natenučko nakrájať a položiť na plnku? Ďakujem. Nie som blondína, hoci podľa otázky by sa mohlo zdať :sweat_smile: :grinning:
2. aug 2012 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gagarinka :grinning: ja s ovocím nerobím nič, len ho uložím na plnku, keď sa mi zdá kyslé trochu poprášim práškovým cukrom :grinning:
2. aug 2012 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gagarinka dam vrstvu kremu, na to ovocie, vrstvu kremu a hotovo.-) nic okrem umytia s ovocim nerobim:slight_smile:
2. aug 2012 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 Dani, dakujem. Ja sa chcem naucit tu od Julie, tak snad pojde aspon jedna z bab, co boli na kurze. Ale ak by to nahodou nevyslo, tak jasne, ukazem ako to patlam :grinning:
2. aug 2012 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky prosím, nemáte někdo inspiraci na dort rozkvetlá třešeň?
2. aug 2012 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 bzuci, ani ja:slight_smile: Podobne ako to prirodzenie nie, co som robila :slight_smile: (mimochodom pre toho isteho zakaznika.-) )
2. aug 2012 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina já to peču normálně v kulatý formě, z toho vyříznu slzu a z druhý půlky kouli a je to, když máš větší formu, tak je lepší tekhle, nemusíš tolik řezat tvar :wink: a potahuju každý zvlášť, je to jednodušší, protože potáhnout to i s hlavou bez záhybů je moc pracný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@muffinka8 těsto na mufinky můžeš upéct i ve formě, je to celkem jedno a do toho krému stačí přidat bílý jogurt, nebo kysanou smetanu dokud se ti nezdá ok :wink:
2. aug 2012 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vecernicci super, moc děkuju
2. aug 2012 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ještě moc prosím, obrázky kreslené na dortu vybarvujete gelovkama?
2. aug 2012 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela dala som aj polku smotany kyslej ešte pred tvrohom, ale asi to bude v tom tvarohu (som hneď vravela mužovi čo mi to kúpil :unamused: ) a nabudúce si musím dať pozor aj s tým Crem Ole. Vďaka :slight_smile: hneď som múdrejšia. Ale chutí to aj tak :grinning:
2. aug 2012 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok