• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@njonja tak ale ked si tak prial... :slight_smile:
2. aug 2012 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky nemate ulozene nejake inspiracie na torticky..zdobene kruzkami z hmoty...take jednoduche nieco :wink: kruzky okolo, popripade nejake pekne elegantne ale jednoduche torticky pre chlapa :wink:
chcu to v modrej farbe..skombinovanej s akoukolvek inou a celkovy dizajn je na mne...taaaak hladam :confused: :sweat_smile:
2. aug 2012 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka tohle delala ja svemu muzi
2. aug 2012 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
ahojte, pridavam moju dnesnu do daru :sunglasses: .... stve ma ten pas na potahovke, nedalo sa to vyhladit :angry: . Chcem sa spytat ako najlepsie ju viem previezt 350km...dala som zamrazit kocky do chlad.tasky, akurat neviem ako ich umiestnim k torte, ako to vozite na dlhsie vzdialenosti ?
2. aug 2012 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (26)
@pipka tá prvá je inšpirácia z netu... tú druhú som ja robila ... iné nemám
2. aug 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@maca77 je krasna...skoda ze nestihnes tu torticku pre mna..aj tak a bielo modra by bola super ako tu na obrazku. :wink:
2. aug 2012 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky já nakukuju, že už je pátek a bude tu dortů k pokochání a pak zjistím, že je čtvrtek. Já už na té mateřské blbnu úplně. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. aug 2012 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@jakelina :grinning: Majka, nezblbneš, veď na dovolenke sa dni nerátajú ani na hodiny sa nepozerá, len si ju užívame :grinning:
2. aug 2012 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps že by, kurník šopa, já nevím kde dělám chybu, já si za celý den sednu jenom když jdu čurat :grinning: :grinning: :grinning:
2. aug 2012 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jakelina nooo to poznám a ani tam nemám kľud a počujem: "maminaaaaaaaaaaaa" :grinning: :grinning: :grinning:
2. aug 2012 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
kočky tak čo som tu písala tuším včera či kedy, že robím tortu jednej čo ma chválila do nebies a ešte totrtu odo mňa nemala, tak to vyzerá na prúser....ja som to vedela :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
naplnila som tortu a tá je krivá ako kriváň :confounded: to sa mi teda ešte nestalo :sweat_smile: tak teraz dopekám korpus ešte jeden a plnku dorábam a skúsim to tým krémom a korpusom ešte dorovnať....porazí ma :rolling_eyes:
2. aug 2012 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps ja som nepocuvala maminaaa, lebo maly chodil so mnou:slight_smile:)teda kym bol uplne malinky:slight_smile:
2. aug 2012 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps přesně a ještě si musím nechat pootevřené dveře, jinak tam nejmenší stojí a buší na ně :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: než otevřu.
2. aug 2012 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@eliska22 tak daj napis "kriváň" :grinning: :grinning: :grinning: prepáč, ale mne sa to včera stalo, našťastie len na pokusnej pre kamoša, to bolo jedno aj tak ju zožrali, ale okrem topiacej sa torty sa mi nezadarilo klieštikovanie :frowning2:
To sa ako má po správnosti robiť? môže to byť hmotou, že bola vlhká? či? lebo ak to pokašlem na budúci štvrtok, tak je prúser :angry:
2. aug 2012 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petraxy6 hmota sa topí buď preto, že torta je nesprávne natretá pod hmotou, teda nesprávnou plnkou, ale to asi vieš alebo potom, že je dlho torta vonku a keD sú takéto teplá tak sa ten poťah orosí a žačne topiť, alebo aj v chladničke sa môže topiť poťah, keď je nesprávne uskladnená.....
2. aug 2012 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petraxy6 mně to teda jde vždycky, snad poradím. Hned po potažení uhladím dort a kleště dám do igelitového sáčku a kleštičkuju. Nic se nelepí, vzorek to udělá krásně a někdo to obetře tukem, taky jsem to už někde četla, že to pak nelepí. Tak vyzkoušej co ti půjde. :wink:
2. aug 2012 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vecernicci děkuji za odpověď, uvidíme zda to bude vypadat jako kachna :wink:
2. aug 2012 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina hned jsem si vzpomněla na film a tu hlášku kachny, kachny....kachny.......kachny :grinning: :grinning: :grinning:
2. aug 2012 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt
@jakelina tak isto je to u nás, absolvovala som to 4-krát a prežila som to :grinning: :grinning: :grinning:
2. aug 2012 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@eliska22 to bude asi tým, že bola dlhšie von. ona dnu v chladničke bola OK. len vonku keď som aj lepila parádičky na ňu tak som nepotrebovala ani vodu, ani jedlé lepidlo. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , len som to tam priložila a bolo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Robila som pribinákový krém+banán, biely korpus a tortu som potrela vymiešaným maslom s cukrom+odrezky.
@jakelina takže to mám robiť cez igelit? ja som si to potierala cerou a aj tak lepilo. ale bola fakt vlhká :frowning2:
čiže keď nabudúce budem robiť, tak klieštikovať hneď po uhladení, alebo po vyčačkaní dať zase do chladničky a potom?
2. aug 2012 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps aj my sme bez ujmy:slight_smile:
2. aug 2012 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petraxy6 to musiš klieštikovať hneď po potiahnutí :wink:
2. aug 2012 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eliska22 dík. ja mám asi zlé kliešte :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. aug 2012 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mishulle
@sisix
@maca77 dakujem babulky, skusim to nejako dokombinovat...este rozmyslam, ci k tomu dam maslu alebo nejaku kvetinu...no hadam to nejako spravim :wink:
ja som nasla toto..ale teda len to spodne poschodie by som spravila a hore to nejako len ozdobim...uvidim :confused: :wink:
2. aug 2012 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
a vidim, ze aj proces curania je u nas viacerych podobny :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: ja mam tiez pricucku...priamo na kolenach mi sedi :sweat_smile: a spokojnyyyyy je :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
2. aug 2012 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@pipka aj také sme absolvovali, ale aspoň ti nie je smutno ani tam :grinning: :grinning: :grinning:
2. aug 2012 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lamps no to teda nie je...ja som povedala, ze ja uz asi sama v klude budem az na tom stretku...boze ja sa uz taaak tesiiiim :grinning: od samej radosti tam ako prve pojdem curat :grinning: :grinning: :grinning: a dufam, ze mi na zachod ani jedna nepridete nakukat a klopkat :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
2. aug 2012 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@pipka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to snáď nie, my už sme veľké :grinning:
2. aug 2012 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka ale sadnuť na kolienka si niektora moze sadnuť, ci nie? to si nezakazala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
2. aug 2012 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok