Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
2. aug 2012

@njonja tak ale ked si tak prial... 🙂

pipka
2. aug 2012

babulky nemate ulozene nejake inspiracie na torticky..zdobene kruzkami z hmoty...take jednoduche nieco 😉 kruzky okolo, popripade nejake pekne elegantne ale jednoduche torticky pre chlapa 😉
chcu to v modrej farbe..skombinovanej s akoukolvek inou a celkovy dizajn je na mne...taaaak hladam 😕 😅

sisix
2. aug 2012

@pipka tohle delala ja svemu muzi

maya30
2. aug 2012

ahojte, pridavam moju dnesnu do daru 😎 .... stve ma ten pas na potahovke, nedalo sa to vyhladit 😠 . Chcem sa spytat ako najlepsie ju viem previezt 350km...dala som zamrazit kocky do chlad.tasky, akurat neviem ako ich umiestnim k torte, ako to vozite na dlhsie vzdialenosti ?

maca77
2. aug 2012

@pipka tá prvá je inšpirácia z netu... tú druhú som ja robila ... iné nemám

miska2311
2. aug 2012

@maca77 je krasna...skoda ze nestihnes tu torticku pre mna..aj tak a bielo modra by bola super ako tu na obrazku. 😉

jakelina
2. aug 2012

Holky já nakukuju, že už je pátek a bude tu dortů k pokochání a pak zjistím, že je čtvrtek. Já už na té mateřské blbnu úplně. 😝

lamps
2. aug 2012

@jakelina 😀 Majka, nezblbneš, veď na dovolenke sa dni nerátajú ani na hodiny sa nepozerá, len si ju užívame 😀

jakelina
2. aug 2012

@lamps že by, kurník šopa, já nevím kde dělám chybu, já si za celý den sednu jenom když jdu čurat 😀 😀 😀

lamps
2. aug 2012

@jakelina nooo to poznám a ani tam nemám kľud a počujem: "maminaaaaaaaaaaaa" 😀 😀 😀

eliska22
2. aug 2012

kočky tak čo som tu písala tuším včera či kedy, že robím tortu jednej čo ma chválila do nebies a ešte totrtu odo mňa nemala, tak to vyzerá na prúser....ja som to vedela 😝 😝 😝
naplnila som tortu a tá je krivá ako kriváň 😖 to sa mi teda ešte nestalo 😅 tak teraz dopekám korpus ešte jeden a plnku dorábam a skúsim to tým krémom a korpusom ešte dorovnať....porazí ma 🙄

aduskatt
2. aug 2012

@lamps ja som nepocuvala maminaaa, lebo maly chodil so mnou🙂)teda kym bol uplne malinky🙂

jakelina
2. aug 2012

@lamps přesně a ještě si musím nechat pootevřené dveře, jinak tam nejmenší stojí a buší na ně 😝 😝 😝 než otevřu.

petraxy6
2. aug 2012

@eliska22 tak daj napis "kriváň" 😀 😀 😀 prepáč, ale mne sa to včera stalo, našťastie len na pokusnej pre kamoša, to bolo jedno aj tak ju zožrali, ale okrem topiacej sa torty sa mi nezadarilo klieštikovanie ☹
To sa ako má po správnosti robiť? môže to byť hmotou, že bola vlhká? či? lebo ak to pokašlem na budúci štvrtok, tak je prúser 😠

eliska22
2. aug 2012

@petraxy6 hmota sa topí buď preto, že torta je nesprávne natretá pod hmotou, teda nesprávnou plnkou, ale to asi vieš alebo potom, že je dlho torta vonku a keD sú takéto teplá tak sa ten poťah orosí a žačne topiť, alebo aj v chladničke sa môže topiť poťah, keď je nesprávne uskladnená.....

jakelina
2. aug 2012

@petraxy6 mně to teda jde vždycky, snad poradím. Hned po potažení uhladím dort a kleště dám do igelitového sáčku a kleštičkuju. Nic se nelepí, vzorek to udělá krásně a někdo to obetře tukem, taky jsem to už někde četla, že to pak nelepí. Tak vyzkoušej co ti půjde. 😉

florentina
2. aug 2012

@vecernicci děkuji za odpověď, uvidíme zda to bude vypadat jako kachna 😉

jakelina
2. aug 2012

@florentina hned jsem si vzpomněla na film a tu hlášku kachny, kachny....kachny.......kachny 😀 😀 😀

lamps
2. aug 2012

@aduskatt
@jakelina tak isto je to u nás, absolvovala som to 4-krát a prežila som to 😀 😀 😀

petraxy6
2. aug 2012

@eliska22 to bude asi tým, že bola dlhšie von. ona dnu v chladničke bola OK. len vonku keď som aj lepila parádičky na ňu tak som nepotrebovala ani vodu, ani jedlé lepidlo. 😀 😀 😀 😀 , len som to tam priložila a bolo 😀 😀 😀 😀
Robila som pribinákový krém+banán, biely korpus a tortu som potrela vymiešaným maslom s cukrom+odrezky.
@jakelina takže to mám robiť cez igelit? ja som si to potierala cerou a aj tak lepilo. ale bola fakt vlhká ☹
čiže keď nabudúce budem robiť, tak klieštikovať hneď po uhladení, alebo po vyčačkaní dať zase do chladničky a potom?

aduskatt
2. aug 2012

@lamps aj my sme bez ujmy🙂

eliska22
2. aug 2012

@petraxy6 to musiš klieštikovať hneď po potiahnutí 😉

petraxy6
2. aug 2012

@eliska22 dík. ja mám asi zlé kliešte 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
2. aug 2012

@mishulle
@sisix
@maca77 dakujem babulky, skusim to nejako dokombinovat...este rozmyslam, ci k tomu dam maslu alebo nejaku kvetinu...no hadam to nejako spravim 😉
ja som nasla toto..ale teda len to spodne poschodie by som spravila a hore to nejako len ozdobim...uvidim 😕 😉

pipka
2. aug 2012

a vidim, ze aj proces curania je u nas viacerych podobny 😅 😅 😀 ja mam tiez pricucku...priamo na kolenach mi sedi 😅 a spokojnyyyyy je 😝 😝 😀

lamps
2. aug 2012

@pipka aj také sme absolvovali, ale aspoň ti nie je smutno ani tam 😀 😀 😀

pipka
2. aug 2012

@lamps no to teda nie je...ja som povedala, ze ja uz asi sama v klude budem az na tom stretku...boze ja sa uz taaak tesiiiim 😀 od samej radosti tam ako prve pojdem curat 😀 😀 😀 a dufam, ze mi na zachod ani jedna nepridete nakukat a klopkat 😅 😀 😀 😀

lamps
2. aug 2012

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 to snáď nie, my už sme veľké 😀

pristela
2. aug 2012

@pipka ale sadnuť na kolienka si niektora moze sadnuť, ci nie? to si nezakazala 😝 😀 😀 😀