Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
3. aug 2012

žienky - všimli ste si kurz kvetín u Kamky ? 1 deň 80€ - @simasa Silvika - naučíš nás ružičku - však ? 😵 😵 😵 😵 😵 😵

janula.h
3. aug 2012

svadobka podľa @dm1 🙂 mám sa čo učiť 😉

mrka2
3. aug 2012

@anibas no ale si zober,ze ked sa torta vyberie,tak automaticky sa orosi a tym padom aj ta stuha bude zababrana 🙄 jeminenky torta sa zakaznicke nepaci, musim to prerobit ☹ precackana, skoro som ju urobila - torta je az na zajtra,ale mi nenapisali,kedy po nu pridu,ci dnes ci zajtra... joooj nervy mam v 😝

maca77
3. aug 2012

@mrka2 jemine a čo ideš prerábať? 😕 😔

janula.h
3. aug 2012

@mrka2 a vlhčíš poťahovku pod mašľou?lebo ja len tam kde končí ju prilepím a čo ideš prerábať?

lamps
3. aug 2012

@mrka2 skús dať pod mašľu tenký pásik igelitu, aby nebola tá mašľa priamo na poťahovke

mimka2985
3. aug 2012

krásna... 🙂

muffinka8
3. aug 2012

@mrka2 a co musis prerabat? Ved je uplne dokonala, nezna, elegantna...

mimka2985
3. aug 2012

@janulka54 nemáte na ňu prosím receptik?

aduskatt
3. aug 2012

@mrka2 akoze sa jej nepaci? ved si pisala vyssie, ze si taku vybrala..........tak tomu nerozumiem 😅

aduskatt
3. aug 2012

@anibas mna ta cena zaraza, uz som nedavno videla tuto ponuku...no poviem pravdu, ze ma porad presla chut ....ako je mozne, ze za den 80 eur a mas tam len kavu a vodu a ja ked som bola na workshope, tak 10 eur, kava, voda, kolaciky a klasicky obed v restike k tomu............no, tie kolaciky samozrejme kazda doniesla nieco.ale 80 eur za den sa mi zda viac ako prehnana cena.....ale mozno je to OK a ja som divna.......alebo lakoma??? 😀

mia1111
3. aug 2012

@mrka2 - a čo ideš prerábať? Veď je krásna 🙂. Ja by som dala len stuhu s mašľou a brošňou dole, hneď bude pôsobiť jednoduchšie 😉 . Nič iné neprerábaj 😉. Je krásna 😉

pristela
3. aug 2012

@aduskatt no mne sa to zda tiez vela, tolko penez nemam , ale keby mam tak dám 😀 cele je to o tom, že ta zena ti vlastne predava svoje know-how. Tie workshopy za 10€ s obedom atd co spominas to su ale predajne akcie a predvadzaju tam "obyčajne" žienky či ako nas nazvat , nemas cas tam ani vsetko vidiet , predvadza sa vsetko krizom krazom a duplom sa ti tam nik osobne kazdej jednej venovat nebude , niesu to kurzy su to work - SHOPY , čiže zaraba sa tam na tom co sa tam preda .Je to vidiet aj na tom na kolkych si bola? Co ta ucili vies perfektne bezchybne a nadherne vymodelovat? Bo co som videla zienky co boli na Júliiných kurzoch tak tie kvety co tam urobili a co modeluju po kurze no sánka dole , uplne uuuuuuuzasnee.
ja teda robim kurzy len na babulky nad cenou som tiez tuho premyslala kedze predavam vlastne svoje vyrobne tajomstvo kedze babulky co robim su moje vymyslene strihy, je to ťažko. ...jedna uuuzasna bábikárka robi tiez kurzy na svoje babulky a teda ten kurz stoji 200€ strasne by som nan chcela ist , ale 200€ je pre mna španielska dedina 😀 tak len slintám 😀 😀

mrka2
3. aug 2012

tak napokon to ma ostat takto. ja som chcela dat len maslovu stuhu - zelenu nie. ale ze zelenu mam dat, potom ze nie,tak som ju dala dole a vzapati mail,ze to mam nechat tak,ze tak je to pekne.. a potom ci nemam inu stuhu. no nemam! nemam doma galanteriu a uz kaslem... mne sa velmi paci, nazivo je ovela krajsia... no a hadam sa nepokazi do zajtra,ci ano?? ved ked sa robia svadobne,tak aj skor sa robia. jasne som jej napisala,nech mi da vediet,ci pride po nu v piatok,ci v sobotu - na to mi neodpisala a teraz mi napise,ze som ju skoro urobila. ja mozem robit len v noci,ved mam male deti a tie nemienim uprednostnovat pred torty.. och..

reruna
3. aug 2012

@mrka2 co se zákaznici nelíbí, když si takovou dortu sama vybrala? A jak ji chceš předělat? Nic jiného, než sundat tu tuhu asi nepůjde 😲

reruna
3. aug 2012

@mrka2 aha, tak už to čtu, stuha...do zítřka vydrží, jestli ji do neděle sní, tak není problém, záleží na krému, jaký máš

mishulle
3. aug 2012
pristela
3. aug 2012

@iwulka23 a este ich mam velaaa, len neviem ci mozem tapetovat celu stranku Mk 😕

aduskatt
3. aug 2012

@pristela pravdupovediac, aj keby som mala tych 80 za den tak nedam, mozno tak za obidva dni🙂))) ja chapem, o com to je, ale podla mna je to strasne prehnana cena.a k tomu workshopu, minimalne mi to dalo to, ze som dopodrobna videla, ako sa robia Mickeynovia a Minnie a mackovia a krajky na torty.-) mozno som mala statstie, ale zrovna to, co som potrebovala, som tam videla...ale samozrejme, kto na to ma a je ochotny zaplatit, tak nie je o com🙂

aduskatt
3. aug 2012

@pristela mozes tapetovat🙂)dobra pastva pre oci🙂

mishulle
3. aug 2012

@pristela klidně tapetuj, ukládám si inspirace🙂)

anibas
3. aug 2012

@mrka2 Majka buď spokojná - torta bude dobrá ešte v pondelok - PDT ju zakonzervovala !!!! Nič neprerábaj - ja viem, že naživo vyzerá torta úplne krajšie ako na foto. 🙂 🙂 🙂

anibas
3. aug 2012

@njonja ten mozog !!!!!!!!!!!!!!!!!

mrka2
3. aug 2012

@anibas ved ja si tiez myslim..no ale tak zajtra je oslava,tak hadam ju zajtra ja zjedia 😔 len ked mi to napisala,tak som prepadla panike a pritom inokedy tiez takto robim,ze jeden den naplnim a druhy potahujem,to tiez vlastne 2 dni stoji a nikto sa nestazoval. 🙄

huxy
3. aug 2012

poradíte prosím,ako docieliť výraznú čiernu farbu?použila som čiernu gelovú farbu wilton,ktorú som vmiesila do malého kúska hmoty /z marshmallows cukríkov/,pridávala som,ale vyšla len taká šedá.čo robím zle?ako farbíte vy,keď robíte postavičky?
jedná sa o očká a fúziky na kitty 😉

mishulle
3. aug 2012

holky nevíte zda už vyšel nový díl dortománie, měl vyjít 23., mám předplatné a ještě nedorazil

peroli
3. aug 2012
muffinka8
3. aug 2012

@huxy keď sú to také malé kúsky, skús ich už len namaľovať čiernou. Síce to bude dllllllho schnúť, ale bude to čierne. Niekde som čítala, že na čiernu je dobré použiť extra gélovku.

huxy
3. aug 2012

@muffinka8 no skúsila som aj tak,že som si spravila biele očká aj fúziky,že zafarbím priamo štetcom,no bolo to také vodavé,a tiež nie výrazne čierne-akoby som farbila vodovými farbami.skúsim kuknúť tú extra gélovku

pristela
3. aug 2012

@huxy mmf sa farbi tazko , najlepsie zafarbit naskor kakaom a pak pridavat ciernu a teda ide tam veeela ciernej