• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

8. decembra 2017 
@sisix mozes dat aj stavu z citrona.ja to robim tak, aby bolo citit sladke aj kysle:slight_smile:)cukor a voda 1/1 ostatok podla chuti, musis vyskusat, co ti bude pasovat......ja davam uplne od oka.
3. aug 2012 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela neboj Timmy bude zase příští týden,tenhle týden oddychuju, děcka jsem odvezla k našim a mám dělat jen jeden dortík, takže pohodaaaaaa :grinning:
3. aug 2012 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@eliska22 tá s kvietkami je nádherná
3. aug 2012 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina nádherná tortička, jednoduchá a krásna :slight_smile:
3. aug 2012 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eliska22 děkuji
Tvoje taky krásné, ta posilovna nemá chybu, nechápu, jak ti ta činka drží na tom tenkém madle :astonished: :astonished: :astonished: ???
3. aug 2012 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mishulle tak potom len naryhovat a zafarbit? :wink:
3. aug 2012 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ach dievčence moje, mám robiť konečne moju vytúženú svadobnú tortu, tak sa teším, že od radosti ani neviem, ako ju ozdobím :grinning:, neviem sa rozhodnúť ani aké kvietky na ňu dám ani farbu nemám určenú. A chcú na ňu obrúčky, ktoré doma nemám :frowning2:, ak ich nebudú mať u nás v cukr. potrebách, tak ma picne. lebo torta má byť na stredu hotová :sunglasses:
3. aug 2012 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@aduskatt dekuji. A davas to na kazdy dort? Na kazdy korpus? Budu delat mramorovy s nutelovym, da se to na to dat? dik dik
3. aug 2012 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 to je dobrý nápad, děkuju
3. aug 2012 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina to som tak vyšpekulovala, že som si obalila drôtik na konci urobila to V s páskou zapáskovala a obalila v čiernej hmote :wink: a tá činka - tá rúčka to som si tak vymyslela, na to som patrične hrdá :grinning: , že som si urobila šúlok šedej hmoty do toho pichla špajdlu a normálne šúlala hadíka až sa obalila celá špajdla, potom som to nechala vyschnúť a nakoniec už len odstrihla koľko som potrebovala :sunglasses:
3. aug 2012 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sisix da, jasne:slight_smile:) vacsinou davam, obcas sa pozabudnem, ale pokial je krem slahackovy alebo tvarohovy, tak netreba:slight_smile:
3. aug 2012 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky, dneska mi přišly formičky na orchideje HH, ale nevím jak na to :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: nemáte některá uložený postup?
Jinak mooooc děkuji @broucek2 za nákup formiček, jsi zlato :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. aug 2012 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
skusenejsie baby, potrebujem radu s touto vetou v navode: Uvari sa krem zo zltkov a sladkej smotany.
Mam tie suroviny len tak spolu zmiesat a uvarit na miernom ohni alebo radsej na vodnom kupeli?
3. aug 2012 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stardust ja varievam krém z mlieka a žĺtkov a robím ho priamo na ohni, teda nie vo vodnom kúpeli. Len tie žĺtky treba riadne vymiešať v smotane (vymixovať mixérom), aby si z toho nemala praženicu a potom uvariť :sweat_smile:
3. aug 2012 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
3. aug 2012 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vecernicci taky mi dnes přišla a ptala jsme se jak na to??? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. aug 2012 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Kittinkova :slight_smile:
3. aug 2012 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (46)
@simasa už jsem ji obdivovala na FB, máš krásný rukopis a celá je krásně rovná, dokonalá. :wink:
3. aug 2012 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@eliska22 děkuju za návod, jsi zlatá a můžeš být pyšná, jak jsi to vymyslela :grinning: :grinning: :grinning:
3. aug 2012 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
svadobná pre futbalistu
3. aug 2012 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
žienky potrebujem poradiť,som relatívne nováčikom s prácou s marcipánom,neviem ako sa pracuje s klieštikmi -tými čo sa robí horný okraj,bojím sa aby sa mi marcipán nepotrhal,najradšej by som bola rada nejakému videu s postupom,
DAKUJEEEEM
3. aug 2012 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marenkovo videi je na nete veeeeeeeeeeeeeeeela, staci hladat..........inak, robi sa s tym lahko.........marcipan hned po potiahnuti kliestikmi ozdobis, nemal by byt prilis tenky...........
3. aug 2012 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak jsem právě dodělala dortík (punčák) pro manžela k zítřejším narozeninám.
Prosím prozraďte mi někdo, jak při potahování děláte rohy u hranatých dortů, nějak se mi nedaří, díky.
3. aug 2012 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (18)
Ahojte maminky, kúpila som dnes hotový farebný marcipán, žiaľ mali len jedno 100 g balenie má vôbec význam to vaľkať a poťahovať? Výjde to na tortu s priemerom 28 cm? Som úplný začiatočník a nemám ani poňatia ako s tým zachádzať :slight_smile: Ďakujem za rady!
A ešte jedna otázočka - je tu z Vás dáka šikovnica z okolia TN? Dcérka bude mať rôčik a chcela by som jej dať spraviť poriadnu tortu :slight_smile:
3. aug 2012 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina tak to jsem přehlídla :stuck_out_tongue_closed_eyes: nějak jsem dneska mimo, asi že nemám žádný dorty :wink:
3. aug 2012 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@liviadanova Nemá, to ti nestačí ...
3. aug 2012 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ladenka nejdřív si uhlaď rohy a pak tu plochu mezi tím. Nejdůležitější je mít dobře vyhlazený a hodně vychlazený korpus.
3. aug 2012 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci a našla jsi nějaký návod, já jsem se neptala tady, nenom broučka, jestli neví jak na to. Netuším jak tam dát ten drátek??? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. aug 2012 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ladenka pokúsim sa aspoň o dáke ozdôbky :_)
3. aug 2012 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky Monika se mi ozvala na FB, že mám sem dát https://www.facebook.com/home.php#!/monika.lukacova.54.
Kdo chcete, máte poslat žádost.
3. aug 2012 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok