Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
3. aug 2012

@jakelina jakou tloustu dratku pouzivas?
@aduskatt tak to si muzem podat zehlickovou ruku 😀 a uz me to nebavi 😖

aduskatt
3. aug 2012

@sisix ani mna, ale zajtra rano odchodzame na tyzden prec, tak nech mame co so sebou🙂

sisix
3. aug 2012

@aduskatt presne tak 🙂

vecernicci
3. aug 2012

@aduskatt děkuji ti zlato 😵 😉

jakelina
3. aug 2012

@sisix 28 drátek

aduskatt
3. aug 2012

@vecernicci rado sa stalo, aj nabuduce🙂

sisix
3. aug 2012
jakelina
3. aug 2012

@sisix teda na lístečky a kytičky, třeba na zapichování do dortu silnější i 20.

riave
3. aug 2012

Dobry vecer, ako hladim na vase vytvory, nemozem sa vynadivat, ste velke sikulky. Rada by som vas preto poziadala o radu. V septebri budu mat moje deti narodeniny. Narodili sa mi presne po 10-tich rokoch a to v stejny den 😵 teraz bude mat dcerka 11 a syncek 1 a preto by som chcela dajaku spolocnu tortu. malo by to byt nieco extra, no neviem kde hladat insiraciu na tuto temu. a klasiku polka ruzova a polka modra mi pride uz nie moc orogos, iked teda zalezi na sikovnych rucickach ako sa s tym pohraju...poradite mi zienky, teda co by sa dalo tym mojim detuchom pripravit, pripadne kde najst insiraciu na tuto temu ? vdaka a prepacte za vpad do vasej diskusie 😕 😅

lamps
3. aug 2012

@riave vitaj 😅 a nebolo by lepšie spraviť každému dieťaťu jednu menšiu tortu?

riave
3. aug 2012

@lamps no neviem, mm ma predstavu o spolocnej a veru ani som nepremyslala nad inou variantou 😅

lamps
3. aug 2012

@riave ja som dala tento návrh len preto, že je to dosť veľký vekový rozdiel, tak ma tak napadlo, či by to nebolo lepšie riešenie

janula.h
3. aug 2012

babulky ďakujeeeeeem za všetky lajky moc si to vážim a idem na ďalšiu ale už som ko ☹ už dávno som nemala 3 2poschodky 😖

jakelina
3. aug 2012

@riave nebo udělat patrovou a každé patro vyzdobit pro dítě různě. Ale taky bych raději udělala dva malinké dorty a děti budou mít každý svůj. 😉

janula.h
3. aug 2012

@riave ja by som pre dievča Kitty ak je v puberte urob ku Kitty nejakú "tigrovinu" a pre chlapca macka pú a možno by som oddelila tortu niečím ako mala @anibas 😉

riave
3. aug 2012

@lamps aha, no to je fakt 😅 daco musim skusknut...
@janula.h kittinku mala min.rok 😉 a neviem kto je anibas, som tu 1x 🙂

mrka2
3. aug 2012

@pristela ty nemusis ist na ziadny kurz na babiky, mas ich prekrasne. za 200 eur si kup radsej nitky do sijacieho stroja 😵 😀 😉

pralinka25
3. aug 2012

@riave ja by som spravila kazdemu malu torticku zvlast. ako tu uz bolo napisane je to velky vekovy rozdiel a navyse pri tom prvom rociku nech ma tie fotky s tortickou take svoje. nie len so sestrou a spolocnou tortou. ten prvy rocik je predsa taky iny.

lamps
3. aug 2012

@riave @anibas je jedna z nás a veľmi šikovná osôbka 😅 😅 😅, že Sabinka?

riave
3. aug 2012

@lamps
@jakelina
@janula.h
@pralinka25 prehovorili ste ma, idem kuk dake obrazky a hladat insiraciu, ak mate dake linky v zalohe, hodte ich po mne 😀 😉

aduskatt
3. aug 2012

@riave ono tazko radit, kedze pre kazdeho znamena originalne nieco ine.........najlepsie dat strykovi googlovi pohladat obrazky detskych troticiek a nieco vybrat.ja osobne sa priklanam tiez za dve, predsa len nech ma na ten rocik samostatnu. 🙂

sisix
3. aug 2012

@riave ahoj, je fakt, ze rozdil je mooc velky. JA treba budu delat 2 patra, pul holka pul kluk. TAkze Kitty a mc queen. Ale deti jsou od sebe 2 roky. TAkze to je ok. Udelej bud 2 male nebo upec ctverek a pozpul na trojuhelnik. (to delal kamaradka a vypadalo to dobre) Nebo srdce a mas dve slzicky. Tak nejak bych to udelala ja.

jakelina
3. aug 2012

Moc všem děkuju za olajkování mého dortíku, jste zlaté a moc si toho vážím. Manžel byl taky spokojený, ochutnal z každého patra. Dole byl světlý korpus a karamelový krém s praženými lískovými ořechy a nahoře šlehačka, tvaroh a mascarpone s jahodama. A já držím dietu, no ale kousek jsem si taky dala. 😀 😀 😀

bambula1307
3. aug 2012

@janula.h co som slepa? xixi

mrka2
3. aug 2012

@jakelina no ty dietujes presne ako ja 😀

aduskatt
3. aug 2012

@mrka2
@jakelina to akoze bodova dieta? ze co vidim, to zbodnem? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
3. aug 2012

@riave tu sú nejaké pre drobca, treba si ich prispôsobiť svojim predstavám:

mrka2
3. aug 2012

@aduskatt ja som sa dala na delenu stravu,kedze nemozem az tak dietovat,kedze dojcim,ale nejako ma to preslo.. od vcera 😝

riave
3. aug 2012

@lamps naadherneeee 😵 😵